P0

Verslas

Į apskaitą už apgyvendinimą pajūrio kotedžuose – tik avansai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-31


Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) patikrinus apgyvendinimo paslaugas pajūryje teikiančios bendrovės veiklą nustatyta, kad ji nedeklaravo dalies gautų pajamų, nes į apskaitą įtraukdavo tik avansinius vasarotojų mokėjimus.

Įmonė patikslino mokesčių administratoriui pateiktus duomenis ir papildomai deklaravo apie 48 tūkst. eurų pajamų bei padidino į biudžetą mokėtiną mokesčių sumą.

„Patikrinimo metu VMI nustatė atvejų, kai svečiai pervedė išankstinius mokėjimus, o vėliau sumokėjo  galutinę sumą, tačiau bendrovė į savo apskaitą įtraukė tik gautą avansą. Kad išsiaiškintume, kiek iš viso už apgyvendinimą mokėjo klientai, buvo susisiekta su keliomis dešimtimis šią paslaugą įsigijusių žmonių. Palyginus jų paaiškinimuose nurodytą sumokėtą sumą ir oficialioje apskaitoje esančią paaiškėjo, kad čia kai kuriais atvejais ji nurodyta 2-3 kartus mažesnė“, – pranešime žiniasklaidai sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Klaipėdos mokesčių inspektoriams abejonių sukėlė neadekvačiai maža paslaugos kaina vasarojimui pritaikytuose kotedžuose, tokių iš viso turima apie dvidešimt. Buvo pasidomėta internete skelbtomis kainomis, jos palygintos su bendrovės oficialiai deklaruotomis pajamomis: skelbimuose nurodyta, jog įvairių sezonų metu kotedžai parai kainavo iki 200-300 eurų, nors oficialiai deklaruota vidutinė suma sudarė 80-120 eurų. Nustatytas ir per pusšimtis atvejų, kai apskaitytos paros pajamos buvo netgi mažesnės. Neatitikimai nustatyti 2018-2019 m. vasaros sezonų laikotarpiais, tačiau jie pasikartojo ir šiemet.

Be to, bendrovė patikrinimo metu apgyvendinimo veiklą vykdė neturėdama licencijos. Mokesčių administratoriui į tai atkreipus įmonės dėmesį, ji pateikė Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai pranešimą apie apgyvendinimo paslaugų teikimą, kad būtų įtraukta į šių paslaugų teikėjų sąrašą.

„Mokesčių administratorius tikisi, kad esama situacija, kurios sąlygomis tenka dirbti apgyvendinimo, viešojo maitinimo bei kitų sektorių įmonėms, neišbalansuos mokestinio pareigingumo ir verslas veiks skaidriai. Savo ruožtu mokesčių administratorius ir toliau stebės bei analizuos rezultatų pokyčius, o pastebėjęs neatitikimus, kaip yra įprasta, aiškinsis priežastis, prireikus konsultuos, patars ieškantiems sprendimo. Tačiau tais atvejais, kai pažeidimai kartojasi ir piktybiškai nesilaikoma teisės normų, kai nevyksta bendradarbiavimas, tikėtinos ir griežtesnės priemonės, kurių VMI imasi mokestinei drausmei užtikrinti“, – teigia A. Morkūnas.

VMI primena, kad apie pastebėtus galimus mokestinius pažeidimus informaciją galima perduoti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 bei užpildžius anketą VMI interneto svetainėje.


2020-08-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt