P0

Švietimas

Į pirmąją pamoką Klaipėdoje – tik pagal sąrašą

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-01


Tradicinė pirmoji pamoka Lietuvininkų aikštėje, rengiama Rugsėjo 1-osios proga, šiemet bus netradicinė. Šįryt, antradienį, joje laukiami ne visi moksleiviai, o tik po vieną klasę iš kiekvienos mokyklos.

Mato Mačiulskio nuotr.

Kai kurie tėvai ir pedagogai ėmė samprotauti, jog tokia šventė šiemet apskritai neturėjo būti rengiama, nes mokslo metų pradžios renginiai neorganizuojami net daugelio mokyklų kiemuose – atitinkamas rekomendacijas teikia ministerijos.

„Matyt, šventės nuspręsta neatšaukti, nes jau sumokėtas honoraras joje koncertuosiančiam Vidui Bareikiui“, – ironiškai svarstė „Atviros Klaipėdos“ skaitytojai.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė paneigė tokias kalbas, patikinusi, jog šventę bet kada buvo galima atšaukti.

„Pirmąją pamoką aikštėje organizuojame, nes norime išlaikyti tradiciją. Tokia šventė šiemet bus surengta jau 24 kartą. Ir neįsivaizduojame, kad Klaipėdoje mokslo metai galėtų prasidėti be šios pirmosios pamokos“, – teigė L. Prižgintienė.

Ji patvirtino, kad šventėje dalyvaus tik po vieną klasę iš kiekvienos mokyklos.

„Masiniai renginiai nėra atšaukti, tačiau juose reikia laikytis visų saugumo reikalavimų. Todėl ir nuspręsta į šventę kviesti po vieną klasę iš kiekvienos mokyklos. Taip jas lydintiems mokytojams bus paprasčiau užtikrinti, kad tarp vaikų būtų saugus vieno metro atstumas. Be to, turėsime sąrašus, kas dalyvavo renginyje ir jei, neduok Dieve, kas nors atsitiktų, bus aiškūs kontaktavę asmenys“, – aiškino L. Prižgintienė.

Paklausta, kiek yra teisingi gandai, jog šventę nuspręsta surengti, nes jau sumokėtas honoraras joje koncertuosiančiam Vidui Bareikiui, todėl esą ją buvo netikslinga atšaukti, Švietimo skyriaus vedėja patikino, kad tokios kalbos yra laužtos iš piršto.

„Šventę nusprendėme organizuoti prieš dvi savaites, kai paaiškėjo, kad vaikai sugrįš į mokyklas. Jei būtų kitaip, šventinės pirmosios pamokos nebūtume organizavę. Nusprendėme, kad miestas negali pasiduoti epideminėms nuotaikoms, kad šventė turi būti, vadovaujantis protingumo kriterijais. Atšaukti šią šventę galime bet kada. Jei būtų liūtis, atšauktume, bet prognozuoja neblogą orą. Atlikėjus renkamės labai atsakingai, žiūrime, kas yra ant bangos, kad moksleiviams patiktų. Honoraras tikrai yra ne priežastis organizuoti šventę. Jei ji nevyktų, honoraro mokėti nereikėtų ir pinigų sutaupytume. Tačiau nusprendėme, kad moksleiviai nusipelnė šventės. Tie, kurie joje dalyvaus, skambutį ir žinią apie prasidėjusius mokslo metus parneš į savo mokyklas“, – kalbėjo L. Prižgintienė.

Ji pabrėžė, kad šiemet nevyks grandiozinis renginys „Švyturio” arenoje, kuris taip pat būdavo tradicija – visi moksleiviai būdavo kviečiami į koncertą ir diskoteką. Tačiau šiemet dėl saugumo linksmybių moksleiviams atsisakyta.

Šiandien, antradienį, Rugsėjo 1-osios proga vyks dar vienas gražus renginys. Klaipėdos piliavietėje prie rytinės kurtinos rengiama Jūrų kadetų mokyklos moksleivių priesaikos ceremonija.

„Ji turėjo vykti gegužę, pasibaigus mokslo metams, nes jūrų kadetai teisę prisiekti gauna tik po pirmųjų mokslo metų. Tačiau buvo karantinas, todėl planuotą priesaikos ceremoniją teko atšaukti. Ji įvyks šiandien – kuklesnė nei planuota, bet svarbiausia, jog įvyks“, – pabrėžė Švietimo skyriaus vedėja.

INFORMACIJA

Pagal Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų bendrai parengtas rekomendacijas Rugsėjo 1-osios šventei šiemet siūloma atsisakyti masinio renginio, ypač didelėse mokyklose. Šventę patarta organizuoti atskiromis klasėmis ar grupėmis skirtingu metu. Jeigu šventėje tuo pačiu metu dalyvaus kelios klasės, turėtų būti numatytos atskiros erdvės, kuriose jos galėtų susiburti.

Rekomenduota atsisakyti tradicijos, kai dvyliktokai į mokyklą palydi pirmos klasės mokinius.

Jeigu mokykloje tą pačią dieną bus organizuojami keli renginiai tą pačią dieną, sėdimos vietos ar naudojamos priemonės prieš kiekvieną renginį turėtų būti nuvalomos ir dezinfekuojamos.

Šventės dalyviai turėti laikytis metro atstumo atviroje erdvėje ir 2 m atstumo uždarose patalpose. Jei tai neįmanoma, mokytojai, mokinių tėvai turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt.


  2020-09-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt