P0

Verslas

Spalį paaiškės galutiniai „Grigeo Klaipėda“ nuotekų poveikio Kuršių marioms tyrimo rezultatai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-18


„Grigeo Klaipėda“ skelbia pati inicijavusi užsienio ekspertų tyrimą, kuriuo esą siekiama išsiaiškinti gamtai padarytą žalą, kai į „Klaipėdos vandens“ apvalytų nuotekų kolektorių buvo leidžiama dalis biologiškai neišvalytų nuotekų. Pranešama, jog šiuo metu baigiamas paskutinis šio tyrimo etapas – hidrodinaminis modeliavimas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip pat informuojama, jog ikiteisminį tyrimą atliekanti Klaipėdos prokuratūra bendrovės prašymu irgi aiškinasi padarytos žalos faktą ir mastą.

„Prokuratūra pasitelkė specialistus iš akademinės bendruomenės, o „Grigeo Klaipėda“ pasitelkė nepriklausomus užsienio ekspertus. Balandžio pradžioje žalos vertinimo tyrimą pradėjo tarptautinė kompanija „TIG Environmental”, atliekanti įvarius mokslinius tyrimus vandens ar gruntinių vandenų užterštumui nustatyti ne tik dabartiniu, bet ir ankstesniu laikotarpiu”, – rašoma įmonės pranešime spaudai.

„Kaip ir didžioji visuomenės dalis, tikimės, kad ikiteisminis tyrimas bus jau greitai baigtas, žala nustatyta, atlyginta ir įmonė galės versti naują baltą lapą. Įvairiais būdais stengiamės susigrąžinti žmonių pasitikėjimą – užsienio ekspertai įmonėje atliko aplinkosaugos, darbuotojų saugos bei sveikatos ir veiklos procesų auditą bei parengė priemonių planą, kurį jau pradėjome įgyvendinti. Taip pat vykdome tvarumo vadovo įmonėje atranką, pasitelkdami užsienio ekspertus ir panašių įmonių patirtį aktyviai sprendžiame Klaipėdos mieste aktualius kvapų klausimus bei mezgame atvirą dialogą su bendruomenėmis. Klaipėdos universitetui skyrėme 0,5 mln. eurų paramą aplinkosaugos specialistams rengti ir aplinkos taršos sprendimams kurti“, – minėtame pranešime cituojamas „Grigeo Klaipėda“ vadovas Tomas Eikinas.

Jame skelbiama, jog „TIG Environmental“ atliekamo tyrimo metu pasitelkti Aplinkos apsaugos agentūros, „Klaipėdos vandens“, Klaipėdos jūrų uosto direkcijos monitoringų, Klaipėdos universiteto atliktų Kuršių marių būklės tyrimų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei nepriklausomose laboratorijose atliktų „Grigeo Klaipėda“ nuotekų tyrimų duomenys. Jam ėmėsi vadovauti „TIG Environmental“ teismo ekspertizės vykdomasis direktorius Carlo‘sas Monti‘is. Jis visame pasaulyje gerai žinomas mokslininkas, besispecializuojantis aplinkosauginės teismo ekspertizės ir aplinkos taršos cheminėmis medžiagomis srityse.

„Daugeliui kyla klausimas, kodėl vis dar nekalbama apie konkrečius dydžius, sumas ir terminus. Poveikio aplinkai tyrimas yra kompleksinis ir reikalauja išskirtinių kompetencijų bei laiko, tad tiek prokuratūros, tiek užsienio ekspertų tyrimai užtruko. Laukiame „TIG Environmental“ atlikto hidrodinaminio modeliavimo rezultatų, kurie padės nustatyti poveikio aplinkai mastą ir intensyvumą“, – teigia  T. Eikinas.

„Grigeo Klaipėda“ esą jau anksčiau pripažino, kad nuotekos buvo tvarkomos netinkamai, įmonė jai tenkančią atsakomybę prisiima ir sieks kompensuoti aplinkai padarytą žalą, kai ji bus nustatyta, įgyvendinant aplinkos atkūrimo priemonių planą. Kol laukiama tyrimo išvadų, siekdama supažindinti visuomenę su situacija, įmonė sukūrė specialų internetinį puslapį www.grigeoklaipeda.lt, kur pateikiami žalos Kuršių marioms nustatymo veiksmai bei detaliai pristatomi nuotekų valymo sprendimai.

Čia bendrovė žada ir toliau talpinti aktualią informaciją, susijusią su įmonės vykdomos gamybinės veiklos, aplinkosauginiais rodikliais, pristatyti veiklos planus ir atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus.


2020-09-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt