P0

Nuomonės

Kodėl rinkimų dieną klaipėdiečiai neįleidžiami į savo areną? (13)

Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos miesto tarybos narė
2020-09-21


Dėl COVID- 19 pandemijos per Seimo rinkimus savivaldybės administracijos pastate nebus galima balsuoti. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, ,,renkantis naują vietą, akys pirmiausia nukrypo į „Švyturio” areną”. Tačiau kodėl tos akys greitai pasisuko į ne tokius patrauklius ir patogius rinkėjams Žvejų rūmus, dorai paaiškinta nebuvo. Esą būsianti per didelė finansinė našta, esą arenoje suplanuoti renginiai. Ir tiek.

Tačiau, mano žiniomis, su ,,Švyturio” arenos vadovais šis klausimas detaliai nebuvo aptartas. Jie teigia, kad operatyviai (tą pačią užklausos dieną) atsakė, jog neberengs numatyto koncerto, o sporto varžybas galima perkelti. Kad tik klaipėdiečiai čia galėtų ateiti ir atlikti savo pilietinę pareigą.

Oro grupės nuotr.

Apie tai ,,Švyturio” arenos vadovai pranešė tiek Savivaldybės administracijos direktoriui, tiek jo pavaduotojams. Ir net merui. Aiškino, kad yra pasirengę tartis ir dėl priimtinų kaštų. Nes supranta įvykio svarbą, supranta, jog klaipėdiečiai nusipelnė prestižinės ir saugios vietos pilietinei pareigai – balsuoti Seimo rinkimuose.

Tačiau tokiems argumentams miesto vadovai liko kurti. Tiesą sakant, jie net nesistengia prestižinės Klaipėdos arenos panaudoti ne paradinėms, o išties svarbioms valstybės reikmėms.

Keista, kad tam tyliai pritarė ir savivaldybės meras, paprastai nevengiantis iškilmingai kalbėti apie valstybingumo reikšmę. O Seimo rinkimai – vienas iš kertinių demokratinės Lietuvos valstybės raidos momentų.

Taip, arena turi savo kainą. Kaip ir Žvejų rūmai. Kaip ir pagarba rinkėjams – Klaipėdą kuriantiems ir grąžinantiems žmonėms.

Esu įsitikinusi, kad ši primityvi Klaipėdos vadovų finansinė aritmetika neatitinka klaipėdiečių lūkesčių. O gaila. Gaila, kad svarbiausiomis valstybės gyvenimo akimirkomis jos piliečiai neįleidžiami į gražiausius miesto rūmus.


  2020-09-21

  13 komentarai “Kodėl rinkimų dieną klaipėdiečiai neįleidžiami į savo areną?”

  1. AvatarErt (IP: 78.62.21.242)

   Gal laikas būtų nustoti kabutes rašyti kableliais?

  2. AvatarJudita (IP: 188.69.193.185)

   Žvejukai yra puiki įmonė kuri susitvarko su visais jiems metamais iššūkiais. Tikiuosi, kad ir šį kartą tai padarys. Tiek žvejukų, tiek Arenos turtas priklauso miestui. Todėl priešintis čia tikrai nereikėtų. Kalbu apie komisijos narių darbo sąlygas ir rinkėjų saugumą Covid 19 akivaizdoje

  3. AvatarKeistuolė (IP: 77.79.44.53)

   Klausimas, kodėl Simonavičiūtė tiek metų būdama valdžioje tiek mažai dėmesio skyrė “Žvejukams”? Ko jį bruka tą areną? Gal, koks interesas yra? Kuo toliau tuo labiau suprantu, kad ji neatstovauja gyventojų, o verslo interesus.

   • AvatarNetikėta (IP: 90.131.33.164)

    Pasirodė, kad valdžia ne visuomet teisi? Bet ponia tiek metų buvo vicemerė, o ir dabar valdančioje daugumoje? Tsi gal ne rašinėti, o pas Grubliauską, to paties komiteto gimdytoją nueiti ir trenkti kumščiu į stalą? Bet iš kur toks rūpestis staiga…

  4. AvatarJudita (IP: 188.69.223.142)

   Melieji. Čia žmonių saugumo klausimas Kaina už 4 dienas 8 tūks. eur. Tai šildymas, apsauga ir koncesininko išlaidos. Savivaldybė dar turi 2 dienas nemokamo pasinaudojimo. Miela Palmyra, apie plotus, kuriuose galima užtikrinti rinkėjų ir komisijos narių saugumą . Tur būt visi susiksit, kad tai žymiai didesnė salė nei žvejukų vestibiulis. Komisijos nariai nuliūdo kai sav. administracija persigalvojo.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    O tai kokios tūkstantinės minios mūsų miestelyje eina į priešlaikinius rinkimus? Gal čia koks Niujorkas? 🙂

  5. AvatarGute (IP: 188.69.199.38)

   Arena būtų aišku smagiau

  6. Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

   Akivaizdu, kad autorė nevaikšto į renginius Žvejų rūmuose- jie yra puikai susitvarkę, kaip įmanoma susitvarkyti tokiame moraliai pasenusiame pastate.

   • AvatarT (IP: 86.100.133.193)

    Ten viskas moraliai pasenę, pradedant pastatų ir baigiant personalu.

  7. AvatarA (IP: 81.7.100.222)

   Simonaviciute nutyli, kad kuklieji arenos valdytojai, uz siu savivaldybei priklausanciu patalpu suteikima 4 dienoms pirmam turui pasiprase apie 20000 euru. Ir cia vien tik pirmam turui. Isvadas darykites patys.

  8. AvatarIrena (IP: 86.100.31.40)

   Kiek jie gali žeminti savo pačių įstaigą – Žvejų rūmus… nepatraulūs … gėda valdininkams į savo pačių daržą mėto akmenis… kiek patys skiria finansų, toks ir patrauklumas…. viskas man rodos su jais dabar gerai yra, vietos per akis, autobusas stoja prie pat…

   • AvatarVaida (IP: 86.100.133.193)

    Pažiūrėkit į direktorių ir ten dirbančius , baisu.

  9. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Maža to tai dar ir melavo. Blyn jau vemti verčia nuo šitų diletantu valdžios.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt