P0

Miestas

Renovuotas daugiaaukštis Vingio gatvėje (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-15


Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai.

Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosavybės teise priklauso savivaldybei (juose gyvena klaipėdiečiai, turintys teisę būstą nuomotis iš savivaldybės), buvo įgyvendinta eilė energinį efektyvumą didinančių priemonių. Tikimasi, kad jos leis maždaug 70 procentų sumažinti išlaidas už name suvartojamą energiją. Projekto vertė – beveik 1,8 mln. eurų.

Savivaldybės nuotr.

Klaipėdos savivaldybė  atkreipia dėmesį, kad Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti. Paraiškos priimamos iki kitų metų kovo mėn.

„Klaipėdos miesto savivaldybė savo pavyzdžiu rodo ir kviečia įsitikinti kitus realia tokių projektų nauda bei efektu. Siekiame, kad, pasinaudojus valstybės teikiama parama, mieste būtų renovuota kuo daugiau daugiabučių namų. Iš esmės pasikeičia ne tik atnaujintų namų estetinis vaizdas. Tai – investicija, kuri leis daugiau nei per pusę sumažinti namo eksploatacijai reikalingą energiją, o taupymą modernizuotų namų gyventojai pajaus jau prasidėjus šildymo sezonui“, – savivaldybės pranešime pažymi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

2016 m. aplinkos ministrui paskelbus kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) Klaipėdos miesto savivaldybės administracija inicijavo šio daugiabučio namo atnaujinimo procesą, mat namas, nors ir statytas dar pagal 1993 m. galiojusius statybos reglamentus, buvo energetiškai itin neefektyvus, todėl nuspręsta pastatą sutvarkyti kompleksiškai. Ilgai nesvarstę renovacijai pritarė ir kitų, ne savivaldybei priklausančių butų savininkai, matę prasmę atnaujinti daugiabutį namą.

Pirmiausia buvo parengtas daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planas, numatant du priemonių įgyvendinimo paketus, vienas iš jų – A energetinei klasei pasiekti.  Šį paketą pasirinko ir Klaipėdos miesto savivaldybė, suinteresuota turėti pirmąjį taupesnį ir ekonomiškesnį daugiabutį namą. Tačiau po to, kai buvo parengtas pastato techninis darbo projektas ir paskelbtas darbų pirkimas, paaiškėjo, kad A klasei pasiekti reikalingi dideli finansiniai ištekliai, nes darbai pabrangtų beveik milijonu eurų. Atsižvelgiant į tai, kad daugiabučiame name yra pavienių butų, kurie priklauso ir kitiems savininkams, siekiant neužkrauti jiems reikšmingos finansinės naštos, nuspręsta A klasės atsisakyti ir siekti B energetinės klasės.

„Džiaugiamės, kad daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas šiemet jau yra pabaigtas. Buvo įgyvendintos šios energinį efektyvumą didinančios priemonės: stogo, išorės sienų ir cokolio šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas butuose, balkonų stiklinimas bei balkonų pagrindų konstrukcijų keitimas, langų keitimas laiptinėje ir rūsyje, lauko durų keitimas, šilumos punkto atnaujinimas, vėdinimo sistemų sutvarkymas, liftų keitimas. Taip pat  atlikti šalto vandens, buitinių nuotekų sistemų ir elektros instaliacijos atnaujinimo darbai“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Statybos darbus pagal UAB „Progresyvūs projektai“ projektą atliko UAB „RNDV Statyba“.

Tikimasi, kad energiją taupančių priemonių įgyvendinimas leis iki 74 procentų sumažinti išlaidas už suvartojamą energiją.


  2020-09-15

  3 komentarai “Renovuotas daugiaaukštis Vingio gatvėje”

  1. AvatarTonis (IP: 194.17.229.129)

   Saunuole Inga, kuri rupinasi, deda daugybe pastangu, kad miestas grazetu, klaipedieciai dziaugtusi zenkliai sumazejusiom saskaitom uz sildyma! Tuo paciu tausodami aplinka, gerindami savo gyvenimo kokybe!

  2. AvatarCentro vaikis (IP: 84.15.184.29)

   Moderniai atrodantis pastatas iš tikrųjų papuošė nuobodų šio mikrorajono vaizdą. Namas turi tik vieną šeimininką, todėl fasadai gavosi vientisi ir tvarkingi, nes nereikėjo kariauti su gyventojų, norinčių išsaugoti “unikalius” savo balkonų įstiklinimus, piketais.

  3. Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

   puikiai atrodo, kiekviena karta kai pravaziuoju, sirdis dziaugiasi… geras pavyzdys aplinkiniams namams 😉

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt