P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos savivaldybėje – taupymo režimas: trūksta beveik 4 mln. eurų (13)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-16


Klaipėdos miesto biudžete jau veriasi didelė skylė, nes pajamų surenkama kur kas mažiau nei planuota. Klaipėdos savivaldybėje šiuo metu ieškoma projektų ir darbų, kuriems pinigų šiemet būtų galima nebeskirti.

Į miesto biudžetą prasčiausiai sekasi surinkti gyventojų pajamų ir nekilnojamojo turto mokesčius.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Kristinos Petraitienės teigimu, šiuo metu savarankiškosioms funkcijoms finansuoti surinkta 64,4 mln. eurų, kai planuota gauti 68,1 mln. eurų.

„Nuo plano atsiliekame 3,7 mln. eurų. Tai yra liepos 31-osios duomenys, tikimės, kad spalio viduryje, kai bus aiškūs duomenys už visus tris metų ketvirčius, skaičiai bus kiek geresni, bet naivu tikėtis, kad pavyks pasivyti atsilikimą nuo plano. O galbūt atotrūkis gali dar labiau padidėti“, – svarstė K. Petraitienė.

Anot jos, prasčiausiai sekasi surinkti gyventojų pajamų ir nekilnojamojo turto mokesčius.

„Nors pajamų ir nepavyksta surinkti tiek, kiek planavome, savo planų neatsisakome – pajamų ir asignavimų nemažiname. Šiuo metu visi Klaipėdos savivaldybės skyriai yra įpareigoti peržiūrėti savo projektus, darbus. Tikėtina, jog kai kur pavyks sutaupyti pinigų, nes galbūt dėl viešųjų pirkimų kai kurie projektai neprasidės, dėl pandemijos nevyko renginiai, tad ir jiems nereikėjo finansavimo. Sutaupytas lėšas nukreipsime į tas priemones, kurioms reikia pinigų, jie buvo suplanuoti, bet trūksta, nes nesurenkame pajamų“, – aiškino K.Petraitienė.

Anot jos, situacijos nereikia dramatizuoti ir todėl, jog praėjusiais metais pavyko surinkti apie 9 mln. eurų viršplaninių pajamų, didžioji dalis jų iki šiol yra nepanaudotos.

„Todėl dabar turime likutį dar nepaskirstytų apyvartinių lėšų. Tas likutis yra didesnis nei ta suma, kurios planuotomis pajamomis nepavyksta surinkti. Miesto taryba jau anksčiau yra pritarusi, jog galime imti ir trumpalaikę paskolą finansuoti savarankiškas funkcijas, bet skolintis tikrai neketiname“, – tvirtino Finansų skyriaus vedėja.

Miesto biudžetas įtemptas ir todėl, kad iš valstybės nepavyko atgauti visų planuotų išlaidų, susijusių su koronavirusu. Klaipėdos savivaldybė buvo pateikusi paraišką gauti apie 1,3 mln. eurų, o Vyriausybė tinkamomis padengti išlaidomis pripažino tik apie 630 tūkst. eurų.

„Mums negrąžins pinigų, kuriuos išleidome autobusų dezinfekcijai. Netinkamomis išlaidomis, kurios nebus kompensuotos, pripažintos ir sumos apsaugos priemonėms, kurios dar nėra panaudotos. Žinoma, tai, kad neatgausime apie 600 tūkst. eurų tikrai nepadeda, tačiau tikimės, kad rasime, kaip pinigų dar sutaupyti ir juos perskirstyti ten, kur reikia“, – patikino K. Petraitienė.

Ji pasidžiaugė tuo, jog miesto biudžeto dalis, kurioje buvo suplanuotos valstybės skirtos dotacijos, yra net didesnė nei planuota.

Miesto straipsnių vidus

„Galima pasidžiaugti, jog valstybė savo įsipareigojimus vykdo, dotacijų nemažina, o kai kuriais atvejais net didina“, – pabrėžė K. Petraitienė.

Klaipėdos savivaldybė suplanavo, o miesto taryba patvirtino, jog šiemet į miesto biudžetą bus surinkta apie 223 mln. eurų, o išlaidos sieks 224,5 mln. eurų. Išlaidos viršija pajamas, nes 1,5 mln. eurų bus padengta skolintomis lėšomis.


  2020-09-16

  13 komentarai “Klaipėdos savivaldybėje – taupymo režimas: trūksta beveik 4 mln. eurų”

  1. AvatarStebėtoja (IP: 188.69.223.170)

   Peržiūrėkite ikimokyklinių įstaigų etatus. Oi kiek jų ten nereikalingų ypač per karantiną, kai mokytojai negali vaikščioti. Sesėlių gydančių akis irgi nereikia, nes nėra tiek blogai mąstančių vaikų, kaip ankščiau. Etatai sukasi, o darbas nedirbamas.

  2. AvatarDudorius (IP: 90.131.43.181)

   Mūsų Lukašenkai/dudoriui ir jo pakalikams pinigų netrūksta, jazz festivalis, jūros šventė visada prikimšti pinigų. Nesamoningiems projektams, tramvajaus istorija, krepšinio klubas, arena, baseinas kuris dorai net neveikia, galima vardint ir vardint. Padėkokim ir mūsų dudoriui.

  3. AvatarDomas ir kiti (IP: 78.58.48.16)

   Vien kiek didžioji strategė sutaupė, nes dėl karantino ir uždarytų sienų negalėjo mėgautis su savo padružkėmis užsienio poilsiu, tipo “projektų vykdymu”. Va čia tai geras indėlis taupant.

  4. AvatarMan (IP: 85.232.136.38)

   Irgi panašiai tiek stinga pinigėlių , ką daryt ? Jūs ten savibliadoj tikrai tokie durni ar jau naglumui ribų nebėra ?

  5. AvatarPasiūlymas (IP: 90.131.40.10)

   Taupyti ne vaiku ir svetimo sąskaita. O uždaryti mero pinigu plovyklos kaip Rumpiškės kvaryalo medžių naikinimą ir visu plotu neteikalingo betonavimo

  6. AvatarMArijus (IP: 188.69.223.222)

   Dar 4 mln bauda gi skirta iš CPVA dėl baseino Statybininko konkurso. Tai viso bus 8 mln skylė 🙂

  7. AvatarSavivaldybei (IP: 81.7.91.14)

   Mažiau išplausit. Ar tiek pat kiek planuota?

  8. AvatarPinigas (IP: 88.119.136.56)

   Apie kokius pinigų trūkumus kalbama, jų savivaldybėje kaip šieno, tik paskirstyti reikia protingai, metų gale vėl bus krūvos nepanaudotų lėšų…

   • AvatarJonas (IP: 77.79.44.59)

    Pritariu 100 % ir premijų tinginiams ir besočiams , begėdžiams.

  9. AvatarSe (IP: 78.63.37.48)

   Pirmieji pasiūlymai : utilizuoti laivą “Sudūvis”, miesto parkus sutvarkyti, o ne vykdyti grandiozines statybas ir masinius medžių pjovimus po 1-1,5 tūkst. € už kiekvieną, atsisakyti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės po Atgimimo aikšte ir mažiau posėdžiauti gaišinant laiką panašiais klausimais.

   • AvatarTo Se (IP: 86.100.147.199)

    Jo, Suduvis yra visu musu bedu priezastis… Del pozemines sutinku 🙂

   • Avatar.. (IP: 90.131.38.174)

    Sūduvio išlaikymas kainuos ir kažkokia dalimi iš savivaldybės biudžeto

   • Avatardar vienas (IP: 81.7.91.14)

    Prie krantinės senas nurašytas laivas taip pat kainuos – todėl jo taip skuba atsikratyti kariškiai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt