P0

Svarbu, Švietimas

Klaipėdos mokyklose – vos 4 nauji mokytojai: svarstoma, kaip privilioti jaunus specialistus (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-08-27


Klaipėdos mokyklose nuo šių mokslo metų pradžios pradės dirbti vos keturi jauni mokytojai, todėl uostamiesčio savivaldybėje sudaryta speciali darbo grupė ieško būdų, kaip į ugdymo įstaigas pritraukti daugiau pedagogų.

Klaipėdoje mokytojų poreikis yra vienas didžiausių Lietuvoje.

Tokia darbo grupė Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko potvarkiu sudaryta jau prieš pusmetį, o savo išvadas ir pasiūlymus ji turi pateikti iki metų pabaigos.

„Mes turime parengti miesto tarybos sprendimo projektą, kuriame būtų numatytos priemonės, būdai, kaip padidinti galimybes į uostamiesčio mokyklas pritraukti pedagogų. Turime numatyti ir savivaldybės finansinį indėlį, nes tai savaime suprantama“, – teigė Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Švietimo vidus

Anot jo, Klaipėda patenka į Lietuvos savivaldybių penketuką, kuriose mokytojų poreikis yra didžiausias.

„Šiuo metu ypač trūksta ikimokyklinio ugdymo, specialiųjų pedagogų, o taip pat – lietuvių kalbos, matematikos, fizikos, chemijos. Ir tas trūkumas vis labiau didės, nes pedagogai sensta, o naujų jaunų į mokyklas ateina labai mažai“, – kalbėjo A. Cesiulis.

Jis skaičiavo, jog nuo rugsėjo 1-osios uostamiestyje pradeda dirbti tik 14 naujų mokytojų, kurie pirmą kartą įžengs į ugdymo įstaigas. Be to, tik 4 iš šių mokytojų dirbs bendrojo lavinimo mokyklose, o didžioji dauguma – ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

„Problema dėl mokytojų trūkumo yra akivaizdi, todėl savivaldybė ir ieško būdų, kaip ją spręsti. Žinia, Lietuvoje yra tik trys pedagogų rengimo centrai, o Klaipėdai tokia teisė nebuvo suteikta. Tačiau Klaipėda turi labai daug patirties rengti pedagogus, todėl ir mes, ir regiono savivaldybės, ir Klaipėdos universitetas dedame daug pastangų, kalbamės su įvairiomis institucijomis, kad tokia neteisybė būtų ištaisyta. Tikimės, kad Vyriausybė mus išgirs“, – vylėsi A. Cesiulis.

Darbo grupė, kurios posėdis vyko ir ketvirtadienį, rengia ilgalaikę pedagogų pritraukimo programą, kuri turėtų prasidėti kitais metais, o truktų ne mažiau nei ketverius metus.

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė kažkada sakė, jog 2025 metais mokytojo specialybė taps prestižinė. Kol kas tokių dalykų nepastebime, nejaučiame, tad bandome tai daryti savais šaltiniais. Galvojame skirti tikslines stipendijas pedagogikos studentams, o galbūt ir dalinai sumokėti už mokslą, nes turime tikslą pritraukti jaunus mokytojus, kurių patys negalime paruošti. Suprantame, kad mums reikia pedagogų, todėl ir mąstome, kokias lengvatas, privilegijas jiems suteikti. Be to, siekis pritraukti į mokyklas jaunų specialistų yra įrašytas ir mūsų koalicijos programoje“, – teigė A. Cesiulis.


  2020-08-27

  2 komentarai “Klaipėdos mokyklose – vos 4 nauji mokytojai: svarstoma, kaip privilioti jaunus specialistus”

  1. Nebus, visi isvaziuoja ir toliau isvaziuos. O pedagogu rengimu KU sviesmeciais atsilieka nuo kitu universitetu. As pats mokytojas, ugdymo kokybe siaubinga KU. Puse paskaitų eini-neini niekam nereikdavo, filmus rodydavo 😁

  2. Kol jūs ten savivaldybėje vis dar mąstote, padėtis Klaipėdos mokyklose tik blogėja. Negana to, dar ir mokyklų trūksta. Kiek Klaipėdos mokyklų pagsl rezultatus patenka į Lietuvos dešimtuką? A, taip, tik privatus Klaipėdos licėjus, dirbantis per 4 vietas. O jam ir patalpų vienoje vietoje nerandat, mąstytojai didieji!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt