P0

Sportas

D. Rapšio taurės plaukimo varžybose – olimpiečio Dariaus Grigalionio šeimos triumfas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-14


Sekmadienį Klaipėdos baseine įvyko pasaulio čempiono plaukiko Dano Rapšio taurės šeimų plaukimo varžybos. Jose triumfavo buvusio olimpiečio panevėžiečio Dariaus Grigalionio šeima.

Dariaus Grigalionio šeimos triumfas. Pranešimo autorių nuotr.

Trijų asmenų estafetės 3×50 metrų distanciją 25 metrų baseine D.Grigalionis drauge su sūnumi Gantu ir dukra Patricija įveikė per 1 min. 20,08 sek. ir daugiau ne 10 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusią klaipėdiečių Songailų (Ilona Songailienė, Domantas ir Liutauras Songailos) šeimą – 1 min. 32,23 sek.

Trečią vietą turnyre iškovojo kauniečių „APP First“ komanda (Pavelas ir Povilas Protaščiukai, Julius Bezzubovas), kurie distanciją įveikė per 1 min. 35,69 sek.

Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad  varžybose dalyvavo ir dar vienas buvęs plaukikas olimpietis Mindaugas Špokas su žmona Sigita ir dukra Juste. Krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus „Ant Bangos“ komanda užėmė 8-ąją vietą.

Varžybose užsiregistravo 47 komandos, iš kurių 10 pateko į du finalinius plaukimus ir išsiaiškino, kas užėmė 6-10  ir 1-5 vietas.

Renginyje savo komandą užregistravo ir pats taurės steigėjas Danas Rapšys. Nors prieš varžybas buvo nuspręsta, kad pasaulio čempiono komandai patekus į finalinį plaukimą, D.Rapšys su komanda jame nedalyvaus, to ir neprireikė. D.Rapšys plaukė drauge su savo mama Gitana Rapšiene ir sūnėnu 6-mečiu Arijumi Stravinsku. Jauniausias šios komandos narys startavo pirmas ir po jo finišo paaiškėjo, kad D.Rapšiui, skirtingai nei aukščiausio kalibro pasaulinėse varžybose, finalas „nešviečia“. Plaukikas startavo trečiasis savo komandoje tuo metu, kai kitos ekipos jau buvo baigusios savo distancijas. Beje, vienos jauniausių varžybų dalyvių, penkiametės Justės Bražinskaitės starto metu, kuomet mergaitė kovojo ir su distancija, ir su savimi, į vandenį įšokęs D.Rapšys padėjo su pagalbinėmis priemonėmis plaukusiai varžybų dalyvei baigti distanciją, taip sulaukdamas audringų aplodismentų.

„Man labai smagu, kad varžybose pritraukė beveik pusę šimto šeimų. Šeimų nuotaikos renginyje liudija, kad tokių varžybų reikia ir jos patiko dalyvavusiems. Ateityje tikimės suorganizuoti dar įdomesnes rungtis šeimoms ir pritraukti ne tik gerai plaukiančias, tačiau ir vandens pramogas mėgstančias šeimų komandas“,- pavykusiu turnyru džiaugėsi žinomas plaukikas D.Rapšys.

„Šis šeimų turnyras buvo dar vienas pavyzdys, kad mūsų baseine užsiėmimą gali rasti visi mėgstantys aktyviai leisti laisvalaikį. Smagu, kad mūsų baseine turnyrą rengti patikėjo tokio lygio sportininkas, kaip Danas Rapšys. Žinoma, esama situacija ir ribojimai neleido renginyje sudalyvauti dar didesniam plaukiančių šeimų būriui, tačiau viliuosi, kad kitais metais galėsime pasidžiaugti ir šimtu plaukiančių šeimų“, – optimistiškai į ateitį žvelgė renginio organizatorės „Plaukimo mokyklos“ direktorė Ieva Vaičiurgė.

Istorinis šeimų turnyras Klaipėdoje tikrai nebus paskutinis. Kitų metų plaukimo turnyras šeimoms D.Rapšio taurei laimėti jau planuojamas gegužės mėnesį.


  2020-09-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt