P0

Kultūra

Biblioteką galima rasti netikėčiausiose vietose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-03


Rugsėjo 11 d. Klaipėdos dramos teatre atidaroma Teatro skaitykla. Naujai įrengtoje skaitykloje teatro gerbėjai turės galimybę giliau ir plačiau patirti teatro gyvenimą.

Teatro skaitykla

Skaityklos lankytojai galės susipažinti su scenos menų istorija, režisūrinėmis technikomis bei kūrėjų biografijomis.

Mintis įsteigti specializuotą skaityklą teatro erdvėse kilo Klaipėdos dramos teatro vadovui  Tomui Juočiui: „Labai norisi, kad teatras būtų gyvas ne tik tas dvi ar tris valandas, kai vyksta spektaklis. Esame įsikūrę ypatingoje vietoje, pro langus atsiveria puikus vaizdas į pagrindinę Teatro aikštę. Įsivaizduoju, koks turėtų būti malonumas per pietų pertrauką ar savaitgalį užsukti į teatrą puodelio kavos, arbatos, atsiversti knygą ir pasimėgauti akimirka. Jau turime įsigiję baldus ir planuojame, kad skaitykla veiks antradieniais–penktadieniais nuo 12 iki 19 val., o savaitgaliais nuo 10 iki 17 val. Darbo dienomis skaityklos lankytojai bus vaišinami nemokama kava ir arbata. Šeštadieniais ir sekmadieniais I aukšto fojė veiks kavinė, kurioje bus galima įsigyti desertų ir gėrimų. Labai tikiuosi, kad skaitymas paskatins žmones labiau domėtis teatru ir, atvirkščiai, atėję pažiūrėti spektaklio, norės pasigilinti ir daugiau sužinoti apie jo atsiradimo aplinkybes.“

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka prie iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjo  išskirtine bibliotekos fonduose saugoma scenos menų literatūros kolekcija. Ateityje planuojama kryptingai pildyti bibliotekos fondą vertingais leidiniais apie teatrą ir su tuo susijusiomis temomis, skaitytojams pasiūlyti su naujausiomis knygomis susipažinti jiems artimiausioje ir patogiausioje erdvėje – teatro skaitykloje ar bibliotekoje.

Teikti skaitytojams paslaugas už bibliotekos sienų tampa gana įprasta. 2015 metais biblioteka tapo mobili ir patraukė į paplūdimius, festivalius, kitas miesto ir poilsio erdves. Šie metai buvo ne išimtis – beveik visą vasarą Klaipėdos Poilsio parke bibliotekos Lauko skaitykla laukė lankytojų su kruopščiai atrinkta literatūra, žaidimais, poilsio vietomis ir edukacinių užsiėmimų programa.

Per penkerius metus bibliotekininkų sukaupta patirtis leidžia gana tiksliai pajusti, kokių knygų ir veiklų norėtų skaitytojai. Paslaugas už bibliotekos ribų padeda tobulinti ir lankytojų išsakyti pageidavimai. Šiais metais ypatingo dėmesio sulaukė knygos rusų kalba, stalo žaidimai, periodiniai leidiniai. Prie ypač populiarių stalo žaidimų, tokių kaip „Jungo“, nusidriekė eilė norinčiųjų pažaisti. Edukaciniai užsiėmimai vaikams – dar viena veikla, kurią drąsiai galima plėtoti. Kai kurie skaitytojai pageidavo populiarių žurnalų tokių kaip „Legendos“, „L’Officiel“, „Elle“, „Vogue“, „Užkalnio žurnalas“.

Vietos knygoms atsirado ir rugpjūčio mėnesį „Šilo“ baldų centre šeimoms įkurtoje terasoje. Baldų centro vadovė Rugilė Cibauskaitė pasakojo, kad norėjosi sukurti erdvę, kurioje būtų galima pailsėti, pasisemti įkvėpimo, žinių, patirti teigiamų emocijų: „Mūsų prekybos centras puoselėja ilgametes tradicijas, apjungiančias praeities vertybes ir šių laikų aktualiausias tendencijas. Labai vertiname savo bendruomenę ir stengiamės ją pasitikti svetingai – vaišiname kava, organizuojame renginius, o šiais metais sumanėme įkurti terasą. Šios iniciatyvos sėkmė labai priklauso nuo oro sąlygų. Sulaukę teigiamų klientų atsiliepimų ir įvertinę rugpjūčio mėnesį veikusios terasos patirtį, planuojame plėtoti idėją kitais metais – daug anksčiau atverti terasos duris, galbūt net įrengti lankytojams erdvę pirmame aukšte, kur apsilankymas nebūtų sąlygotas to, ar šviečia saulė, ar pliaupia lietus. Džiaugiamės bendradarbiavimu su biblioteka, nes sėkmingos partnerystės dėka galime realizuoti geriausius sumanymus.“

Kultūros straipsnių vidus

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka mėgsta stebinti pasirodydama netikėčiausiose vietose – nuo paplūdimio ar prekybos centro iki teatro, – įsiklausyti į bendruomenės poreikius ir sudaryti sąlygas semtis įkvėpimo čia ir dabar. Pranešime žiniasklaidai ji kviečia klaipėdiečius įsitraukti į šį atradimų žaidimą ir patirti, kad biblioteka yra daug daugiau nei knygos – tai ir edukaciniai užsiėmimai, žaidimai, poilsio, bendravimo erdvės, specializuotos paslaugos pagal interesų sritis ir gyvenimo įvairovės pažinimo galimybės.


2020-09-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt