P0

Politika

Klaipėdos politikų posėdžiai – per atstumą

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-09


Klaipėdos politikai ir po vasaros atostogų negrįš į posėdžių salę – dauguma posėdžių vėl vyksta nuotoliniu būdu.

Rugpjūtį Klaipėdos miesto tarybos nariai įprastai atostogavo, tad nebuvo organizuojami jokie komitetų posėdžiai. Tiesa, neeilinis miesto tarybos posėdis vyko rugpjūčio 31 dieną, kai buvo svarstomas vienintelis klausimas dėl Klaipėdos mero pavaduotojo Arūno Barbšio atleidimo.

Rugsėjo pabaigoje posėdžiausiantys Klaipėdos miesto tarybos nariai į posėdžių salę veikiausiai nesusirinks. Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Pirmieji po atostogų į karantino lygį trečiadienį sugrįžo Finansų ir ekonomikos komiteto nariai. Ketvirtadienį Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai posėdžiauti surinks į miesto rotušę, o Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdis vyks nuotoliniu būdu.

Kitą savaitę taip posėdžiaus ir Miesto plėtros ir strateginio planavimo nei Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai. Antradienį Kontrolės komiteto posėdis vyko gyvai – į rotušės posėdžių salę susirinko ne tik politikai, bet ir sukviesti Klaipėdos savivaldybės valdomų bendrovių atstovai,

Klaipėdos miesto tarybos ir mero sekretorius Modestas Vitkus aiškino, jog posėdžiai nuotoliniu būdu, kaip ir per karantiną, organizuojami, nes tokia yra Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu patvirtinta rekomendacija. Rugpjūčio 31 dienos sprendime nurodoma, kad nuo rugsėjo 1-osios valstybės ir savivaldybių institucijos posėdžiai, pasitarimai, susirinkimai pagal galimybes turėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu, o jei jie organizuojami gyvai, jų metu būtina dėvėti nosį ir veidą dengiančias apsaugos priemones.

„Rekomendacija yra pakankamai aiški, o mes turime galimybes posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu, todėl ir laikomės tokios rekomendacijos. Komitetai patys apsisprendžia, kaip turi vykti jų posėdžiai, bet didžioji dalis jų vyks nuotoliniu būdu“, – teigė M.Vitkus.

Anot jo, šiuo metu svarstoma, jog ir miesto tarybos posėdis rugsėjo pabaigoje vyktų nuotoliniu būdu. Sprendimas bus priimtas kitą savaitę, kai bus pasirašytas potvarkis dėl miesto tarybos posėdžio sušaukimo.

Visi nuotoliniu būdu vyksiantys posėdžiai, kaip tapo įprasta, bus transliuojami Klaipėdos savivaldybės „YouTube“ kanale.


  2020-09-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt