P0

Uostas ir jūra

Perduos varpą iš Baltijoje nuskendusio laivo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-27


Ketvirtadienį, rugpjūčio 27 d., 15.30 val. prie krantinės priešais Lietuvos jūrų muziejaus administracijos pastatą Smiltynėje, VšĮ „Baltijos paveldas” atstovai perduos šiam muziejui „Elbing IX“ laivo varpą.

„Baltijos paveldas”, siekdamas išsaugoti Baltijos jūroje nuskendusius laivus, vykdo specialų projektą, susijusį su jūriniu paveldu ir ekologija: po vandeniu istorinius objektus išlaisvina iš tinklų raizgalynių.

Itin pavojingi prie nuskendusių laivų prisitvirtinę sintetiniai tinklai.

Narai antrą vasarą darbuojasi prie „Elbing IX“ (47 m gylis): per tą laiką buvo nuvalyta nuo žvejybos tinklų pusė laivo. Tai krovininis vokiečių laivas, kuris nuskendo 1914 m., spėjama, užplaukus ant minos Baltijos jūroje ties Klaipėda.

Uosto vidus kompas

Laivų valymas reikalauja ne tik didelio kruopštumo ir atidumo apžiūrint laivą po vandeniu, bet ir daugybės valandų darbo istorijos archyvuose, renkant informaciją ir tikslinant hipotezes.

Kartu su VšĮ „Baltijos paveldas” nariais Baltijoje dirba ir garsioji Sabine Kerkau, jau daugiau nei 30 metų užsiimanti šia veikla. Ji kartu su kitais kolegomis yra dirbusi ir prie Libano, Graikijos, Islandijos, Kroatijos, Sardinijos krantų, Atlanto vandenyne, JAV  ir Kanados ekspedicijose.

 


2020-08-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt