P0

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Klaipėdos universitetas žengia į 30-uosius mokslo metus (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-09-14


Dėl koronaviruso pandemijos šiemet aukštosiose mokyklose mokslo metai startuoja pora savaičių vėliau. Šia proga pirmadienio popietę Klaipėdos universiteto (KU) miestelyje surengta tradicinė jų pradžios ceremonija.

Martyno Vainoriaus nuotr.

KU studijų prorektorės dr. Sonatos Mačiulskytės teigimu, pirmakursių studentų į valstybės finansuojamas vietas aukštoji mokykla šiemet sulaukė beveik 70 proc. daugiau.

„Bendrai pirmakursių yra šiek tiek mažiau, bet mes sakome, kad labai sunku vertinti su praėjusiais metais, nes jie visiškai kitokie“, – teigė ji, pabrėždama, jog daugiau studentų įstojo į bakalauro studijas.

Švietimo vidus

Pasak prorektorės, dar atvažiavo ne visi užsieniečiai studentai – iš viso vizas yra gavę 44. Pernai KU studijavo per 50 užsieniečių.

„Paskutiniais metais yra padidėjęs susidomėjimas Afrikos šalių apskritai Lietuva, tai yra daugiau iš Nigerijos, daugėja iš Rytų partnerystės šalių, Kazachstano, iš Rusijos nuosekliai didėja skaičiai. Jie renkasi informatiką, Europos istoriją, socialinį darbą, anglų kalbą, verslo vadybą, vadybą“, – pasakojo S. Mačiulskytė.

Anot jos, bendrai tarp pirmakursių populiariausia išlieka psichologijos, informatikos, sveikatos mokslų studijos.

„Nustebino, kad pirmą kartą buvo per mažai norinčiųjų į kineziterapiją, pritrūko tik vieno. Lietuvių filologija nesurinko reikiamo skaičiaus, vieną jūrinės inžinerijos programą teko uždaryti, iš viso pirmoje pakopoje uždarytos penkios studijų programos“, – sakė ji.

Apie 2500 studentų šiemet turėsiančio KU rektorius Artūras Razbadauskas teigia, jog mokslo metai alma mater yra išskirtiniai dėl kelių priežasčių. Jie yra pirmieji, kai įstaiga pradeda veikti kaip europinis EU-CONEXUS universitetas. Išskirtinis aspektas bus ir nuotolinis-mišrus mokymas, kurio įgyvendinimas priklausys nuo Covid-19 situacijos.

Taip pat prasideda KU trisdešimtmečio minėjimas. Viena iš minėjimo formų – 30 unikalių patirčių-užsiėmimų. Tai ir mokslinės veiklos, stažuotė Europos universitete, apsilankymas vėjo malūnų bokšte, laivų konstravimas, pažintis su delfinais, pasirodymas krepšinio rungtynėse su KU „Leader Dance“ šokių kolektyvu ir kt. Rugsėjį startuos internetinė platforma, kurioje bus visų veiklų pristatymai bei registracijos formos.

Mokslo metų šventės pradžios proga tradiciškai buvo pagerbti išskirtinius rezultatus parodę studentai ir jų dėstytojai.

Lietuvos Respublikos Prezidento Jono Žemaičio vardinę stipendiją pelnė Mechanikos inžinerijos studijų programos 3 kurso studentas Artur Koltunov, Alfonso Žalio labdaros fondo premiją laimėjo Baltijos šalių istorijos magistrantūros 2 kurso studentė Akvilė Poškienė.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Renginio metu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas įteikė savivaldybės paskirtas premijas bei padėkas KU absolventamskurių baigiamieji darbai buvo pripažinti aktualiais ir turinčiais pritaikomąjį pobūdį miestui: KU Jūrų inžinerijos katedros magistrui Giedriui Braziuliui už baigiamąjį darbą „Naftos terminalo krovos potencialo tyrimai“ ir jo darbo vadovui prof. habil. dr. Sergėjui Lebedevui; Jūrų inžinerijos katedros bakalaurui Mariui Žemguliui už baigiamąjį darbą „Keleivinio elektrinio laivo projektas“ (vadovas doc. dr. Vasilij Djačkov);  Inžinerijos katedros bakalaurui Rokui Rapolavičiui už baigiamąjį darbą „Panaudotų padangų pirolizės alyvos nusierinimas naudojant hidrodinaminę kavitaciją“ (darbo vadovas lekt. dr. Žilvinas Kryževičius); Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centro magistrantei Viktorijai Trumpickaitei už baigiamąjį darbą „Klaipėdos miesto jaunimo užimtumo ir įsidarbinimo galimybės Klaipėdoje“ (darbo vadovas doc. dr. Eduardas Spiriajevas); Viešojo administravimo ir politikos katedros bakalaurei Eglei Šerutytei už baigiamąjį darbą „Medicininių atliekų tvarkymo valdymo problemos Klaipėdos miesto ligoninėse“ (darbo vadovė lekt. Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili).

Mokslo meto pradžia pirmadienio vakarą pažymėta ir renginiu „Nuspalvink Klaipėdą“, kurio metu kelios dešimtys spalvotų jaunuolų bėgo nuo Lietuvininkų aikštės iki vasaros estrados, kurioje studentų laukė diskoteka po atviru dangumi su DJ Montello.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-09-14

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos universitetas žengia į 30-uosius mokslo metus”

  1. Avatarįdomiai (IP: 78.62.17.170)

   “KU studijų prorektorės dr. Sonatos Mačiulskytės teigimu, pirmakursių studentų į valstybės finansuojamas vietas aukštoji mokykla šiemet sulaukė beveik 70 proc. daugiau.”

   „Bendrai pirmakursių yra šiek tiek mažiau, bet mes sakome, kad labai sunku vertinti su praėjusiais metais, nes jie visiškai kitokie“, – teigė ji,

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt