P0

Kultūra

Klaipėdos dramos teatras sezoną pradeda atviromis durimis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-07


Šį penktadienį, rugsėjo 11 d., 17 val. Klaipėdos dramos teatras skelbs 85-ojo sezono atidarymą ir dalinsis visomis jo naujienomis teatralizuotame renginyje.

Pranešime žiniasklaidai teatras kviečia skubėti registruotis į sezono pristatymą. Šiais metais jis išsiskirs neformalia forma – 70 išrinktųjų galės pasivaikščioti po teatrą su aktoriaus Liudo Vyšniausko įkūnijamu konferansjė. Pagrindinis vakaro herojus pristatys svarbiausias teatro naujienas: spektaklių premjeras, į skaityklos erdvę su Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos pagalba transformuotą fojė, naująją teatro šeimos žmones pristatančią laidą ir kitas naujienas.

Apsilankiusieji sezono atidarymo renginyje turės išskirtinę galimybę dalyvauti Lauros Grozos spektaklio pagal Maksimo Gorkio pjesę „Saulės vaikai“ repeticijoje. Konferansjė svečius palydės į paprastai nuo pašalinių akių slepiamą erdvę, leis pamatyti, kaip atrodo dar tik kuriamas spektaklis. „Saulės vaikų“ premjera – rugsėjo 19 ir 20 dienomis.

Pasivaikščiojimą po teatrą vainikuos „Kreivos muzikos orkestro“ koncertas. Paslaptingas, bet jau kelis kartus mieste garsiai nuskambėjęs aktorių kolektyvas savo namų erdvėje, teatre, dalinsis ryškiausiais hitais ir dar kartą pateiks visų sezono naujienų atmintinę.

85-ojo sezono pradžią Klaipėdos dramos teatras švęs ne tik maištingai gera nuotaika, bet ir pilnu repertuaru.

„Pats svarbiausias dalykas mums – nesustoti kurti, – pasitikdamas rudenį kalbėjo teatro vadovas Tomas Juočys. – Eimuntas Nekrošius sakė, kad teatre negali nevykti kūrybinis procesas, jis turi nuolat rusenti, nes užgesusį laužą uždegti iš naujo sunkiau negu palaikyti esančią ugnį.“ Iš šalies pragmatiškai atrodantis sprendimas pristabdyti teatro veiklą, kol situacija pasaulyje grįš į įprasto normalumo vėžes, T. Juočio nuomone, tokiu atveju nėra įmanomas, „turime atsilaikyti, atmesti racionalius sprendimus, kad neapsimoka, jei yra mažiau žiūrovų ar finansavimo. Reikia dirbti iracionaliai, kurti nepaisant visko“.

Registracijos į renginį forma.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-09-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt