P0

Fotoreportažai, Kultūra

Filmo „Sistema“ išankstinėje premjeroje – būrys žinomų veidų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-18


Būrys žinomų žmonių ketvirtadienį Klaipėdoje skubėjo į naujo lietuviško filmo „Sistema“ išankstinę premjerą. Tarp kviestinių svečių – filme vaidinusios aktorės Eglė Jackaitė ir Regina Arbačiauskaitė, Daina ir Antanas Bosai su dukra, TV3 žinių vedėja Donata Račaitė, Violeta ir Vilius Tarasovai, choreografė ir šokėja Kristina Navickaitė-Tina, aktorė ir dainininkė Yeva Deli.

Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad filmo premjeroje taip pat dalyvavo filmo aktoriai Edvardas Brazys, atlikęs vieną pagrindinių vaidmenų, Adomas Stančikas, Jolanta Puodėnaitė, Vaidas Jočys, Nijolė Sabulytė, Renata Idzelytė, Mikalojus Urbonas ir kiti.

„Tai yra pirmasis tik klaipėdiečių pastangomis ir jėgomis sukurtas pilnametražis filmas“, – tokiais žodžiais naują lietuvišką filmą „Sistema“ susirinkusiems kviestiniams svečiams vakar pristatė filmo režisierius ir prodiuseris Tomas Jašinskas.

Jis filmą režisavo kartu su kolega Arūnu Eimuliu. Pastarasis akcentavo aktualią filmo temą – būtinus pokyčius švietimo sistemoje.

„Šiuo filmu norime paskatinti diskusiją, kokia turi būti ateities mokykla, ir plačiai atverti vartus esminiams pokyčiams Lietuvos švietimo sistemoje. Švietimo sistemos temą išvedama į aikštelę – tai pirmas toks filmas lietuviško kino padangėje“, – kalbėjo filmo režisierius.

„Filme atpažinau savo mokyklą ir kai kuriuos griežtus mokytojus. Tema labai aktuali, filmas įdomus, kiekvienas, manau, ten ras sau artimą charakterį iš mokyklos laikų“, – po išankstinės filmo premjeros seanso kalbėjo Daina Bosas.

TV3 žinių vedėja Donata Račaitė sako susižavėjusi filmo garso takeliu ir jaunųjų aktorių vaidyba: „Filmo garso takelis užbūrė, o mokinius vaidinę jaunieji aktoriai, tikriausiai, nėra profesionalai, bet jie puikiai atliko vaidmenis, labai natūraliai atskleidė personažų charakterius.“

Filmo „Sistema“ premjera turėjo įvykti šių metų balandžio 3 dieną, tačiau dėl šalyje įvesto karantino ją teko nukelti.

Ilgai laukta naujo lietuviško filmo „Sistema“ premjera – nuo šiandien, rugsėjo 18 dienos, tik pasirinktuose Lietuvos kino teatruose.

Andriaus Pelakausko ir Mato Baranausko nuotr.  


  2020-09-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt