P0

Uostas ir jūra

Dalyvavo pratybose ,,Smėlėtoji pakrantė 20“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-11


Rugsėjo 1–11 d. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group 1 (SNMCMG1) laivų junginys, kuriam priklauso ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis N42“, ir išminavimo laivai iš Nyderlandų, Belgijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos bei Vokietijos, bendradarbiaudami su NATO partnerės – Suomijos – laivu „Vahterpaa“, dalyvavo prie Belgijos Karalystės krantų vykusiose išminavimo pratybose ,,Smėlėtoji pakrantė 20“ (angl. Sandy Coast 20).

Mokymai suteikė išskirtinę galimybę dalyviams išbandyti eksperimentinę taktiką, sprogdinimo prietaisų (EOD) technines galimybes ir naujausias jūrinio išminavimo procedūras.

2020 metų NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginio veiklos prioritetas nukreiptas į uostų apsaugą ir išminavimo operacijų vykdymą. Šiemet SNMCMG1 junginio vadu paskirtas Lietuvos karinių jūrų pajėgų komandoras Audrius Venckūnas.

„Labai džiaugiuosi, kad pratybos „Smėlėtoji pakrantė 20“ dėl COVID-19 situacijos Belgijoje nebuvo atšauktos. NATO junginio vardu dėkoju Belgijos ir Nyderlandų karinėms pajėgoms (ABNL), kad, nepaisant visų keblumų, susijusių su COVID-19, pratybų planavimas ir įgyvendinimas buvo atliktas pagal visus profesionalumo kriterijus (arba aukščiausius standartus). (…) Esu patenkintas pratybų rezultatais, nes jie dar kartą patvirtina, kad laivai, esantys junginyje, yra parengti vykdyti pagrindinę operacinę funkciją – minų paiešką ir jų netralizavimą“, – KAM pranešime spaudai cituojamas NATO SNMCMG1 junginio vadas komandoras A. Venskūnas.

 


  2020-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt