Šį šeštadienį – Laivų paradas

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-09-16

Įprastai gegužę vykstantis Klaipėdos laivų paradas šiemet dėl Covid-19 pandemijos perkeltas į rugsėjį ir jau šį šeštadienį lauks tiek miesto svečių, tiek klaipėdiečių.

„Ir krante, ir jūroje žmonės palydės vasarą“, – tikino organizatoriai, pridūrę, kad Laivų paradas šiemet simbolizuos ir išplaukiančių laivų ruošimąsi kitų metų sezonui.

Vienuoliktą kartą įvyksiančiame renginyje netrūks naujienų. Organizatoriai lankytojus kvies keliauti jūra, pajusti laivų gyvenimą. Visuomenės dėmesį patrauks istorinių britų trumpametražių filmų apie laivų statytojus, jūreivius ir žvejus peržiūra, kuri vyks skambant jūra alsuojančiai atlikėjo Sting muzikai.

Remdamiesi britiška analogija organizatoriai siekia atgaivinti Kruizinių laivų terminale anuomet buvusius įvykius.

„Kviesime nusikelti į tuos laikus, kai šioje vietoje, kur švęsime Laivų paradą, gimdavo galingi laivai, kurie dar ir šiandien, pamiršti pasaulio uostuose, pamena šį miestą“, – projektą „Apie laivus ir žmones“ apibūdino viena renginio organizatorių Ieva Žiubrienė.

Istoriniai kino kadrai iš senųjų britų laivų statyklų ir sūria jūra dvelkianti Stingo muzika padės pajusti, kokia dvasia tvyrojo šio uosto teritorijoje.

„Muzikinis takelis pasakos apie mažame laivų statyklos miestelyje, kaip ir pats atlikėjas, užaugusių išdidžių žmonių sunkų darbą, nuovargio pakirstas svajones ir apgailestavimą, kad paskutinis laivas jau išplaukė. Kaip pats atlikėjas yra sakęs: „Šias dainas sukūriau miuziklui apie savo gimtąjį miestą. Kai mąstau apie aplinką, kurioje užaugau, tas gatves ir tuos laivus – tokią reikšmingą mūsų identiteto dalį, jaučiuosi nepaprastai išdidus”, – kalbėjo I. Žiubrienė.

Laivų prado lankytojai turės ir išskirtinę galimybę pamatyti filmą apie legendinę jachtą „Lietuva“. Dar niekur nerodytame režisieriaus Vytauto Jurevičiaus dokumentiniame filme „Kapitonas ir senutė“ – kadrai iš jachtos ir jos įgulų gyvenimo. Simboliška tai, kad jachtos „Lietuva“ remontas po truputėlį artėja prie pabaigos, todėl filmo premjera įgyja ypatingą reikšmę.

Lankytojai taip pat turės galimybę pamatyti ir jau tradicija tapusias iniciatyvas. Vienoje laukiamausių renginio dalių – naktiniame Klaipėdos laivų parade uosto akvatorijoje dalyvauti jau panoro jau 40 įvairaus dydžio laivų savininkų.

Registracija į Laivų paradą vis dar tęsiasi, todėl nesuspėję to dar padaryti gali suskubti. Organizatoriai taip pat priminė, kad šventiškiausio laivo konkurse galės dalyvauti tik užsiregistravę laivai.

Klaipėdos laivų paradas taip pat neįsivaizduojamas ir be jau tradicija tapusio vilkikų šokio. „Kiekvienais metais vilkikai vis labiau tobulina savo judesius ir stengiasi žiūrovams parodyti kažką naujo. Turbūt todėl žmonės labai laukia jų šokio“, – sakė I. Žiubrienė.

Renginio lankytojų taip pat lauks ir kitos pramogos, socialinės iniciatyvos. Nuo ryto šurmuliuos prekybininkų mugė, kūrybinės dirbtuvės vaikams, kur vaikai gamins laivelius, aitvarus, riš buriuotojų apyrankes. Gerą nuotaiką kurs ir Klaipėdos irklavimo centras, kuris lankytojus kvies stebėti mėgėjiškos žūklės, dviviečių turistinių baidarių, irklenčių, padangų, vikingų valčių varžybas, Klaipėdos baidarių-kanojų irklavimo estafetes, akademinio irklavimo sprintą, upės laivų paradą.

Apsilankiusieji renginyje tradiciškai bus kviečiami ir prie paminklo „Albatrosas“, kur bus apdovanoti jūrinės kultūros srityje pasižymėję žmonės ir organizacijos, taip pat priesaiką jūrai duos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Renginį vainikuos šventinis fejerverkas iš Smiltynės, miestiečius pradžiuginsiantis po bene devynių mėnesių pertraukos.

RENGINIŲ PROGRAMA

Laikas Kruizinių laivų terminalas
10 -22 val. Prekybininkų mugė
10-18 val. Kūrybinės dirbtuvės vaikams (gaminsime laivelius, aitvarus, rišime buriuotojų apyrankes)
17.15-18 val. Apie laivus ir žmones. Istorinių britų trumpametražių filmų apie laivų statytojus, jūreivius ir žvejus peržiūra skambant jūra alsuojančiai atlikėjo Sting muzikai. Filmų peržiūrą dovanoja British Council Lithuania
18.15-19 val. Dokumentinio filmo „Kapitonas ir senutė“ premjera (rež. Vytautas Jurevičius)
19.15-19.25 val. „Towmar Baltic“ uosto vilkikų šokis ties Kruizinių laivų terminalu
20-21 val. Naktinis Klaipėdos Laivų paradas uosto akvatorijoje
21 val. Šventinis fejerverkas
KITI RENGINIAI IR PRAMOGOS
6.30-9 val. Mėgėjiškos žūklės varžybos Dangėje (Klaipėdos irklavimo centras–Jono kalnelis)
10-11.30 val. Klaipėdos baidarių – kanojų irklavimo estafetės (Jono kalnelio užutekyje)
10 -11.30 val. Mokymai irtis turistinėmis dvivietėmis baidarėmis, irklentėmis, padangomis. (Dangės upėje ties skulptūra „Žvejys“)
11.30-12.00 Varžybos dvivietėmis turistinėmis baidarėmis „Dangės yriai“ (Dangės upėje ties skulptūra „Žvejys“)
12-12.30 val. Varžybos irklentėmis „Dangės irklentininkas“ (Dangės upėje ties skulptūra „Žvejys“)
12.30-13 val. Varžybos padangomis „Dangės ekstremalas“ (Dangės upėje ties skulptūra „Žvejys“)
11.30-13 val. Akademinio irklavimo sprintas (Klaipėdos irklavimo centras–Jono kalnelis)
13.30-14.30 val. Upės laivų paradas (Klaipėdos irklavimo centras– skulptūra „Žvejys“)
14.30-15.30 val. Vikingų valčių varžybos ( Dangės upėje tarp Biržos ir Pilies tiltų),

„Dangės dvikova“ katamaranais (Dangės upėje ties skulptūra „Žvejys“)

16 val. „Albatroso“ apdovanojimai prie paminklo „Albatrosas“ Smiltynėje.
16.20 val. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaika jūrai prie paminklo „Albatrosas“ Smiltynėje
10 – iki vakaro Išvykos po uosto akvatoriją arba į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“ (mokama)

 

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Į tarpukario Palangą nukels orientacinis žaidimas 

Gegužės 25 d., 12 val., Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos atvira jaunimo erdve „Be stogo“ ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Regionas

Jono Šliūpo muziejus kveičia į naujas interaktyvias ekskursijas

Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“ ir „Tarpukario Palangos kronikos“ skirtos mėgstantiems laisvę: laisvę ...
2023-12-13
Skaityti daugiau

Mums rašo

Aptartas sukilimo vado Jono Budrio palaikų likimas

Rugpjūčio 4 d. Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus atstovai, Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas  Šamborskis bei JAV gyvenantis Vytautas Jurevičius ...
2022-08-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This