P0

Švietimas

30-metį švenčiančiame Klaipėdos universitete – akademinių metų pradžia

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-11


Rugsėjo 14 d. 15 val. Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje vyks akademinių metų pradžios šventė. Kartu pasitikti naujus studijų metus kviečiami pirmakursiai, esami studentai, dėstytojai ir visa universiteto bei miesto bendruomenė.

Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad šie akademiniai metai ypatingi: juos universitetas pradeda įsitvirtinęs ne tik kaip Europos universiteto aljanso narys, bet ir minėdamas 30-ies metų jubiliejų. KU kartu švęsti gimtadienį kviečia tiek akademinę, tiek miesto bendruomenę ir siūlo išbandyti net 30 išskirtinių patirčių.

Akademinių metų pradžios švente KU oficialiai pradeda švęsti 30-ies metų jubiliejų. Tądien vyks diskusija apie 30 universiteto metų. Apie tai, kaip universitetas keitėsi nuo 1991 m. iki dabar, kokią svarbą jis šiuo metu turi Klaipėdos miesto kultūrai, ekonomikai, pramonei, apžvelgs KU Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas, istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis bei du žymūs universiteto alumnai: Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir buvęs universiteto tarybos pirmininkas bei AB „Vakarų laivų gamykla“ vadovas Arnoldas Šileika.

Švietimo vidus

30-mečio proga universitetas žada daug staigmenų. Jis kartu su partneriais sukūrė 30 unikalių patirčių, auginančių asmenybes, ugdančių kūrybiškumą, remiančių ambicingus užmojus, skatinančių bendruomeniškumą.

Patirčių sąraše: mokslinės veiklos, stažuotė Europos universitete, apsilankymas vėjo malūnų bokšte, laivų konstravimas, pažintis su delfinais, pasirodymas krepšinio rungtynėse su KU „Leader Dance“ šokių kolektyvu ir daug kt. Rugsėjį startuos internetinė platforma, kurioje rasite visų veiklų pristatymus bei registracijos formas.

„Lietuvos nepriklausomybės vienmetis Klaipėdos universitetas per beveik 30 metų veiklos tapo gerai žinomas Lietuvoje, o jo mokslo, studijų, taip pat kultūrinės ir sportinės veiklos laimėjimai pripažįstami užsienyje. Rugsėjo 14 d. – pirmoji Europos universiteto „EUCONEXUS“ akademinių metų pradžia. Šią dieną pradėsime švęsti ir universiteto 30-mečio jubiliejų. Su šūkiu „Laisvė ir erdvė veikti“ kviečiame tiek universiteto, tiek miesto bendruomenę bei plačiąją visuomenę būti drąsia ir švęsti kartu bei aktyviai registruotis į siūlomas patirtis”, – sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Akademinių metų pradžios šventėje universiteto bendruomenę su akademinių metų pradžia sveikins Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė, švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas, Klaipėdos universiteto Tarybos pirmininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Renginio metu bus įteiktos Klaipėdos miesto savivaldybės paskirtos premijos KU absolventams, kurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį miestui. Taip pat bus pasveikinti Prezidento Jono Žemaičio vardinę stipendiją pelnęs  Mechanikos inžinerijos studijų programos 3 kurso studentas Artur Koltunov ir Alfonso Žalio labdaros fondo premiją laimėjusi Baltijos šalių istorijos magistrantūros 2 kurso studentė Akvilė Poškienė.

Renginio metu koncertuos išskirtinio balso savininkas, operos solistas, KU alumnas Mindaugas Rojus.

18 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vyks šv. Mišios už Klaipėdos universiteto bendruomenę, po jų organizuojamas piknikas.

18.30 val. Lietuvininkų aikštėje pirmą kartą prasidės akademinių metų pradžioje organizuojamas Spalvų bėgimas. Po bėgimo lauks vakarėlis Klaipėdos vasaros estradoje.

Dėl susiklosčiusių aplinkybių ir įvestų ribojimų viešų renginių metu, norint suvaldyti dalyvių srautą, vykdoma registracija į akademinių metų pradžios šventę rugsėjo 14 d.

Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama, nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.


  2020-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt