P0

Svarbu, Temos

Pagyvenusių žmonių globa – dar vienas pasipelnymo šaltinis? (18)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-09-04


Kam prireikė, kad dalis gerai dirbančios, klientų bei jų artimųjų puikiai vertinamos viešosios įstaigos darbuotojų netektų darbo? Ar tiesa, kad Klaipėdos  savivaldybės skelbtą viešąjį pirkimą laimėjus vilniečių įmonei, už tas pačias paslaugas klientai yra priversti mokėti daugiau? Ir kodėl kurį laiką pagyvenusius klaipėdiečius namuose prižiūrėjo darbuotojai, vežami iš kito Lietuvos krašto – Alytaus?

Šiuos klausimus „Atviros Klaipėdos” žurnalistei pažėrė klaipėdietė Rasa (pavardė redakcijai žinoma).

Moterį pritrenkė žinia, jog ne pirmus metus Klaipėdoje veikianti VšĮ „Ori senatvė” nebeteiks pagyvenusiems žmonėms dalies paslaugų namuose, mat ji pralaimėjo vieną iš Klaipėdos savivaldybės skelbtų viešųjų pirkimų šioms paslaugoms teikti. Minėtos viešosios įstaigos paslaugomis Rasa, prižiūrėdama savo pagyvenusius artimuosius, naudojosi kelerius metus.

„Turėjau kelis vyresnio amžiaus žmones, kuriuos man namuose prižiūrėti padėjo puikios „Orios senatvės” moterys. Paskutinė buvo 90-metė mano vyro teta, laukiau sąžiningai kelis mėnesius, kad tik galėčiau gauti būtent šios įstaigos priežiūrą, nes jau turėjau geros patirties iš ankstesnio bendravimo su čia dirbančiomis moterimis. Su jomis, ar tai būtų buvusi Laimutė, ar Viktorija užsimezgė glaudūs, nuoširdūs ryšiai, jos pasikeisdamos tetą prižiūrėjo po dvi valandas per dieną – nupirkdavo maisto, sutvarkydavo kambarį, pakeisdavo sauskelnes”, –  pasakojo Rasa.

Klaipėdietę tenkino ir galimybė už suteiktas paslaugas atsiskaityti internetu, ir „Orios senatvės” darbuotojų atsakomybė bei pareigingumas – vadybininkės esą nuolat pasiteiraudavo, ar klientai patenkinti paslauga, ar ko nors jiems netrūksta, ar darbuotojai laiku atvyksta pas slaugomą asmenį ir panašiai.

„Tikrai nesuprantu, kam reikia draskyti puikiai dirbančią, patirtį bei savo patalpas Klaipėdoje turinčią įstaigą, jam ją keisti nauja, niekam nežinoma iš kito miesto, kam tai naudinga?” – retoriškai klausė klaipėdietė.

Teks atleisti dalį darbuotojų
V. Ričkienė žurnalistei rodė dvejus metus iš eilės gautus Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimus nominacijose „Veržlus startas” ir „Klaipėdos verslas didžiuojasi” bei respublikinę Užimtumo tarnybos padėką už sėkmingą bendradarbiavimą, įdarbinant žmones. Palmiros Mart nuotr.

To prisipažino nesuprantanti ir „Orios senatvės” direktorė Vida Ričkienė.

Ji pasakojo viešąją įstaigą įkūrusi po to, kai pačiai namuose teko slaugyti sunkia liga susirgusį tėvą.

„Tada šių paslaugų dar labai trūko, supratau, kad, jau turėdama asmeninės patirties, galiu padėti kitiems sunkius ligonius namuose prižiūrintiems dirbantiems, užimtiems žmonėms”, – viešosios įstaigos steigimo pradžią prisiminė V. Ričkienė.

Ji teigė pati savo kailiu išbandžiusi žmonių slaugą namuose – ir grindis plovusi, ir sauskelnes senukams keitusi.

„Renkantis komandą, aš norėjau viską pati žinoti, išbandyti, kad galėčiau surinkti patikimus, atsakingus darbuotojus, mylinčius žmones ir savo darbą”,- pasakojo direktorė. Ji teigė būsimus darbuotojus rinkusi kaip sau.

„Susitikusi su kandidatu jį pirmiausia vertinau pagal tai, ar pati norėčiau, kad mane ar mano artimą žmogų senatvėje jis prižiūrėtų”, – sakė įstaigos vadovė.

Viešoji įstaiga buvo įregistruota 2013 m. spalį, o veiklą po darbuotojų mokymų, seminarų, tobulinimosi kursų pradėjo prieš daugiau nei 5 metus – 2015 sausio pradžioje. Tai buvo pirmoji tokio tipo privati įstaiga uostamiestyje greta jau veikiančių biudžetinių.

Pradėję nuo 15-ai klientų teiktų dienos globos paslaugų, šiuo metu „Orios senatvės” darbuotojai namuose prižiūri per 300 pagyvenusių klaipėdiečių. Įtaiga turi 145 pagal darbo sutartis dirbančius darbuotojus.

VšĮ taip pat yra įgijusi ir pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros medicinos licenciją, suteikiančią teisę teikti paliatyvios pagalbos paslaugą itin sunkiems, nevaikštantiems, įvairių ligų kamuojamiems žmonėms. Su jais dirba ne tik socialiniai darbuotojai, bet ir slaugytojai, kineziterapeutai.

„Šiuo metu labai išgyvenu, kad ne dėl mūsų kaltės būsiu priversta atleisti apie 40 patyrusių darbuotojų “, – guodėsi direktorė.

Sunkų sprendimą viešosios įstaigos vadovei teks priimti dėl to, kad „Ori senatvė” neteko dalies teiktų paslaugų – šią vasarą Klaipėdos savivaldybės skelbtą viešąjį pirkimą dėl integralios pagalbos į namus Klaipėdos mieste teikimo laimėjo UAB „Jarinta” iš Vilniaus.

„Jie pateikė mažesnį valandinį paslaugos įkainį, tiesa, tik nedideliu skirtumu, bet tai, matyt, ir buvo pagrindinė priežastis, nulėmusi šį pasirinkimą. Į patirtį, darbuotojų skaičių, kitus kriterijus, manau, nebuvo atsižvelgta. Mes gi savo įkainių nekėlėme jau trejus metus”, – teigė V. Ričkienė.

Pasak jos, „Jarinta” turi tik 5 etatinius (socialiai draustus) darbuotojus. (Tą patvirtina ir įrašas rekvizitai.lt – aut. pst.).

„Jie laimi konkursus įvairiose savivaldybėse, žmonėms namuose prižiūrėti samdo pagal verslo liudijimus dirbančius asmenis, įmonei dėl to nereikia mokėti „Sodros” ir kitų mokesčių, todėl jie ir gali ženkliai mušti valandinį įkainį. O mes sąžiningai mokame visus mokesčius, mūsų darbuotojai turi visas socialines  garantijas”, – pasakojo direktorė.

Ji teigė nebijanti sąžiningos konkurencijos, tačiau, jos teigimu, „darosi nebeįmanoma dirbti sąžiningai, jei tokioje jautrioje socialinėje srityje, kaip žmonių slauga ir priežiūra, savivaldybė žiūri tik į pačią mažiausią kainą”.

Direktorė prisipažino labiausiai išgyvenanti dėl savo buvusių klientų – pastarųjų artimieji esą jau skundžiasi gaunantys didesnes sąskaitas už tas pačias paslaugas, kurias teikė „Ori senatvė”, nors „Jarinta” konkursui pateiktuose dokumentuose kaip tik įsipareigojo teikti paslaugas pigiau.

Tuo metu jauni, apsukrūs verslininkai į šitą veiklą, pasak V. Ričkienės, pirmiausia žiūri kaip į eilinį verslą, jį vertindami vien tik per pasipelnymo prizmę. (Dalis gyventojams teikiamų paslaugų, priklausomai nuo vykdomo projekto, finansuojama iš ES, savivaldybės ar Ligonių kasų lėšų, o už likusią, mažesnę paslaugų dalį, klientai turi primokėti patys – aut.pst.)

Ilgo pokalbio metu direktorė labiausiai apgailestavo dėl savo darbuotojų, kuriuos jai šiomis dienomis teks atleisti, likimo. Jos žiniomis, vyresnes, patyrusias moteris „Jarintos” atstovai jau kalbino pereiti pas juos dirbti, tačiau pastarosios atsisakė, nes nenori dirbti pagal verslo liudijimus, bijo netekti turėtų socialinių garantijų.

„Kur dėtis moterims, kurioms jau per 50, kai šalyje ir taip daug bedarbių?” – retoriškai klausė pašnekovė.

V. Ričkienė prisipažino su nerimu laukianti dar vieno konkurso dėl dienos socialinių paslaugų teikimo namuose rezultatų. Šiai paslaugai teikti, pasak V. Ričkienės, būtina medicininė licencija, kurios, jos žiniomis, UAB „Jarinta” neturi.

Direktorei neramu, kad Klaipėdos savivaldybė viešąjį pirkimą paskelbė dar birželio pradžioje, o jo rezultatų iki šiol nėra. Ji neatmetė galimybės, jog galbūt laukiama, kol vienas iš konkurso dalyvių susitvarkys visus šiam pirkimui būtinus dokumentus.

Sulaukė dviejų skundų

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Sonata Jakienė patvirtino, jog jų skyrius yra gavęs du skundus dėl UAB „Jarinta” teiktų paslaugų. Vienas buvęs dėl dvi dienas iš eilės nesuteiktos paslaugos, bet už ją klientas nemokėjo. Antrojo skundo turinio valdininkė teigė nepamenanti, bet esą skundai „buvo smulkūs”.

Kartu S. Jakienė neneigė girdėjusi, jog pradžioje prižiūrėti klaipėdiečių ši įmonė savo darbuotojus vežė iš Alytaus, tačiau šis faktas jos nenustebino.

„Mums yra svarbu, kad žmonės gautų paslaugas. Jeigu įmonė taip organizuoja darbą, mes negalime jiems to uždrausti, jeigu jie randa tokių žmonių, kas važinėja kiekvieną dieną iš Alytaus”, – sakė S. Jakienė.

Jos žiniomis, įprastai šias paslaugas teikia etatiniai įstaigos darbuotojai, o ne dirbantys pagal verslo liudijimus, tačiau tai esanti ne jų, o Darbo inspekcijos veiklos sritis.

Žmonių nusiskundimų, kad esą paslaugos pabrango, ji sakė negirdėjusi, bet jei taip būtų, bemat būtų aiškinamasi.

S. Jakienė patvirtino, jog skundų dėl VšĮ „Ori senatvė” darbuotojų teiktų paslaugų jų skyrius nėra gavęs.

Atsakymai – tik raštu

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Vilma Marcinkevičienė sakė, jog integralios pagalbos į namus pirkimą laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs dalyvis.

„Tai žinoma, mažiausia kaina turbūt ten buvo”, – sakė ji.

Ji prisipažino dirbanti pirmą dieną po atostogų, todėl paprašė kitus klausimus atsiųsti raštu.

Pateikiame penktadienio ryte gautus atsakymus.

Šią vasarą savivaldybėje buvo paskelbtas konkursas pagal projektą „Integrali pagalba į namus Klaipėdos  mieste”. Jį laimėjo UAB „Jarinta”  iš Vilniaus. Kas nulėmė šio viešojo pirkimo rezultatus?

Šiame pirkime ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas išrinktas pagal mažiausios kainos kriterijų, šiuo atveju UAB „Jarinta“ pasiūlyta kaina buvo mažiausia, šio tiekėjo pasiūlymas atitiko konkurso sąlygų aprašo nustatytus reikalavimus.

Ar tokiais atvejais lemia tik paslaugos kaina, ar žiūrima ir į įstaigos patirtį, apdraustų darbuotojų skaičių, kitus rodiklius?

UAB „Jarinta“ pasiūlyta kaina buvo mažiausia. Pagal konkurso sąlygų apraše nustatytus reikalavimus tiekėjai, dalyvaujantys pirkime, turėjo neatitikti tiekėjų pašalinimo pagrindų, įtvirtintų Viešųjų pirkimų įstatyme, ir atitikti minimalius kvalifikacijos reikalavimus – tiekėjai, dalyvaujantys šiame pirkime, turėjo turėti teisę teikti socialinės globos paslaugas ir sutarčiai vykdyti turėjo pasiūlyti bent 2 socialinius darbuotojus, turinčius socialinio darbuotojo išsilavinimą, taip pat – bent 17 individualios priežiūros personalo specialistų. Pagal UAB „Jarinta“ pateiktą pasiūlymą ir dokumentus buvo nustatyta, kad UAB „Jarinta“ neatitinka pašalinimo pagrindų ir atitinka minimalius kvalifikacijos reikalavimus, todėl vadovaujantis konkurso sąlygų aprašu ir Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, šio pirkimo laimėtoju buvo pripažinta UAB „Jarinta“.

Ar tokią paslaugą gali teikti ir pagal verslo liudijimą dirbantys žmonės?

Vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu tokia informacija nėra tikrinama, nes verslo liudijimas tik patvirtina, kad yra sumokėtas mokestis už vykdomą veiklą. Vertinant pasiūlymą yra tikrinamas asmenų, teiksiančių perkamas paslaugas, išsilavinimas, patirtis ir ar šie asmenys yra tiekėjo darbuotojai, ar pasitelkiami kaip subtiekėjai.

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybė yra paskelbusi (birželio pradžioje) dar vieną viešąjį pirkimą dienos socialinės paslaugos teikimui namuose. Kada galima tikėtis jos rezultatų ir kiek dalyvių jame dalyvauja?

Konkurso laimėtoją tikimasi paskelbti artimiausiu metu. Gauti trys pasiūlymai.

Ar šio konkurso rezultatus irgi lems tik pigesnė paslaugos kaina, ar bus svarbūs ir kiti kriterijai?

Šiame pirkime ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas bus išrenkamas pagal mažiausios kainos kriterijų. Prieš nustatant laimėtoją taip pat bus tikrinama, ar tiekėjas neatitinka tiekėjų pašalinimo pagrindų ir atitinka minimalius kvalifikacijos reikalavimus, nustatytus konkurso sąlygose.

UAB „Jarinta”  kviečia naudotis jos paslaugomis

Kalbėtis telefonu su žurnaliste nepanoro ir UAB „Jarinta” direktorius Jonas Tubelis, irgi paprašęs klausimus atsiųsti raštu. Pateikiame el. paštu penktadienio ryte gautus atsakymus.

Kiek metų Jūsų vadovaujama įmonė teikia socialinę pagalbą namuose vyresnio amžiaus žmonėms? Kokia jūsų įmonės (ir jūsų asmeninė) patirtis šioje srityje?  

Jau beveik du metai UAB „Jarinta” rūpinasi vienišais ir pagalbos reikalaujančiais senjorais Alytuje. Teikiame pagalbos į namus paslaugas pačių senjorų namuose, kurios apima bendravimą, pagalbą buities darbuose, maitinimo organizavimą, lydėjimą į medicinos ir kitas įstaigas bei kitas reikalingas paslaugas siekiant sudaryti senjorui oriai gyventi savo namuose.

UAB „Jarinta” nuolatos nemokamai senjorams organizuoja įvairias edukacines ir užimtumo programas (piešimas ant vandens, išvykos, susitikimai su įžymiais žmonėmis), rengia šventes (Šv. Kalėdos, Šv. Velykos, Kovo 8-oji šventė ir kitos), o taip pat nepamiršta pasveikinti senjorų su gimtadieniu. UAB „Jarinta” nuotr.

UAB „Jarinta” nuolatos nemokamai senjorams organizuoja įvairias edukacines ir užimtumo programas (piešimas ant vandens, išvykos, susitikimai su įžymiais žmonėmis), rengia šventes (Šv. Kalėdos, Šv. Velykos, Kovo 8-oji šventė ir kitos), o taip pat nepamiršta pasveikinti senjorų su gimtadieniu.

Keliose ir kuriose Lietuvos savivaldybėse šiuo metu teikiate šias paslaugas?  

Galime pasidžiaugti, kad nuo šių metų liepos 1 d. UAB „Jarinta” teikia Integralios pagalbos (socialinė pagalba, išskyrus slaugos paslaugas) asmens namuose jau ir Klaipėdoje. Taip pat džiugiai pranešame, kad jau pradedame teikti Socialinio darbuotojo ir Socialinio darbuotojo paslaugas ir Kaune.

Kiek iš viso turite šios srities darbuotojų – slaugytojų, socialinių darbuotojų, jų padėjėjų, kineziterapeutų? Ar jie yra etatiniai jūsų įmonės darbuotojai, ar dirba pagal verslo liudijimus (individualios veiklos pažymas)? 

Alytuje ir Klaipėdoje sklandžiu pagalbos į namus paslaugų teikimu rūpinasi ilgametę patirtį sukaupusi ir senjorų ypatingai mėgstama socialinė darbuotoja Gitana Galkauskienė. Visi asmenys, teikiantys pagalbos į namus paslaugas Alytuje, bei Integralios pagalbos paslaugas Klaipėdoje yra tik kvalifikuoti ir atestuoti, turintys socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo diplomą.

Šią vasarą laimėjote viešąjį pirkimą Klaipėdos mieste pagal projektą „Integrali pagalba į namus”. Kiek klientų Klaipėdoje aptarnaujate pagal šį projektą? Kiek darbuotojų Klaipėdoje dirba? Koks jų statusas?

Įdėdami visą širdį rūpinamės Klaipėdoje gyvenančiais ir socialinės pagalbos reikalaujančiais senjorais. Darbą organizuojame mobiliomis komandomis, kurios su vienišais ir pagalbos reikalaujantiems senjorais bendrauja, organizuoja jų laisvalaikį ir maitinimą (maisto iš prekybos centrų ar turgavietės nupirkimas, parnešimas, pagalba ruošiant maistą), teikia pagalbą rengiantis, maitinantis, prausiantis ir kito pobūdžio pagalbą užtikrinant kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymą ir palaikymą. Taip pat organizuojame ir transporto paslaugas (pavyzdžiui, vykstant į polikliniką).

Integralios pagalbos paslaugas Klaipėdoje teikia tik kvalifikuoti ir atestuoti asmenys, turintys socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo padėjėjo diplomą.

Atvira Klaipėda” gavo vieno iš jūsų kliento skundą, jog už tą pačią paslaugą, kurią jam anksčiau teikė kita VšĮ, dabar jūsų įmonei jis turi mokėti daugiau? Ar tai tiesa? Jei taip – kodėl? 

UAB „Jarinta“ teikia Integralios pagalbos į namus paslaugas Klaipėdoje už 4,03 eur/val. be PVM. Drąsiai galime teigti, kad tai, mūsų žiniomis, yra mažiausia socialinės priežiūros paslaugos kaina Klaipėdoje. Kviečiame kreiptis dėl pagalbos reikalaujančius senjorus bei jų artimuosius į UAB „Jarinta“ biurą Klaipėdoje dėl asmeninio susitikimo ir pageidaujamų paslaugų aptarimo bei paslaugų teikimo grafiko suderinimo. Jūsų patogumui UAB „Jarinta“ pagalbos namuose paslaugas gali pradėti teikti jau nuo sekančios darbo dienos.

Ar tiesa, kad jūs atsisakote teikti kai kurias paslaugas, pvz, keisti sauskelnes klientams?  

Pagal galiojančią UAB „Jarinta“ sutartį „INTEGRALIOS PAGALBOS (SOCIALINĖS GLOBOS, IŠSKYRUS SLAUGOS PASLAUGAS) ASMENS NAMUOSE” pasirašytą su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija yra teikiamos integralios pagalbos paslaugos, kurios yra apmokamos Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis, yra socialinės globos paslaugos, o Jūsų nurodytos paslaugos yra priskiriamos Slaugos paslaugoms.

Ar jūsų įmonė turi licenciją paliatyviai pagalbai namuose teikti? Gal šiuo metu rūpinatės, kaip ją gauti? Ar tokios pagalbos jūsų įmonė nežada teikti? 

Lietuvos respublikos Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos yra suteikęs UAB „Jarinta“ licenciją socialinei globai teikti. Pagalbos į namus paslaugas teikia tik kvalifikuoti ir atestuoti asmenys, turintys socialinio darbuotojo ir socialinio darbuotojo padėjėjo diplomą.

Kuo  pasireiškia jūsų, kaip vadovo, asmeninė atsakomybė už minėtų paslaugų kokybę?  

Vadovas visada atsako už įmonę ir kiekvieną jos darbuotoją, o taip pat ir UAB „Jarina“ teikiamas socialines paslaugas.

Atkreiptinas dėmesys, kad UAB „Jarinta“ yra įdiegta socialinių paslaugų kokybės standarto kontrolės sistema bei kasdieninis paslaugų teikimo įvertinimas „Kliento akimis“ (klientų grįžtamasis ryšys-anketa), leidžia nuolat sekti ir užtikrinti, kad kiekvienas UAB „Jarinta“ darbuotojas laikytųsi socialinių paslaugų teikimo standarto aukščiausių reikalavimų.

Ar dalyvaujate Klaipėdoje dar viename birželio pradžioje skelbtame viešajame pirkime dienos socialinėms paslaugoms teikti? Kiek darbuotojų šioms paslaugoms esate numatę?   

Nuosekliai dirbame dalyvaudami viešuosiuose pirkimuose ir užtikriname, kad socialines paslaugas teiktų tik kvalifikuoti ir atestuoti asmenys.

Prieš priimant sprendimą dėl įdarbinimo visada kreipiamės į buvusius darbdavius dėl atsiliepimų ir rekomendacijų. Patikimas darbuotojas yra ypatingai svarbu tokioje jautrioje veikloje, kaip socialinės paslaugos. Sėkminga UAB „Jarinta“ patirtis ir tik patys geriausi senjorų atsiliepimai drąsiai leidžia teigti, kad UAB „Jarinta“ socialinės paslaugomis klientai yra labai patenkinti.

Naudodamiesi proga, kviečiame kreiptis visus senjorus ir jų artimuosius, kuriems reikalinga pagalba namuose į UAB „Jarinta“ šias kontaktais: telefonu: (8618) 00089, el. paštu: klaipeda@jarinta.lt Užsukti puodeliui kavos adresu Dubysos g. 60, Klaipėda.

 


  2020-09-04

  18 komentarai “Pagyvenusių žmonių globa – dar vienas pasipelnymo šaltinis?”

  1. AvatarInaben (IP: 78.57.220.32)

   Nerūpi Vidai Ričkienei senukai. Sugalvojo sukurti versliuka patogiu laiku, kai Darbo birža “kepė” soc. darbuotoju padėjėjus. Šiems reikėjo atidirbti, o direktorė galejo mokėti minimuma. Man paliko apsukrios, dviveidės verslininkės įvaizdis. Paslauga senukams tikrai reikalinga, bet tai sunkus darbas ir turi būti apmokamas. Kai išėjo vyriausybės potvarkis, kad negali čia būti min. atlygis, tai V.Ričkienė padidino 10 centu. Jam apsimetinėti

  2. AvatarKomentatoriams (IP: 85.232.151.236)

   Net pikta skaityti, kad “Ori senatvė” buvo šeriama pinigais… Senyvo amžiaus žmonės turi darbuotoją, kuris sutartu periodiškumu jį aplanko, padeda jaustis oriai, oriai gyventi savo namų aplinkoje, darbuotojas atlieka tai, ko vyresnio amžiaus žmogus padaryti yra nebepajėgus ir dėl ko jam senatvė tampa našta… Darbuotojas yra ir žmogus, kuris “dovanoja” savo ausis, širdį, kad visuomenės, valstybės akyse nebeproduktyvus asmuo jaustųsi žmogumi, jaustųsi, kad dar kažkam rūpi! Pagyvenusių žmonių pensija neleidžia jiems savo jėgomis pasisamdyti darbuotojo.

  3. AvatarAngelų Markizė (IP: 90.131.47.170)

   Lazda turi du galus, todėl svarbu nekenkti kitiems.

  4. AvatarDiana Stankaitienė (IP: 90.131.47.170)

   Įdomu kokią paslaugą pirko Savivaldybė. Tokios paslaugos kaip integrali pagalba (be slaugos) pagal LR socialinių paslaugų įstatymą nėra. Šis įstatymas numato, kad namuose yra teikiama pagalba namuose arba dienos socialinė globa asmens namuose. Taid kokią paslaugą pirko Savivaldybė?
   Integrali pagalba yra teikiama tik ES finansuojamuose projektuose ir jos sudėtyje tikrai privalo būti ir slaugos paslaugos. Pasirinktas mažiausios kainos pirkimo būdas vargu ar tinkamas? Tuomet reikėtų užduoti kitus svarbius rodiklius paslaugos valandos įkainiui paskaičiuoti, kurie turėtų būti tokie: lankomosios priežiūros darbuotojų darbo užmokestis ne mažesnis nei minimalus, socialinių darbuotojų darbo užmokestis ne mažesnis nei, pvz. 1,5 minimalaus darbo užmokesčio, 25 darbo dienos kasmetinės atostogos, kai mokamas vidutinis atlyginimas, transporto išlaidų kompesacija visiems darbuotojams organizuojantiems ir teikiantiems paslaugas namuose, aprūpinimas darbo rūbais, avalyne, kuprinėmis ir asmens apsaugos priemonėmis, kompetencijų tobulinimas ne mažiau nei 16 val. per metus (apmokant už ją darbdavio lėšomis), iš jų socialiniams darbuotojams ne mažiau nei 60 proc. pagal patvirtintas programas, SD supervizija ne mažiau nei 15 val., kiti darbdavio bonusai (premijos, priemokos, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir pan.). Valandinio įkainio paskaičiavimo metodika turi būti aiški ir visiems pirkimo dalyviams vienoda. Tuo atveju, nebūtų jokių galimybių dempinguoti kainą ir ji būtų gerokai didesnė. LR Vyriausybė yra patvirtinusi mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą.
   Kitas dalykas, kad darbuotojai privalo dirbti toje įmonėje ir/ar numatytas planas, kaip jie bus įdarbinti, didėjant prižiūrimų asmenų skaičiui. Ir kas dar svarbu:
   – Ar teisėtai įmonė vykdo veiklą;
   – Kokiam skaičiui klientų išduota licencija? Ar nebus taip, kaip su “Klaipėdos hospisu”, kai duotas higienos pasas 1 lovai, o paslaugos teikiamos 38 ar 40 asmenų.
   – kokiu būdu įmonė, neturinti sveikatos priežiūros licencijos gavo licenciją dienos socialinei globai asmens namuose.

   • AvatarDianai Stankaitienei ir kitiems (IP: 77.79.44.48)

    Labai taikliai, išsamiai ir aiškiai išdėstėt taisykles kuriomis turi vadovautis soc. paslaugas teikiančios įmonės, …o kaip kažkoks UABĖLIS ” JARINTA” teikiantis socialines paslaugas žmonėms …. ,NEGARANTUOJA SOC. GARANTIJŲ SAVO DARBUOTOJAMS!!! Visi žino koks darbas yra su patentu, jokių garantijų net minimalių darbuotojui, ir kaip toks nustekentas darbuotojas gali kokybiškai atlkti paslaugas!! Garanruoju kad savivaldybės klerkai ,atsakingi už šią aferą, jau gėrė kavą su ta JARINTA, … O gerai paieškojus ir “Brendžio dėžučių” atrastume!!!

   • AvatarX (IP: 88.119.32.11)

    Koks teisingas Jūsų komentaras.
    Baisu skaityti kiek melo šiuose atsakymuose.
    ,,Ori senatvė” tikrai stengėsi suteikti maximumą, puikiai dirbo. Jeigu pagal tai, kaip siūlote būtų vertinama kaina, tada būtų teisinga ir ,,Ori senatvė” būtų laimėjusi.
    Šiuo atveju klientams kaina tikrai nesumažėjo, neaišku kodėl…

  5. AvatarRasa Pangoniewnė (IP: 90.140.19.194)

   Nesiimu komentuoti … komentarų. Alytaus įmonė laimi konkursą, ir jautiek pagyrų. Nežinau,kaip senukams, neįgaliems, specialiųjų poreikių trintiems asmenims tas “piešimas ant vandens, bet pono dzūkelio Tūbelio kvietimas “puodeliuikavos”- tikra demogogija. paskendusiems buitniuose rūpesčiuose . Salugos paslaugos mietiečiasm yra pačios reikalingaisuios, Sicilainės paramos centras negali patenkinti visų poreikių, tad “Ori senatvėa’ buvo ir bus labai reikalinga. Dar didesnis absurdas, Mielos svaivaldybės ponios, kurios laiminant “Laimėtojus “iš kitų miestų, kad LAIMĖTOJAS priima visai nepatikrintus žmones su verslo liudijimais. O juk ateinama į namus, kur senukai dažniausia gyvena vieniš! Kas atsakys už jų nepasaugotą namų turtą, sveikatą, saugumą? “Patentininkas”? Kad tokie tūbeliai suvoks, kad ne piešimo ant vandens, ne pasakų skaitymo reikia negaliems, senatvės demencijų turintiems žmonėms. Sauskelnės, kambarių tvarkymas , ne pati maloniausia- kūno higiena- tai yra tas, ko labiausiai reikai paslaugas gaunančiam žmogui. Linkiu daug sveikatos SAVIVALDYBĖS PONIOMS. Pagarbą jaučiu tik mieste įdirbį turinčioms įstaogosm vadovėms ir darbuotojams. Audronei Liesytei, Dianai Stankaitienei, Vidai Ričkienei …Deja, viešuosius pirkimus organizuoja politiniai ufonautai, jų įtakojami klerkai, neturintys jokios supratimo apie tokią sunkią ir svarbią veiklą. Labai daug sėkmės linkiu direktorei Vidai Ričkienei. Tapkite vėl privačia įstaiga, žmonės apie Jus ir Kolektyvą žino, tad susiras , pirks paslaugas ir dėkos. Autorei dėkui, kad į problemą ir keistą situaciją pažiūrėjo rimtai.

   • AvatarPaskutinė gulbės giesmė (IP: 90.131.40.200)

    Komentaras apmokėtas iš VšĮ “Ori Senatvė” atsiskaitomosios sąskaitos.

   • AvatarEks (IP: 188.69.213.114)

    O ką Jūs gerbiamoji žinote apie VšĮ Ori senatvė darbuotojų kompetenciją, psichinę sveikatą bei elgesį kliento namuose kai nemato artimieji? Jei nesinaudojote jos paslaugomis ir po jūsų asmeninę erdvę nesiautė svetimi žmonės?

   • AvatarNa taip. (IP: 84.15.183.122)

    Matyt pati kavą geri su tom savivaldybės karakaticom ka tep saldžiai giedi? Didesniu kenkėju kaip tos profesionalios veidmainės dar reikia paieškot.Rado ką girti..

  6. Avatarpagaliau (IP: 86.100.64.70)

   Lengva buvo kai savivaldybė tiek metų maitino “Ori sentavė” biudžeto lėšomis. Dabar teks ieškotis klientų patiems.

  7. AvatarRomas (IP: 78.61.215.162)

   Ori senatvė ieškojo , gal ir nauja įmonė ieškos , kurie senyvi žmonės gali jiems turtą palokti ar testatmentą užrašyti . Sunkių ligonių slaugyti nesiėmė . Bendrai , reikia tokias įstaigas ir pagal skelbimus slaugyti siekiančias slauges labai stipriai kontroliuoti , ar jos tikpaslaugą nori suteikti , ar iš susirgusio ,seno žmogaus turtą ir pinigus paimti . Teisėsauga lai pasiskambina pagal skelbimus ir išgirs sąlygas .

  8. AvatarRope (IP: 46.114.36.138)

   “Ori senatvė” turėtu priimti konkurenciją kaip spyrį į užpakalį naujienoms ir tobulėjimui, o ne verkšlenti. Žinau, kad “Jarinta” atitinka visus keliamus standartus teikiamoms paslaugoms ir daro tai iš širdies. Sėkmės jiems įsitvirtinant pajūryje.

  9. AvatarPetras (IP: 188.69.214.63)

   Nu geras ‘Jarinta ‘ salygu neatitinka darbuotoju neturi yra is kito lietuvos galo bet seneliu prieziura laimejo Kur logika? Kaip UAB’as gali pasiulyti mazesnes kainas ? gi jie verslininkai .
   Sekmes jums VSI Ori senatve

  10. AvatarKristina (IP: 84.15.177.34)

   Mes dėkingi “Jarintos” žmonėms už nuoširdų rūpinimąsi. Tik nieko ten savivaldybėj nekeiskit. Prašau. Neįsivaizduojat, kiek laiko reikia vieniem prie kitų priprasti. O čia ateina ir kaip artimiausi giminės tau padeda. Ačiū jiems.

  11. AvatarAnonimas (IP: 90.131.40.200)

   Ori senatvė priprato matyt būti vieninteliais ir daryti ką nori, juk niekas negali pasakyti ar taip jau viskas pas juos sąžininga ir gražu, kaip kad skelbiasi bandydami straipsniais užvažiuoti ant konkurentų. Reiktų pažvelgti truputį plačiau ir suprasti, kad negali visada būti vieninteliais ir nepakartojamais. Ar čia žmonės tokie užsisėdėję vietoje, kad negali racionaliai priimti naujovių (?). Asmeniškai neteko susidurti nei su viena, nei kita įmonę, bet toks bandymas apjuodinti konkurentus, kišant klientus ar darbuotojus, atrodo juokingas. Juk visi supranta, kad viskas dėl pinigų, o ne kažkieno gerovės.

  12. AvatarTaigi (IP: 85.206.11.129)

   Sujudo Ori senatvė ! Teks priprasti , jog yra visur konkurencija, ir nieko čia nepadarysi…

  13. AvatarRopė (IP: 78.57.245.154)

   Laisvojo kapitalo sistemoje (kapitalizme) virtualiai viskas yra pasipelnymo šaltinis. Arba keičiame (patobuliname-atnaujiname) sistemą, arba nustojama virkauti, kad mums nepatinka pavienės jos dalys. Šiuo metu viskas mūsų gyvenime yra matuojama ir organizuojama per pinigų prizmę. Daugiau nieko nėra vertingo ir reikalingo. Jeigu dėl kažkokių priežasčių iškrenta iš pinigų generavimo sistemos (pavyzdžiui, senatvėje dėl amžiaus) esi kapitalo požiūriu mažai vertingas (na, nebent gauni gerą pensiją ir gali daug vartoti, tada dar nieko). O jeigu, ne, tuomet geriau pasirūpinti kapo duobe pačiam ir iš anksto.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt