P0

Kultūra

Klaipėdos knygų mugės trauka prasideda rugsėjį

Atvira Klaipėda

Gerda Putnaitė
2020-09-11


Spalio 1–3 dienomis vyksianti VIII Klaipėdos knygų mugė kviečia pirmiausia atsigręžti į save ir užduoti klausimus: kas mane traukia ir kodėl? Tai atspirties taškas ieškant atsakymų į svarbius klausimus, naujos, įdomios informacijos, užburiančių emocijų, šiurpuliukus keliančių pojūčių, įkvepiančių patirčių ir vaizdinių.

Likus mažiau nei mėnesiui iki knygų mugės pradžios klaipėdiečiai galės pajusti nenumaldomai artėjančio renginio skonį dalyvaudami įvadiniuose mugės renginiuose. Lankytojų laukia net penki išskirtiniai renginiai netradicinėse miesto vietose – bare „Herkus Kantas“ (Hofas), Klaipėdos kultūros fabrike, Klaipėdos dramos teatre, Kultūrų komunikacijų centre bei Klaipėdos universiteto Botanikos sode.

Įvadinių renginių programoje filmo peržiūra, teatralų, rašytojų ir kritikų diskusijos, skaitymų performansas ir pasakos vaikams. Knygų mugę apšildančių renginių programa prasidės jau kitą antradienį – rugsėjo 15 d. – paslaptingu interaktyviu pasivaikščiojimu po Botanikos sodą, kur bus galima sutikti ir net išgirsti gerai pažįstamus pasakų herojus.

Rugsėjo 23 d. kino gerbėjų laukia net 4-iose Prancūzijos nacionalinių kino apdovanojimų „Cezaris“ kategorijose nominuotas Éric Barbier filmas „Aušros pažadas“. Tai autobiografiniais faktais paremta drama apie rašytojo Romain Gary sunkų gyvenimą, kuriame patirtus išbandymus padėjo įveikti tik besąlyginis motinos tikėjimas sūnumi.

Rugsėjo 25 d. be seilėtų pavirkavimų ir romantiškų padūsavimų ieškosime žmonių artumo ir meilės dvasios kultinio amerikiečių rašytojo Charleso Bukowskio eilėse. Paieškų vedliu bus aktorius ir režisierius Benas Šarka.

Įvadinių renginių ciklą baigs dvi literatų, meno atstovų, dramaturgų ir filosofų diskusijos.

Rugsėjo 25 d. Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius ir Ignas Kazakevičius pakvies aptarti meno prigimtį, vertę, bandymą jį įsprausti į teorinius konceptus bei menininko santykį su pasauliu. Prieš pat knygų mugę, rugsėjo 28 d. lauks pokalbis apie literatūrą ir teatrą. Kartu su dramaturgu Rolandu Rastausku ir filosofu Jonu Dagiu bus galima paklaidžioti „Bermudų trikampyje“.

Kultūros straipsnių vidus

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami pasiduoti laukimo traukai – skaičiuoti iki VIII Klaipėdos knygų mugės likusias dienas.

Tris dienas truksiančios knygų šventės lankytojų lauks net 90 įvairaus formato renginių, tad visur suspėti tikrai nepavyks ir jau dabar pats laikas pradėti tyrinėti, kokie Lietuvos ir užsienio kūrėjai, edukacijos, muzikos garsai, parodos, performansai, skaitymai traukia lyg magnetas. Renginių programą ir naujienas galima rasti specialiai knygų mugei sukurtoje interneto svetainėje (https://www.kkm.lt/).


  2020-09-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt