P0

Švietimas

Pandemijos akivaizdoje – didžiausias pirmakursių būrys istorijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-03


2020-ieji, kuriuos dauguma norėtų tiesiog ištrinti, LCC  tarptautiniam universitetui dovanojo 250 pirmakursių iš 27 pasaulio valstybių.

Tarp naujų studentų lietuvių – 24 proc., likusius 76 proc. pirmo kurso studentų sudaro jaunuoliai iš JAV, Kanados, Indijos, Mongolijos, Maroko, Sudano, Afganistano, Irako, Turkijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Gruzijos, Ukrainos ir kitų šalių. Dar kelios dešimtys studentų iš 10 pasaulio valstybių pradėjo magistrantūros studijas.

„Šiemet pirmi metai, kuomet turime studentų iš Mongolijos, taigi LCC, po savo stogu priimantis daugiau nei 50-ies pasaulio valstybių piliečius, šiemet priims jaunuolius ir iš dar vienos šalies“, pranešime žiniasklaidai teigia LCC tarptautinio universiteto Priėmimo skyriaus vadovė Vidmantė Tamašauskienė.

Švietimo vidus

LCC naujus studijų metus jau pradėjo – studentai šią savaitę jau sugrįžo į auditorijas. Tiesa, su dideliais pokyčiais.

Šiemet studentams studijų modelį leista pasirinkti patiems. Studentai gali mokytis auditorijose drauge su bendrakursiais arba likti savo šalyse ir studijuoti nuotoliniu būdu. Per vasarą visos auditorijos buvo paruoštos tiek saugiam studentų mokymui universitete, tiek galimybei paskaitas transliuoti tiesiogiai.

Vos ketvirtadalis universiteto studentų nusprendė, kad jiems priimtinesnis nuotolinių studijų modelis, likusieji – apie 400 studentų – palaipsniui sugrįš į auditorijas. „Nors virusas daug ką pakeitė, tačiau galimybė grįžti ir mokytis čia, drauge su su kitais žmonėmis, man yra dovana”, – sakė antro kurso studentė Sage Gibson iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

LCC tarptautinis universitetas, numatydamas pakartotinio karantino tikimybę, pirmąjį studijų semestrą padalino į dvi dalis. Tie studentai, kurie laiku nespėjo susitvarkyti vizų ar negalėjo gauti kelionės bilietų, tikimasi, kad prie bendramokslių galės prisijungti prasidėjus antrajam semestro ketvirčiui – spalio pabaigoje. Toks žingsnis universiteto vadovybei taip pat leis lengviau stebėti COVID-19 padėtį tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje bei lengviau suvaldyti viruso keliamas grėsmes.

Siekdama studentams užtikrinti kuo palankesnes, o svarbiausia – saugesnes gyvenimo bendrabučiuose sąlygas, šiemet LCC tarptautinio universiteto vadovybė taip pat nusprendė sumažinti kiekviename universiteto bendrabučio kambaryje gyvenančių studentų skaičių. Tačiau taip pat buvo priimtas sprendimas nuomoti papildomas patalpas, kad iš skirtingų pasaulio valstybių atvykstantys studentai galėtų būti ramūs dėl gyvenamosios vietos.

Nepaisant to, kad kiekvienais metais LCC tarptautinis universitetas įvairioms paramos iniciatyvoms ir stipendijoms savo studentams išskirsto pusę milijono eurų, COVID-19 krizės akivaizdoje LCC ne tik neatsisakė sumažinti šio fondo, bet ir gerokai jį padidino. Bendras šių metų studentų paramos finansavimas sudarys maždaug vieną milijoną eurų. Šiemet taip pat nuspręsta 10 procentų sumažinti studijų įmokas kiekvienam studentui.


2020-09-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt