P0

Kultūra

Kviečia mokytis kaligrafijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-15


Rugsėjo 22–26 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) antrą kartą vyks prof. Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos renginiai.

Šiais metais praktiniuose kūrybiniuose užsiėmimuose visų besidominčiųjų lauks rašto meno pasaulyje žinomi profesionalūs kaligrafai Lidija Kuklienė, doc. Mindaugas Petrulis, grafikos dizaineris Virginijus Bakas ir Suomijos kaligrafų asociacijos vadovė Paulina Yliniitty.

Kaligrafės L. Kuklienės kūrybinėse dirbtuvėse CALLIBOOK laukiami besidomintys knygomis, kuriamomis kaligrafine raiška. Šiose dirbtuvėse dalyviai naudos netradicines kūrybines technikas, eksperimentuos, ieškos įtaigių sprendimų, pasirinktomis technologijomis patys įriš savo knygas.

Doc. M. Petrulio vedamų kūrybinių užsiėmimų dalyviai eksperimento keliu aiškinsis tradicinių ir netradicinių įrankių paliekamų pėdsakų įvairovę, jų galimybių panaudojimą kaligrafijoje.

Suomijos kaligrafų asociacijos vadovė Paulina Yliniitty ves kūrybines dirbtuves „Lotynų abėcėlės ir kirilicos vizualios sąsajos“. Dirbtuvių dalyviai susipažins su Vyaz stiliaus raidžių rašymo ypatumais ir kiekvienas sau užrašys kirilicos stiliaus abėcėlę. Šios dirbtuvės vyks nuotoliniu būdu.

Beveik savaitę vyksiančios Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos kūrybinės dirbtuvės finišuos dizainerio V. Bako kūrybiniu-praktiniu užsiėmimu „Piešto simbolio transformacija į funkcionalų šriftą“. Jo metu mokyklos dalyviai turės galimybę ne tik stebėti, kaip prieš tai vykusių lektorių dirbtuvėse jų sukurti vienokios ar kitokios formos simboliai tampa funkcionalaus šrifto elementais, bet ir dalyvauti naujo šrifto kūrybos procese. Nepraleiskite šios unikalios galimybės!

Visi Kaligrafijos ir šrifto meno mokyklos užsiėmimai vyks rugsėjo 22–26 d. patogiu laiku, t. y. antroje dienos pusėje, KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4, Klaipėda). Detalius dirbtuvių tvarkaraščius ir kitą informaciją, susijusią su Prof. Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla, rasite mokyklos interneto puslapyje.

Kultūros straipsnių vidus

Užsiėmimai skirti visiems miesto bendruomenės nariams, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, išsilavinimo, gebėjimų, ir yra nemokami. Įrankiais ir medžiagomis aprūpins mokyklos organizatoriai.

Būtina registracija el. paštu: ruta@ink4.art.

Bibliotekoje – šiuolaikinės Lietuvos kaligrafijos paroda

Įdomios kūrybinės dirbtuvės – dar ne viskas, ką siūlo ir kur nori jus pakviesti Kaligrafijos ir rašto meno mokyklos organizatoriai.

Šiais metais mokyklos renginių kontekste klaipėdiečiai kviečiami aplankyti parodą „Šiuolaikinė Lietuvos kaligrafija“, kurioje bus galima pamatyti tiek vyresnės kartos kaligrafų Alberto Gursko, Broniaus Leonavičiaus, tiek jaunosios kartos menininkų Vaivos Čyvaitės, Gretos Suraučiūtės ir kitų darbus, sukurtus naudojant įvairias technikas ir medžiagas. Ekspozicijoje bus pristatyti ir klaipėdiečio kaligrafo, mokyklos lektoriaus doc. Mindaugo Petrulio darbai.

Paroda veiks rugsėjo 15 d. – spalio 12 d. Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9. Parodos lankymo laikas I–V nuo 10 iki 19 val., VI nuo 10 iki 17 val.

Projektą vykdo Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius,  rėmėja – Klaipėdos savivaldybė.  Projekto partneriai Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto bibliotekos Meno skyrius, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

INFORMACIJA

1992 m. Klaipėdoje A. Kliševičiaus (1950–2008) iniciatyva buvo organizuota pirmoji Lietuvos šrifto ir kaligrafijos paroda ir uostamiestis tapo nuolatine šrifto ir kaligrafijos parodų erdve.

2005 m. profesorius parengė albumą „Kaligrafija iš pajūrio”, nuo 2006 m. jo iniciatyva pradėti leisti analogų Lietuvoje neturintys „Kaligrafijos sąsiuviniai”, vyko kaligrafijos meno parodos. Būtent prof. A. Kliševičiaus dėka Klaipėda kurį laiką buvo vadinama kaligrafijos sostine. Tad ir vardas mokyklai pasirinktas neatsitiktinai. O faktas, kad ši kaligrafijos ir rašto meno mokykla savo veiklą pradėjo 2019 m. – sukakus 100 metų, kai tuometiniame Vilniaus universiteto Dailės skyriuje įvestas šrifto kursas ir pradėta mokyti kaligrafijos, tikėtina, lems ilgą ir prasmingą prof. Algio Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokyklos gyvavimą Klaipėdoje.

 


  2020-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt