P0

Veidai

Renaldas Vaičiūnas: „Tiek džiazas, tiek chirurgija yra gyvenimo būdas”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-06


Šeštadienį pasibaigusio Klaipėdos pilies džiazo festivalio programą praturtino ir meniniai bei edukaciniai projektai, diskusijos. Festivalio scenoje šmaikščiai diskusijai buvo susitikę ir humoristas Justinas Jankevičius bei medicinos centro „Northway” plastinės chirurgijos ekspertas, džiazuojantis gydytojas Renaldas Vaičiūnas.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas pavasarį iš Vilniaus persikėlė į Klaipėdą ir sakėsi čia gyvenąs kaip pasakoje.

Anot jo, tiek džiazas, tiek chirurgija yra gyvenimo būdas. Be to, pasak R. Vaičiūno, tiek džiazo muzikantai, tiek operuojantys gydytojai yra šiek tiek pasiutę gerąja šio žodžio prasme.

„Tačiau daugiau matau skirtumų – džiazas yra švelnesnis, o chirurgija – labai aštri. Iš džiazo Lietuvoje tikriausiai sunku pragyventi, o iš chirurgijos dar galima. Didžiausias skirtumas tame, kad džiaze galima improvizuoti, o jei pradėtum improvizuoti operuodamas, tai, ko gero, baigtųsi blogai“, – šmaikštavo žodžio kišenėje neieškantis gydytojas.

Justinui Jankevičiui paklausus, kokio džiazo plastikos chirurgas klausosi operuodamas, šis atsakė, kad mėgsta lengvesnį, kitaip – smooth džiazą, nes operuodamas negali susikoncentruoti į muziką – koncentruojiesi į savo darbą, o muzika yra labiau fonas.

„Juk tai, ką mes darome skalpeliu, yra juvelyrinis darbas, ir dar – labai rizikingas, susijęs su žmogaus sveikata ir gyvybe. Operuojant laiko pramogauti nėra“, – kalbėjo R. Vaičiūnas.

Tačiau, pasak jo, grįžęs namo ar prie jūros stebėdamas besileidžiančią saulę ir norėdamas pailsėti, jis ne tik klauso, bet ir stengiasi susikoncentruoti į muziką. Mėgstamiausias gydytojo kūrinys yra Keith Jarrett Kelno koncertas, sulaužęs visas muzikos taisykles. Justinui paprašius, Renaldas Vaičiūnas pasidalino ir šio kūrinio istorija.

„Septintojo dešimtmečio viduryje Kelno (Vokietija) operos rūmuose vykusio džiazo koncerto, į kurį buvo išparduoti visi bilietai, scenoje buvo tik pianinas, o prie jo – jaunas, dar trisdešimties neturintis atlikėjas Keith Jarret. Jis pageidavo prašmatnaus koncertinio pianino, tačiau organizatoriai nusprendė, kad tiks ir paprastesnis instrumentas, tad atvežė panašų, bet mažesnį. Maža to, instrumentas buvo nesuderintas, pedalai prastai veikė. Atvykęs į koncertą ir pamatęs kuo reikės groti, Džaretas tai daryti atsisakė. Vis dėlto prodiuserei pavyko jį perkalbėti. Tais pačiais metais šis koncertas, įrašinėtas nebent privačiam naudojimui, buvo išleistas atskiru įrašu. Nesklandumai įkvėpė atlikėją maksimaliai susikaupti ir atlikti koncertą taip, jog jis sulaukė milžiniško pripažinimo. Įrašytas Kelno koncerto albumas tam tikru metu buvo pripažintas sėkmingiausiai parduodamu tokio tipo albumu istorijoje, pardavimų skaičiui viršijant tris milijonus kopijų!“, – pasakojo džiazuojantis chirurgas.

Pasak jo, profesionalus muzikantas iš nesuderinto instrumento išgavo tai, ką norėjo išgauti. Kaip ir chirurgai profesionalai gali gerai operuoti su bet kokiais instrumentais.

Namuose klausydamasis įvairios muzikos, plastikos chirurgas atsiduoda akimirkai, atsipalaiduoja, atsigauna.

„Man buvo išvietę policiją, kai klausiausi Keith Jaretto. Tikriausiai, klausiausi per garsiai“, – prisipažįsta jis.

Paklaustas, su kokiu gėrimu jam asocijuojasi džiazas, džiazuojantis chirurgas įvardijo džiną su toniku.

„Tonikas tonizuoja, chininas – gydomosios žolelės“, – paaiškino jis.


  2020-09-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt