P0

Verslas

Augintiniams renkasi e-maistą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-17


Gargžduose įsikūrusi maisto gyvūnams augintiniams gamintoja „Mars Lietuva“,  praėjusiais metais investavusi 400 tūkst. eurų į  produkcijos, skirtos elektroninei prekybai, pakavimo liniją, šiemet sparčiai didina gamybos apimtis šiame segmente. Bendrovės teigimu, segmento augimas atspindi  COVID-19 nulemtus esminius pokyčius pasauliniame maisto gyvūnams augintiniams sektoriuje – posūkis į elektroninę erdvę yra ne tik neišvengiamas, bet ir ilgalaikis.

2019 m. antrąjį pusmetį „Mars Lietuva“ per 4 savaičių bendrovės gamybos ciklą prekybai internetu supakuodavo vidutiniškai po 400 tonų produkcijos. Šiemet pirmąjį pusmetį šis rodiklis užkopė iki 700 tonų, tai yra, elektroninei prekybai pakuojamos produkcijos kiekis per gamybos ciklą minimu laikotarpiu išaugo 75 proc. Iš viso per gamybos ciklą gamykloje pagaminama vidutiniškai 6500 tonų produkcijos.

„Kad mūsų pasirinkta nauja gamybinės veiklos kryptis pasiteisino, matėme jau praėjusiais metais, kai tik pradėjome produkciją pakuoti įvairioms pasaulinėms interneto platformoms. Šiemet stipriname pajėgumus šioje srityje ir tuo pačiu metu stebime ne tik verslo, bet ir žmogiškąsias tendencijas – kad ir kas bebūtų, Vakarų pasaulyje žmonės rūpinasi ir rūpinsis augintiniais, tiesiog keičiasi maisto jiems įsigijimo būdas. Mūsų pastangos atsiperka ir dėl to, kad pandemijos nulemti saviizoliacijos, socialinės distancijos reikalavimai daugelyje rinkų paskatino žmones skirti daugiau dėmesio ištikimiausiems palydovams – keturkojams augintiniams“, – pranešime spaudai pažymi „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Pasak įmonės vadovės, „Mars Lietuva“ gamykla Gargžduose šiemet, tiek prieš karantiną, tiek jam pasibaigus dirba visu pajėgumu, tokio tempo tikimasi visus šiuos metus.

„Remiantis rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, nuo šių metų pradžios iki liepos mėnesio, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, maisto gyvūnams augintiniams pardavimai Lietuvoje išaugo beveik 8 proc. Visose Baltijos šalyse pardavimai išaugo 6,8 proc. Kačių maisto pardavimai minimu laikotarpiu augo beveik 10 proc., o šunų maisto – 2 proc.“, – nurodo Mindaugas Gutauskas, „Mars“ pardavimų vadovas Baltijos šalims.

Tarptautinės „Mars“ korporacijos atlikta analizė  rodo, kad milijardai žmonių visame pasaulyje, dėl pandemijos likę namuose, atkreipė dėmesį į tai, jog gyvūnai augintiniai padeda palaikyti gerą nuotaiką izoliacijos metu. Tai lėmė kai kuriose rinkose išaugusį poreikį globoti augintinius – prognozuojama, kad tai gali tapti ilgalaike tendencija, nulemsiančia didesnę gyvūnų augintinių populiaciją.

Nauja pandemijos realybė lėmė, kad 30 proc. vartotojų visame pasaulyje produktus augintiniams perka internetu.

Šiemet atliktame „Euromonitor International“ tyrime pastebima, kad maisto gyvūnams augintiniams sektorius buvo palyginti atsparus sukrėtimams pastarosios 2009-ųjų recesijos laikotarpiu, panašios dinamikos tikimasi ir dabartinės pandemijos akivaizdoje. „Euromonitor International“ teigimu, tą lemia Vakarų šalyse stiprėjanti tendencija gyvūnus augintinius laikyti lygiaverčiais šeimos nariais – net ir krizės akivaizdoje žmonės yra linkę taip planuoti savo išlaidas, kad išlaikytų ir kokybišku maistu aprūpintų augintinį.

Gargžduose įsikūrusios „Mars Lietuva“ pagrindinės eksporto rinkos – ES šalys, taip pat Šveicarija, Norvegija, Turkija, Ukraina, Australija, Tailandas. Bendrovė eksportuoja 99 proc. produkcijos.

Bendrovės „Mars Lietuva“ pardavimų apimtys pernai, palyginti su ankstesniais metais, augo 2,8 proc. ir sudarė 171,2 mln. eurų.


  2020-09-17

  Vienas komentaras apie “Augintiniams renkasi e-maistą”

  1. Avatarinternetu (IP: 78.61.21.242)

   Jau ilgą laiką gyvūnams maistą perku internetu. Iš esmės tokiu būdu daug ką perku, labai susitaupo laikas, o ir palyginti kainas skirtingose parduotuvėse nesunku.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt