Sportas

Klaipėdos ledo ritulininkų desantas Šveicarijoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-02


Trys jaunieji Klaipėdos HC „Klaipėda“ ledo ritulininkai karjeros aukštumų sieks elitinėje Šveicarijos U-15 ledo ritulio lygoje.

Iš kairės: klaipėdiečiai Nikita Valasenko, Danila Cepovas, Dovydas Jukna ir vilnietis Simas Ignatavičius.

Šį rudenį Alpių šalyje meistriškumą kels 14-mečiai Nikita Valasenko ir Danila Cepovas bei 13-metis Dovydas Jukna. Visi trys klaipėdiečiai į skirtingus Šveicarijos elitinės U-15 lygos klubus pateko tarpininkaujant Lietuvos U-20 rinktinės vyriausiajam treneriui, Šveicarijoje dirbančiam kanadiečiui Dougui Bolangeriui, – praneša HC „Klaipėda“.

N.Valasenko gynėjo pozicijoje žais Lozanos „4 clubs“ ekipoje, vartininkas D.Cepovas gins Martigny „Valais Chablais Futur“, o 13-metis klaipėdietis D.Jukna kartu du vilniečiu Simu Ignatavičiumi atstovaus Ženevos „Futur Hockey“ ekipą.

Visi trys klaipėdiečiai rugpjūčio paskutinėmis dienomis susikovė draugiškame turnyre tarpusavyje, o keturių komandų turnyrą laimėjo N.Valasenkos atstovaujamas „4 clubs“. Įvarčiais pasižymėjo abu klaipėdiečiai aikštės žaidėjai, o vartininkas D.Cepovas jau pirmosiose klubo rungtynėse užsirekomendavo vartuose, kai pralaimėtose rungtynėse 0:1 atrėmė virš 50-ies varžovų smūgių.

„Žinoma, mūsų U-15 komanda Lietuvos čempionate liko be itin pajėgių žaidėjų, kurie po kelių metų būtų papildę ir vyrų komandą, tačiau tokia karjeros galimybė žaisti vienoje geriausių pasaulio ledo ritulio šalių pasitaiko retai, tad mes džiaugiamės, kad mūsų klubo vaikai pasiekia tokį lygį ir yra vertinami aukščiausiu lygiu. Tikimės, jog po kelių metų vaikinai bus vieni jaunimo rinktinių atstovų, o ateityje papildys ir Lietuvos ledo ritulio rinktinę. Džiugu, kad HC „Klaipėda“ geba ugdyti aukšto lygio jaunuosius žaidėjus, o netrukus jie vis gausiau ims pildyti vyrų HC „Klaipėda“ komandą“, – jaunųjų auklėtinių karjeros posūkiu džiaugėsi Klaipėdos klubo direktorė Natalija Alfiorova.

Vaikinai Šveicarijoje turės ne tik kone idealias treniruočių ir varžybų sąlygas, tačiau ir mokysis prestižinėse mokyklose, kurios sudaromos sąlygos mokytis ir sportuoti.

Beje, tai bus ne paskutiniai ledo ritulininkai Šveicarijoje šiais metais. Netrukus šioje šalyje turėtų pradėti žaisti klaipėdietis Danielius Čečekovas, kuris į šią šalį persikels iš klubo Rusijoje.

Pirmasis kelią į Šveicariją pramynė kretingiškis Emilijus Krakauskas, kuris šią vasarą pasirašė kontraktą su Šveicarijos elitinės suaugusiųjų lygos Lozanos HC „Lausanne“ klubu. Lietuvos rinktinės puolėjas daugiau nei penkerius metus žaidė šios šalies jaunimo lygose ir Šveicarijoje jau nebelaikomas legionieriumi. Šiais metais į Šveicariją iš Vokietijos persikėlė ir Emilijaus jaunesnysis brolis Titas, kuris irgi žais U-15 elito divizione.

Šveicarija praėjusiame dešimtmetyje įsiveržė į pasaulio ledo ritulio elitą ir yra viena stipriausių ledo ritulio valstybių, pasaulio reitinge užimanti 8-ąją vietą.

Klaipėdos HC „Klaipėda“ ledo ritulio klubas pastaruoju metu gerina savo rezultatus vaikų ledo ritulyje, o suaugusiųjų ledo ritulio čempionate po metų pertraukos išrikiavo komandą Lietuvos pirmenybių startui sudaręs jungtinį klubą su Elektrėnų ekipa  – „Energija Hockey – HC Klaipėda“.

Klaipėdos ledo ritulio bendruomenė itin laukia uostamiestyje planuojamos statyti ledo ritulio arenos SAB. Ledo ritulio arena paspartintų ledo ritulio klubo Klaipėdoje augimą ir jaunųjų klaipėdiečių meistriškumo auginimą namų aikštelėje.


  2020-09-02

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos ledo ritulininkų desantas Šveicarijoje”

  1. Avatar!!! (IP: 88.119.136.56)

   Šaibų šaibų !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt