P0

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Rugsėjo 1-ąją – visi lyg pirmokai

Emilija Breiterytė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2020-09-01


Pirmadienio rytą Lietuvininkų aikštėje tradicinė Rugsėjo 1-osios pirmoji pamoka vyko netradicinėmis sąlygomis  – dėl koronavirusinės infekcijos buvo ribojamas dalyvių skaičius. Iš kiekvienos mokyklos galėjo dalyvauti iki 25 moksleivių su 2 mokytojais. Buvo privaloma dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugių atstumų.

Mato Mačiulskio nuotr.

Suskambus pirmajam skambučiui į pamoką renginį griausmingu ritmu pradėjo „Vyturio“ būgnų orkestras. Taip pat pasirodė šokių studijos „Hatora“ kolektyvas, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dainų studija „Keberiokšt“.

Moksleivius pasveikino ir Vidas Bareikis, atlikęs dvi dainas bei palinkėjęs ne tik mokytis, bet ir nepamiršti skirti laiko sau ir artimiesiems.

„Turbūt tai pirmasis rugsėjis, kurį daugelis pasitinkame tarsi pirmokai – nelabai žinodami, kokia bus rugsėjo 2-oji, kokia bus rugsėjo 3-ioji. Gerai pamenu, kaip baigėme praėjusius mokslo metus tikėdamiesi, kad rugsėjį jau būsime be kaukių, be atstumų, be kitų ribojimų, tačiau gyvenimas diktuoja savo dalykus. Rugsėjo 1-oji šiais metais tiek tiems, kuriems iš tikrųjų pirmoji, tiek tiems, abiturientams, būsimiems absolventams, kuriems rugsėjis tarsi paskutinysis tokiame statuse, šiandien daugiau iššūkių negu bet kada“, – pasveikinimo kalboje sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas kun. Rolandas Karpavičius palaimino mokyklų bendruomenę linkėdamas tiesos ir šviesos.

„Netgi šiais neįprastais mokslo metais galime kartu įveikti visus laikmečio iššūkius. Tik netrukdykime vieni kitiems ir pasitikėkime vieni kitais. Nesvarbu, kokios spalvos bus mūsų susikurta saulė, tikiu, kad pavasario spinduliuose galėsime pasakyti, kad metai buvo sėkmingi mokiniams, jų tėvams, mokytojams ir vadovams“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė, savo pasveikinimą pradėjusi Violetos Palčinskaitės eilėraščiu „Daina apie mėlyną saulę“.

Prieš vidurdienį piliavietėje kadeto priesaiką davė Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos moksleiviai.

Naujais mokslo metais mokyklose kaukių bus galima nedėvėti tik klasėse, bet kitose patalpose jos bus privalomos. Mokyklos gali taikyti ir mišrų ugdymo procesą įtraukiant nuotolinio mokymosi galimybes, kadangi ekstremali situacija dėl koronaviruso infekcijos nėra atšaukta.

Mato Mačiulskio nuotr.


  2020-09-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt