P0

Švietimas

Mokys jaunimą politinio raštingumo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-16


Klaipėdos miesto jaunimo politinio raštingumo lygis yra vidutinis – atskleidė Klaipėdos universiteto (KU) politologų vasarą atliktas tyrimas. Todėl rugsėjo 17 dieną jaunimas kviečiamas savo žinias pagilinti vyksiančiuose politinio raštingumo mokymuose KU, kuris yra vienas iš projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ įgyvendintojų.

Auginama nauja rinkėjų karta

Pasak mokymų lektorės, KU politologės Gabrielės Burbulytės–Tsiskarishvili, mokymai skirti ne tik tiems, kurie jau turi teisę balsuoti artėjančiuose rinkimuose, bet ir tiems, kurie šios teisės dar neturi.

„Pirmoji dalis skirta tiems, kurie gali balsuoti ir pagrindinių akcentų sudėliojimui: kodėl reikia eiti į rinkimus, kaip nepasiklysti politinių partijų ir kandidatų įvairovėje, į ką atkreipti dėmesį renkantis kandidatus“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja lektorė.

Švietimo vidus

Antroji mokymų dalis skirta moksleiviams.

„Per praktines užduotis mokysimės būti Konstitucijos kūrėjais, o kartu – ir jos kasdieniais vartotojais“, – politinių mokymų turinį pristato G. Burbulytė–Tsiskarishvili.

Trečioji mokymų dalis skirta giliau analizuoti vietos savivaldos vietą šalies politinėje sistemoje. Pasak pranešimo, tai bus daroma pasitelkiant Klaipėdos miesto savivaldybės pavyzdį.

Politinio raštingumo stoka turi įtakos kasdieniam gyvenimui

KU vyksiančiuose mokymuose bus akcentuojama balsavimo teisės svarba, nulemianti gyvenimo kokybę šalyje ateinančius ketverius metus. Pasak KU Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros vedėjo Jaroslav Dvorak, svarbu suvokti, jog tie, kurie vilioja savo žinomumu sportinėje, pramoginėje veikloje, arba per paskutinį pusmetį yra tapę aktyviais visuomenininkais, nebūtinai bus geri Seimo nariai.

„Suprantame, kad vienos dienos mokymai yra tik lašas jūroje, kad reikia nuolatinio darbo su jaunimu“ , – sako G. Burbulytė–Tsiskarishvili. Tačiau politinio raštingumo mokymuose bus siekiama suteikti bazinį išprusimą, kad jaunimas suvoktų, kad jų rankose yra jų pačių ir ateities kartų likimas.

Politinio raštingumo mokymai vyks Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje rugsėjo 17 dieną. Registracija: shorturl.at/ghvwF

 


  2020-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt