P0

Kultūra

Trys dienos Parodų rūmuose – su garso menu ir diskusijomis apie meną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-21


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda)  rugsėjo 24–26 d., vykstant tarptautiniam meno projektui „We can be heroes“ / „Būkime herojais“, klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į tris skirtingo žanro renginius: garso menininkų koncertą, rašytojų bei menotyrininkų diskusiją apie meną ir naujos menininko Žygimanto Augustino knygos pristatymą bei pokalbį su filosofu. Be to, šeštadienį dar vyks ir ekskursija po parodą.

Garso labirintas. KKKC nuotr.
Ketvirtadienį – garso menininkų koncertas

Rugsėjo 24 d. 17.30 val. koncertas „Garso labirintas“. Dalyviai: Donatas Bielkauskas aka DONIS, Kristijonas Lučinskas aka DRIEZHAS, Audrius Šimkūnas aka SALA.

Trys garso menininkai kviečia į patyriminę kelionę po garsų pasaulį. Klajodami tarsi labirintu iš vienos Parodų rūmų salės į kitą, keliautojai kartu su parodos „We can be heroes“ eksponatais aptiks tris garsų salas su eksperimentinės muzikos kūrėjais bei atlikėjais.

Projekto dalyviai nežada įprastos formos koncerto: čia nerasite nei kėdžių, nei nuoseklios programos, viskas skambės vienu metu, o klausytojams teliks klaidžioti nuo vieno atlikėjo prie kito ir klausytis jų skleidžiamų garsų arba ir patiems įsilieti į muzikinio audinio kūrybinį procesą.

Bilietai parduodami prieš koncertą, kaina – 5,00 Eur / 2,50 Eur.

Penktadienį – diskusija „Vaizdai ir žodžiai“

Rugsėjo 25 d. 17.30 val. įvadinis Klaipėdos knygų mugės renginys – diskusija „Vaizdai ir žodžiai“. Dalyvauja: Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius, Ignas Kazakevičius.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka jau septintąjį kartą kviečia į Klaipėdos knygų mugę. Šiemet knygų šventė, išaugusi iki tarptautinio kultūros festivalio su šūkiu „Pasiduok traukai“, plečia ne tik programą, bet ir dislokacijos vietas. Vienas iš įvadinių mugės renginių – KKKC Parodų rūmuose vyksianti diskusija „Vaizdai ir žodžiai“, kurios metu menotyros studijas baigę rašytojai Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius ir pokalbio moderatorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius analizuos meno ir tikrovės santykius.

Bilietai parduodami prieš renginį, kaina – 1,70 Eur / 0,85 Eur.

Šeštadienį – ekskursija po parodą ir knygos pristatymas

Rugsėjo 26 d. 12 val. ekskursija po KKKC Parodų rūmuose iki lapkričio 9 d. eksponuojamą tarptautinio meno projekto „We can be heroes“ / „Būkime herojais“ parodą su menotyrininku, projekto iniciatoriumi Ignu Kazakevičiumi.

Rugsėjo 26 d. 13 val. menininko Žygimanto Augustino albumo „To Žygimantas Augustas“ pristatymas: knygos autoriaus ir filosofo Viliaus Dranseikos diskusija apie mokslingumą ir netikrumą.

Menininko Žygimanto Augustino vardo panašumas į Lenkijos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto (1520–1572) vardą jam tapo pretekstu vaizdais kalbėti apie istorinių faktų naudojimą asmeniniais tikslais. Savo kūryboje Ž. Augustinas nesiima spręsti istorinių dilemų, jo tikslas – atkreipti dėmesį į neišvengiamą istorijos subjektyvizavimą, panaudojant šį reiškinį ne kaip politinį įrankį, o kaip pramogos konstravimo principą.

Mokslinio darbo medžiaga tapo ir menininko albumo „To Žygimantas Augustas“ pagrindu. Ką tik anglų kalba išleistas gausiai menininko kūriniais iliustruotas leidinys taps šeštadienio popietės diskusijos objektu. Kartu su knygos autoriumi albumą pristatys kasdienio ir mokslinio mąstymo santykius tyrinėjantis filosofas Vilius Dranseika.

Parodoje „We can be heroes“ eksponuojama Žygimanto Augustino instaliacija „Bandymas tapti karališku“. Kūrinys sudarytas iš keleto segmentų. Vienas iš jų – terminalas su veidų palyginimo programa – suteikia galimybę žiūrovams interaktyviai įsitraukti į kūrėjo meno projektą. Kiekvienas lankytojas gali išsitirti savo ir istorinių asmenybių Žygimanto Augusto ar Barboros Radvilaitės išorinį panašumą. Kompiuterinė programa, išanalizavusi veido bruožus, nustato ir netrukus ekrane pateikia panašumo procentus. Tiesa, prieš tiriantis menininkas rekomenduoja pasistengti atkartoti karalių veido išraišką, antakių liniją, žvilgsnį. Tapti panašiu į pasaulio galinguosius – nelengva.

Bilietai parduodami prieš renginius, kaina – 1,70 Eur / 0,85 Eur.


  2020-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt