P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Už gyvūnų teises – šimtai klaipėdiečių (3)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-12


Keli šimtai žmonių su savo augintiniais šeštadienį Klaipėdos centre surengtose eitynėse dar kartą priminė, jog ir gyvūnai turi savo teises, o visos nelegalios daugyklos ir veisyklos turi būti uždarytos, jų savininkai nubausti.

Eitynėmis klaipėdiečiai pasisakė siekė ginti gyvūnų teises. Virginijos Spurytės nuotr.

Į eitynės žmonės susirinko netoli Senojo turgaus žiedo, skvere prie „Neringos“ skulptūros, iš kur patraukė Klaipėdos savivaldybės link. Žmonių ir jų keturkojų draugų buvo tiek, jog eisena žygiavo abiem Tiltų gatvės šaligatviais. Eisena vienu metu nusidriekė nuo pat Turgaus gatvės iki Senojo Turgaus žiedo.

Eitynėse dalyvavo ir kretingiškė Kristina Ančerevičienė, nuo kurios dingusio šuns suradimo operacijos ir prasidėjo nelegalių daugyklų išaiškinimo ir likvidavimo vajus. Moteris pasakojo, kad praėjusį savaitgalį jos vyras darbavosi Padvarių kaime, prie Slyvų g. 10 esančio pastato, o Vakarų Škotijos baltasis trejeras Sniegius sukinėjosi aplink. Po kurio laiko šeimininkai savo šuns pasigedo.

„Vyras išvaikščiojo visus laukus, apklausė kaimynus, bet Sniegučio niekur neradome.Vėliau kaimynystėje, Slyvų g. 8 kieme pamačiau, kad voljere laikomi trys auksaspalviai retriveriai. Pamaniau, kad mano šuo galėjo prie jų priklysti, todėl nuėjau ieškoti. Tada išgirdau, jog garaže laikoma daugiau šunų. Durys buvo neužrakintos, todėl į garažą įėjau, kur buvo daug narvų su šunimis. Viename jų pamačiau ir savo Sniegutį. Savo šunį pasiėmiau iš narvo, nuvežiau pas veterinarą, su juo pasitarėme ir nusprendėme iškviesti policiją, nes keistai atrodė tie narvuose laikomi šunys. Policija paprašė, kad parašyčiau įvykio aplinkybių paaiškinimą. Kitą rytą mano draugė išsiuntė informaciją žiniasklaidai ir viskas prasidėjo, kilo visas šis sujudimas dėl nelegalių daugyklų“, – pasakojo K. Ančerevičienė.

Iš nelegalios gyvūnų daugyklos Padvarių kaime buvo išgelbėta keliasdešimt šunų, kurie pateko į prieglaudas.

„Mano žiniomis, tas garažas, kuriame radau Sniegutį, pastatytas prieš metus būtent šunų dauginimui. Kaimynai nieko negirdėjo, nes garso izoliacija labai gera, be to, niekas nevaikšto po privačias valdas. Džiaugiuosi, jog dabar visoje Lietuvoje surasta daugybė nelegalių daugyklų, gyvūnai išvaduoti. Ir visa tai dėl savanorių, nors čia ne jų darbas. Tikrai negali būti taip, kad daugybė metų Lietuvoje niekas nieko nežinojo, manau, kad tai vyksta, plačiai vyksta, tik visi užsimerkia, nes ranka ranką plauna“, – teigė K. Ančerevičienė.

Eitynėse susirinkę keli šimtai žmonių reikalavo, jog nelegalios daugyklos būtų kuo greičiau likviduotos ir uždraustos, nes ir gyvūnai turi teises.

„Čia dalyvaujame, nes norime, kad visi pamatytų visuomenės nepritarimą tam, kas vyksta, toms nelegalioms daugykloms, tam abejingumui. Aš, kaip ir kiekvienas normalus žmogus, skaudžiai reagavau į iš daugyklų paviešintus vaizdus, verkiau. Kol kas tos daugyklos atrandamos ir likviduojamos tik savanorių pajėgomis. Realiai situaciją pakeisti gali tik valdžia. Turi būti nustatytos griežtesnės bausmės už nelegalių daugyklų įkūrimą, tie daugintojai turėtų būti realiai baudžiami. Be to, reikia ir prevencijos – tikrinti ne tik nelegalias daugyklas, bet ir legalius veislynus. Dabar jie tikrinami tik kartą per metus ir tikrintojai dar turi iš anksto pranešti apie savo apsilankymą“, – kalbėjo eitynėse dalyvavusi klaipėdietė.

Jai antrino kita dalyvė, kuri ragino visus žmones nebūti abejingais. „Tos daugyklos, kurios buvo išaiškintos tik per šią savaitę, tikrai veikė jau ilgą laiką, o kaimynai apie jas tylėjo. Žmonės neturėtų būti abejingi ir tada galima užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms“, – teigė moteris.

Eitynės vyko ne tik Klaipėdoje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Visas jas organizavo vos prieš savaitę įkurta viešoji įstaiga „Gelbėkime gyvūnus“. Viena jos įkūrėjų Deimantė Guobytė teigė, jog dabar Lietuvoje yra istorinis įvykis pasiekti, kad gyvūnų teisių apsaugoje įvyktų lūžis.

„Esame pasiryžę eiti iki galo, kadangi sukilo labai daug žmonių. Čia istorinis momentas išspręsti ne vienerius metus egzistuojančią problemą. Mes nežadame pasiduoti, žmonės irgi nežada pasiduoti. Manau, kad situacija po truputį keičiasi ir viskas bus gerai“, – kalbėjo D. Guobytė.

Virginijos Spurytės nuotr. 


  2020-09-12

  3 komentarai “Už gyvūnų teises – šimtai klaipėdiečių”

  1. AvatarO kaip taip organizuoti (IP: 90.131.41.156)

   Ir uždrausti 5spalio viriausybėi pasirašyti naikinti pajūri ir statyti įšorinini uosta

  2. AvatarPagarba Jums! (IP: 78.57.214.60)

   Reikėtų susirūpinti ne tik šunimis, bet apskritai visais gyvūnais, gamta, ekologija. Ačiū Jums, kad nors po truputį juda link geresnės ateities pačių silpniausiųjų, niekuo dėtų atžvilgiu. Tai būsima naujoji visuomenė.

  3. AvatarAčiū dalyviams (IP: 90.131.41.156)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt