P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19 užsikrėtė Klaipėdos autobusų parko vairuotojas (13)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-08-28


Penktadienį Klaipėdoje užfiksuotas pirmas atvejis, kai koronavirusinė infekcija nustatyta miesto viešojo transporto vairuotojui. Dėl to nutraukiamas bilietų pardavinėjimas visuose miesto autobusuose.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apie tai, kad užsikrėtė apie 60 metų priemiestinio 25-ojo autobuso, vežančio maršrutu Klaipėda- Jokūbavas, vairuotojas patvirtino Klaipėdos autobusų parko generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

Jo teigimu, vairuotojas, įtariama, užsikrėtė nuo kito šeimos nario, savo žmonos. Sužinojus, kad jis turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu, prieš dvi dienas vairuotojas buvo nušalintas nuo darbo, o atliktas testas penktadienį buvo teigiamas. Žmogus, direktoriaus žiniomis, jaučiasi gerai.

„Ėmėmės papildomų apsaugos priemonių, informavome vairuotojus, dar kartą atkreipėme dėmesį į atstumo laikymąsi, akcentavome, kad kaukes reikia dėvėti ne tik autobusuose, bet ir teritorijoje. Bendradarbiaujame su sveikatos priežiūros centru ir laukime jų nurodymų”, – kokių atsargumo priemonių ėmėsi autobuso parko vadovybė vardijo V. Ramanauskas.

Jo teigimu, vairuotojas su kitais kolegomis esą daug kontaktų neturėjo, jie šiuo metu identifikuojami ir siunčiami izoliuotis. Kitus jo kontaktus, pasak V. Ramanausko, turės nustatyti ir išaiškinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

Tuo metu Klaipėdos visuomenės sveikatos centro vadovas Raimundas Grigaliūnas apie užsikrėtusį vairuotoją sužinojo tik iš „Atviros Klaipėdos” žurnalistės.

„Iki manęs dar tos informacijos niekas neatnešė, galbūt skyrius jau ir žino, esame užsivertę darbais, ką tik baigėsi pasitarimas su ministerija”, – penktadienį po pietų sakė jis. Jo teigimu, Klaipėdoje iš viso tik 4 užkrečiamųjų ligų specialistai dirba su COVID-19 infekcija, tad darbų esą netrūksta.

Kartu R. Grigaliūnas patikino tuoj pat pasidomėsiąs šiuo atveju.

Jis taip pat minėjo šįryt pats asmeniškai vieną kito autobuso vairuotoją paraginęs užsidėti kaukę, dėl ko pastarasis esą buvęs labai nepatenkintas.

Stabdo bilietų pardavimą autobusuose

Vos tik portale pasirodžius šiai informacijai, Klaipėdos autobusų parkas išplatino pranešimą spaudai.

Jame, be kita ko, teigiama: „25-asis maršrutas transporto sistemoje užima gana izoliuotą padėtį, nėra nei jungiamasis, nei labai apkrautas, turi savo nuolatinius keleivius priemiesčio gyventojus. Tikimės, kad rajono visuomenės sveikatos centro specialistai netrukus paskelbs rekomendacijas galimai kontaktavusiems priemiesčio gyventojams. Įmonė ragina tiek priemiesčio, tiek ir miesto maršrutais važinėjančius keleivius dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, naudotis bekontaktiniais atsiskaitymo už kelionę būdais, laikytis įmanomo atstumo. Mes kaip vežėjas iš savo pusės darome ir darysime viską, kad kelionė būtų saugi”.  

Pranešimą taip pat išplatino ir VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas”.

Šiuo metu neturime objektyvių duomenų, rodančių padidėjusią užsikrėtimo grėsmę Klaipėdos miesto viešajame transporte. Tačiau po šiandienos neramaus fakto prevencine tvarka nutraukiame bilietų pardavinėjimą iš vairuotojų Klaipėdos miesto autobusuose. Maršrutiniuose taksi ir priemiesčio maršrutuose kol kas tokią bilieto įsigijimo formą paliekame, tačiau ir ji gali būti nutraukta atsiradus naujiems faktams“, – rašoma pranešime.


  2020-08-28

  13 komentarai “COVID-19 užsikrėtė Klaipėdos autobusų parko vairuotojas”

  1. AvatarLogika (IP: 84.15.182.4)

   Uzsikrete nuo zmonos, o miesto valdzia nusprende – bilietu autobuse nepardavinejam… Logikos 0.

   • AvatarKur logika? (IP: 88.118.166.87)

    taip, sprendimai tikrai verti kazkokio super algoritmo:)

  2. AvatarOna (IP: 82.140.129.1)

   Kaukiu neturi, tik barzdas pasirise ir sioferiai ir eile keleiviu

  3. AvatarGaska (IP: 86.100.58.98)

   Manau kad pirmoji eilėj turėtų vairuotojai būti drausmingai. Nes važinėju 3 maršruto autobusu, tai retas atvejis kad vairuotojas dėvėtų kaukė. Turi ją pasmakry, bet nes įdeda ant veido. O jei ir užsideda dėl vaizdo, tai nosis kyšo iškirsta virš kaukės. 😂

  4. AvatarJadze (IP: 86.100.169.248)

   Gal eilinis blefas

  5. AvatarJolanta (IP: 90.131.34.253)

   Važiuoju tuo autobusu. Ir ką dabar daryt?

  6. AvatarAurelija (IP: 78.57.233.27)

   Galėtų parašyti, kada jis paskutinį kartą važiavo 🙉 važinėju tuo autobusu

  7. AvatarAnonimas (IP: 86.38.251.176)

   Juk sakoma kaukės nesaugo. Tad kaukė kabo kad baudos negauti. Jei visi straipsniai būtų protingi žmonės nekvailuitu.

  8. AvatarVot teip (IP: 77.79.44.38)

   Pasidomėkit žurnalistai,kaip minimos straipsnį transporto įmonės administracija rūpinasi savo darbuotojų saugumu?Karantino pradžioje įmonės administracija išdavė po VIENĄ kaukę ir viskas..kurios paskirtis mįslė,ji net dulkių normaliai nesulaiko,o ką ten šnekėt apie virusus ..jei nori ištikrųjų saugiai dirbt,pirk iš savo asmeninių lėšų normalias kaukes ar respiratorius,reikėtų profilaktiškai patikrint visus minėtus straipsnyje įmonės darbuotojus,nustebčiau,jei ten nebus atsiradęs covid19 viruso židinys

  9. AvatarAnonimas (IP: 86.100.70.96)

   Dauguma keleivių be kaukių arba kaukė nedengia nosies,įskaitant ir vairuotoją.

   • AvatarKlaipėdietė (IP: 78.61.213.254)

    Gryna tiesa, vairuotojai net neperspėja nedėvinčių kaukių, nes patys jas laiko po nosimi arba po smakru!

  10. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.41)

   Prie ko čia bilietų pardavimas, jei autobusų vairuotojai kaukių nedėvi? Jų pavyzdžiu labai greitai paseka keleiviai..Gal NVSC ir policijos pareigūnams vertėtų retkarčiais įlipti į miesto transportą ( pvz. 6; 9, 17)? Nes kontrolierius domina tik bilietai, keleivių be kaukių jie nemato…nes NEPRIKLAUSO !?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt