P0

Švietimas

LCC tarptautinis universitetas COVID-19 iššūkiams pasiruošęs

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-10


Prasidėję mokslo metai ugdymo įstaigoms yra tikras iššūkis. Nežinia, kaip pavyks atsilaikyti prieš COVID-19 keliamas grėsmes, kas nutiks, jei virusas išplis ir kaip reikės dirbti toliau. Šiuos klausimus sau kėlė ir LCC tarptautinio universiteto bendruomenė, besiruošdama naujiems mokslo metams. Tačiau šiandien, universitete jau besibaigiant antrai mokslo metų savaitei, LCC pozicija vieninga – COVID-19 iššūkiams universitetas pasiruošęs.

LCC tarptautinis universitetas

Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad LCC tarptautiniame universitete veikianti darbo grupė, kurią sudaro skirtingų universiteto skyrių atstovai, reguliariai sprendžia su šia neeiline situacija susijusius klausimus. Darbo grupė yra numačiusi veiksmų planą bei priemones, kurių imtųsi universitetas, jei atsirastų COVID-19 atvejų, kurių sukontroliuoti nepavyktų, taip pat yra numatyti veiksmai COVID-19 situacijai keičiantis šalyje.

Planas yra suskirstytas spalvomis, kurių kiekviena reiškia tam tikrus apribojimus ar, atvirkščiai, suteikia tam tikras laisves. Kasdien taip pat yra stebima Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei kitų šaltinių informacija ir taikomos jų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijos dėl masinių renginių ir ugdymo proceso organizavimo universitete.

Švietimo vidus

„Universiteto vadovybė yra priėmusi sprendimą, kad jei universiteto miestelyje bent vienam studentui ar darbuotojui būtų nustatytas COVID-19 ligos atvejis ir nepavyktų identifikuoti visų su juo galėjusių bendrauti asmenų, universitetas pereitų prie nuotolinio mokymo programos, o darbuotojai dirbtų iš namų“, – sakė LCC tarptautinio universiteto prorektorė Studentų ugdymo reikalams ir universitete veikiančios darbo grupės vadovė Margarita Pavlovič.

LCC veikianti darbo grupė drauge su universiteto vadovybe taip pat priėmė oficialų sprendimą atsisakyti dalyvauti visų Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentams organizuojamame dviejų kilometrų bėgime „Nuspalvink Klaipėdą“.

LCC tarptautiniame universitete kitą savaitę startuoja vakariniai anglų kalbos kursai suaugusiesiems, dar po savaitės anglų kalbos žinias pradės gilinti ir moksleiviai. LCC tarptautinis universitetas visas auditorijas yra paruošęs saugiam mokymui savo patalpose. Auditorijos nuolat dezinfekuojamos, vėdinamos, visi kursų dalyviai, kaip ir studentai, sėdės saugiu atstumu, taip pat privalės dėvėti apsaugines kaukes. Dėstytojai taip pat apsirūpinę veidą dengiančiais skydeliais. Jei situacija Klaipėdoje ar universiteto viduje prastėtų, yra pasiruošta ir nuotolinio mokymo galimybei.

LCC taip pat yra priėmęs sprendimą nenuomoti patalpų, nepriimti į sporto, treniruoklių sales ir valgyklą ne universiteto bendruomenės narių.

Nors universitete šiuo metu ir yra keletas patvirtintų COVID-19 ligos atvejų, visi jie yra kontroliuojami, asmenys yra izoliacijoje. Jei asmuo pažeistų izoliacijos taisykles, jam už tai grėstų šalinimas iš universiteto.

Nuo rugpjūčio pradžios, kuomet universitetas pradėjo priimti studentus, kuriems reikalinga izoliacija, ją jau atliko kiek daugiau nei 100 studentų, dar pora dešimčių studentų ją tęsia.


  2020-09-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt