P0

Regionas

Gyvūnų gerove susirūpino ir aukšti pareigūnai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-07


Praėjusią savaitę ir savaitgalį viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie vieną po kitos įvairiose šalies vietose aptiktas nelegalias šunų veisyklas bei jose baisiomis sąlygomis laikomus gyvūnus, dėl situacijos, policijos teigimu, susirūpino pats šalies generalinis komisaras Renatas Požėla.

Jis pirmadienį susitiko su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi Dariumi Remeika ir aptarė situaciją dėl nelegalių gyvūnų veislynų, galimo kankinimo ar kitokio žiauraus elgesio su gyvūnais.

„Dėkoju gyventojams už savaitgalį gautą informaciją, kuri yra nuodugniai tikrinama, yra pradėti papildomi tyrimai net keliose apskrityse. Gauta informacija yra labai naudinga, ji tik patvirtina, kad situacija kai kuriuose rajonuose nėra normali ir ją būtina kuo skubiau spręsti. Tuo pačiu raginu gyventojus susilaikyti nuo neteisėtų veiksmų, tokių kaip neteisėtas patekimas į privačią teritoriją, svetimo turto gadinimas, fizinių prievartinių veiksmų atlikimas kitų asmenų atžvilgiu ir pan“ , – policijos pranešime spaudai cituojamas generalinis komisaras.

Jis atkreipė dėmesį, kad reiktų galvoti ir apie atsakomybės griežtinimą, ypač už atitinkamus ANK straipsnius, kuomet už gyvūnų nepriežiūrą tarnybos gali skirti tik įspėjimą arba labai mažą baudą.

Susitikimo metu sutarta aktyviau koordinuoti institucijų veiksmus sprendžiant šią problemą, reaguojant į gaunamus pranešimus, organizuojant bendrus ekipažus, tarpinstitucinius pasitarimus ir kt.

Policijos duomenimis, šiemet dėl žiauraus elgesio su gyvūnais policija yra pradėjusi 46 ikiteisminius tyrimus (2019 m. – 61), policijos pareigūnai surašė 68 administracinių nusižengimų protokolus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Tuo metu prokuratūra praneša, jog praėjusią savaitę aptikus galimai sudeginto gyvūno liekanasKretingos rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. 

Pareigūnai tiria, kokiomis aplinkybėmis Kretingos rajono Padvarių kaime rastoje laužavietėje atsirado galimai šuns kaulas, kailio kuokštas. Taip pat tiriama, ar netoliese rastame plastikiniame maiše aptikti šeriai yra šuns ir kaip jie ten atsirado. Tyrimo metu siekiama išsiaiškinti, ar tai nėra žiauraus elgesio su gyvūnais padarinys.

Prokuratūros duomenims, „pastaruosius kelerius metus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais kasmet pradedama apie 70 ikiteisminių tyrimų, šiemet pradėti 58″.

Visuomenės pasipiktinimas netinkamu elgesiu su gyvūnais kilo po to, kai praėjusį penktadienį pradingusio šuns ieškodama Kretingos gyventoja šalia miesto esančiuose Padvariuose aptiko nelegalų šunų veislyną. (nuotr. – iš TV3  reportažo).


  2020-09-07

  Vienas komentaras apie “Gyvūnų gerove susirūpino ir aukšti pareigūnai”

  1. AvatarKiek rašem dėl žiauraus elgesio (IP: 90.131.40.221)

   Ne pradėjo ne 1 tirymo . Pataikavo tiems kuri e palikdavo gyvūnus be maisto ir užkaldavo ten gyvūnai žudavo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt