P0

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos licėjaus direktorės jubiliejuje – padėkos už vertybes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-10


Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės jubiliejaus šventėje daugiausia ją supo mokytojai, mokiniai, kolegos, bendražygiai ir šeima.

Mato Baranausko nuotr.

Anot pranešimo spaudai, tarp atvykusiųjų pasveikinti buvo brolis Benediktas Sigitas Jurčys, Klaipėdos universiteto rektorius prof. Artūras Razbadauskas ir prorektorius dr. Benediktas Petrauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausioji specialistė Virginija Kazakauskienė, Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Rolandas Karpavičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, „Rotary“ klubo „Aditė“ bendražygės Irena Greičiūnienė ir Klaudija Bobenskienė, Klaipėdos licėjaus tėvų bendruomenės atstovai Ieva ir Juozas Tubinai, Santa ir Aleksandras Selezniovai ir kiti.

Šventės pradžioje Klaipėdos licėjaus mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Aušros Niparavičienės, dovanojo direktorei dainą „Tikiu“.

Švietimo vidus

Po šilto mokinių sveikinimo mokytojos Auksė ir Živilė pradėjo pirmąją šventės programos dalį – pokalbius su svarbiausiomis direktorės dr. Reginos Kontautienės gyvenimo asmenybėmis. Pirmoji pokalbiui buvo pakviesta direktorės mama, buvusi mokytoja Ieva Kairienė, kuri pasidalijo prisiminimais, kad savo dukrą visada skatino rinktis tokį darbą, kuriame ji gerai jaustųsi ir ją žmonės vertintų. Ponios I. Kairienės nuomone, jos dukra pasirinko kelią iš savo pašaukimo, klausydama širdies.

Daug gyvenimo laiko dr. R. Kontautienė dirbo mokslinį ir pedagoginį darbą Klaipėdos universitete (KU). Pasidalinti prisiminimais pakviesta profesorė dr. Ilona Klanienė išdėstė Klaipėdos licėjaus direktorės mokslinę veiklą: 50 mokslinių straipsnių, monografija, sėkmingai apginta disertacija, nesuskaičiuojamas paruoštų doktorantų skaičius, parengtos studijų knygos studentams, mokytojams, švietimo vadybos magistrantams, mokyklų vadovams.

Pasak I. Klanienės, R. Kontautienė KU išsiskyrė novatorišku požiūriu į vaikų ugdymą, ji visada turėjo futuristinį žvilgsnį ir anksčiau už kitus tapo 21 amžiaus pedagoge. Mintis įkurti privačią mokyklą, pasak I. Klanienės, jaunai mokslininkei R. Kontautienei kilo rašant daktaro disertaciją ir atliekant tyrimus pastebėjus, kad kai kuriose valstybinėse mokyklose yra liūdna situacija.

„R. Kontautienė visada buvo už studentus – ji skatino leisti rinktis studentams artimas baigiamųjų darbų temas, nes tik tuomet, jos nuomone, bakalauro ir magistro darbai turės rezultatą, nes studentams patiks tai, ką jie tyrinėja“, – teigė I. Klanienė.

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sveikindamas dr. Reginą Kontautienę bendradarbiavimu ir partneryste, tarptautinio bakalaureato programos vykdymu Klaipėdos mieste.

Pokalbius tęsė ilgametės Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės bendražygės – direktorės pavaduotojos Elena Burbienė ir Ramunė Petrauskienė. Daugiau nei 20 metų kartu su R. Kontautiene dirbanti E. Burbienė paminėjo, kad direktorė ją suformavo kaip „stiprų, naujai mąstantį ir drąsų žmogų“, o pavaduotoja R. Petrauskienė yra dėkinga už iššūkius ir tobulėjimą, kuriuos suteikė tarptautinio bakalaureato programos kūrimas Klaipėdos licėjuje.

„Mums labai įdomu gyventi ir dirbti šioje mokykloje, iššūkiai tik stiprina, dar mus kitokius, mes laimingi“, – mintimis dalijosi R. Petrauskienė.

Vidurinio ugdymo klasių vadovė Inga Lukauskienė direktorę sveikino visos Klaipėdos licėjaus bendruomenės vardu. Ji dėkojo direktorei už galimybes kurti ateities mokyklą ir už mokykloje puoselėjamus santykius, kurie verti šokolado. Tokia ir buvo šventinio vakaro tema: „Santykiai, kurie verti šokolado“.

Socialiniai Klaipėdos licėjaus partneriai ir direktorės bendražygiai – Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos direktorė Elena Knyzaitė dėkojo už licėjuje vaikams skiepijamas vertybes, už „Medeinės“ mokykloje Klaipėdos licėjaus paramos dėka išplėstas edukacines erdves – lauko klasę, šviesos terapijos kabinetą.

Pranciškonų brolis Benediktas dėkojo direktorei dr. R. Kontautienei už mokinius, kurių gausus savanorių būrys nustebino jį praėjusį sekmadienį vykusiame „Vilties bėgime“, jis taip pat dėkojo už meilę Pranciškonų bendruomenei, jų globojamiems onkologiniams ligoniams, vaikams autistams ir džiaugėsi ilgalaikiu bendradarbiavimu su Klaipėdos licėjumi.

Klaipėdos „Rotary“ klubo „Aditė“ atstovė ponia Irena Greičiūnienė pasidžiaugė, kad Klaipėdos licėjus mokiniams suteikia ne tik aukštos kompetencijos išsilavinimą ir ugdo šimtukininkus, bet diegia itin aukštas vertybes: atjautą, pagalbą artimui, tikėjimą. I. Greičiūnienė dėkojo, kad Klaipėdos licėjaus mokiniai kasmet lanko senolius ir vykdo daug prasmingų projektų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyriausioji specialistė Virginija Kazakauskienė Klaipėdos licėjaus direktorei dr. Reginai Kontautienei įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėkos raštą. Prieš jį įteikdama V. Kazakauskienė pasidalijo įžvalga, kad įprastai tokie ministro raštai jubiliejaus proga būna dedikuoti „už ilgametį darbą“, tačiau R. Kontautienei skirtasis padėkos raštas ministro pasirašytas „Už nuoširdų ir kūrybingą vadybinį darbą“. Tai sulaukė gausių susirinkusiųjų ovacijų.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, Klaipėdos licėjus yra tas švyturys, kur Klaipėdos miesto vėliava išsiskleidusi įtikinamiausiai. Jis padėkojo likimui, kad direktorės R. Kontautienės darbai vykdomi Klaipėdos mieste.

Klaipėdos licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė, dėkodama susirinkusiems už parodytą dėmesį ir šiltus žodžius sakė: „Kai geri vandenį, prisimink, koks jo šaltinis. Ačiū Jums, kad Jūs esate mano šaltinis“.

Mato Baranausko nuotr.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


  2020-09-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt