P0

Verslas

Klaipėdos verslas kviečia miesto valdžią dialogui (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-27


Uostamiesčio verslo atstovai, susitikę su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, siekia atkreipti dėmesį į įmonių veiklą trikdančias iniciatyvas bei susiformavusią ydingą praktiką – verslui ir savivaldai bendrauti per pranešimus spaudai, o ne problemas spręsti konstruktyviai ir tiesiogiai.

Verslininkus bei savivaldybės atstovus susėsti prie bendro stalo pakvietė Klaipėdos pramonininkų ir Lietuvos medienos asociacijos, mat iki šiol įmonės, priklausančios šiomis asociacijoms, susidurdavo su iššūkiais ieškodamos dialogo su savivaldybės atstovais, – praneša Klaipėdos pramonininkų asociacija.

„Visų mūsų – verslo bendruomenės, valstybės institucijų ir visuomenės – interesas yra vienas. Kad Klaipėda ir jos žmonės klestėtų. Taip, verslui kyla iššūkių. Bet jie yra sprendžiami. Mes neprašome jokių nuolaidų, išskirtinių sąlygų ir nesiekiame nieko apgauti. Norime supratimo ir dialogo, geranoriškumo ir veikimo kartu. Šiandien daugiausiai diskusijų keliantys aplinkosaugos klausimai įmonėse tampa prioritetiniais, įmonės pasirengusios investuoti, tačiau dažnai susiduria su kliūtimis, kurios kartais atrodo dirbtinės. Juk visi turėtume būti suinteresuoti darbo vietų išsaugojimu, mokesčių surinkimu į biudžetą ir regiono klestėjimu. Verslas ir savivalda – lyg tandemas, kurio bendra sinergija leis miestui sparčiau vystytis“, – įsitikinęs Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Egidijus Mockus.

Pranešime žiniasklaidai pažymima, kad labiausiai  šį susitikimą paskatino su bendrove „Grigeo Klaipėda” jau kurį laiką trunkantis nesusikalbėjimas.

„Mes suprantame visuomenės ir valdžios institucijų susirūpinimą dėl kvapų situacijos mieste. Tačiau tai kompleksinė problema, kurią iš savo pusės išspręsti galime vienu būdu – pirminį „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymą atliekant Dumpiuose. Tai eliminuotų tiek kvapų problemą, tiek padėtų neapkrauti „Klaipėdos vandens“ įrenginių, kurie technologiškai nėra pritaikyti valyti gamybines nuotekas. Galiausiai, tai užtikrintų nepertraukiamą „Grigeo Klaipėda“ veiklą, mat įmonė jau buvo priversta kelis kartus stabdyti veiklą, „Klaipėdos vandeniui“ nesusitvarkant su viso miesto ir gamybinės bendrovės nuotekomis“, – sako „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas.

Susitikimo metu Klaipėdos meras V. Grubliauskas patikino, kad savivalda nėra priešiškai nusiteikusi verslo atžvilgiu ir nesiekia, kad įmonės būtų uždarinėjamos. Jis įsitikinęs, kad verslas turi veikti laikantis apribojimų, numatytų įstatymuose ir norminiuose aktuose, tačiau pritaria, kad tai neturėtų tapti politikavimo zona.

Artimiausioje ateityje bus ieškoma būdų verslo ir miesto valdžios dialogą tęsti, ieškant priimtiniausių ir greičiausių būdų kylančioms problemoms spręsti.


  2020-08-27

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos verslas kviečia miesto valdžią dialogui”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt