P0

Regionas

Vyksta tarptautinės SOP pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2020“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-21


Visoje Lietuvoje rugsėjo mėnesį vyksta Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2020“.

Jų pagrindinis tikslas – treniruoti SOP vienetus reaguoti į įvairias hibridines grėsmes, veikti priešo užnugaryje, taip pat organizuoti ir vykdyti rezistencinį pasipriešinimą, naudojant nestandartines taktines ir technines procedūras. Pratybose didelis dėmesys skiriamas NATO sąjungininkų ir partnerių bendradarbiavimo stiprinimui.

„Mūsų Specialiųjų operacijų pajėgos yra gerai pasiruošusios, veikia suderintai su sąjungininkais ir kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, taip pat ir su šalies vidaus reikalų sistemos tarnybomis. Tai patikima ir greita jėga, kurios panaudojimas šalies gynybai turi labai didelę reikšmę“, – pranešime žiniasklaidai pažymi Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„Veikdami kartu su sąjungininkais turime galimybę dalintis patirtimi ir įsitikinti, kad kalbame ta pačia specialiųjų operacijų kalba. Taip pat svarbu, jog užtikrinama sąveika ne tik su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, bet ir civilinėmis organizacijomis. Be to, pratybų metu turime unikalią galimybę testuoti ir integruoti naujausias technologijas bei taktikas. Tai yra vienas išskirtinių SOP bruožų,“ – teigia ir Lietuvos kariuomenės SOP vadas pulkininkas Mindaugas Mažonas.

Didžiausiose Baltijos regione SOP pratybose taip pat dalyvauja ir visų Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšių vienetai, įskaitant Logistikos valdybą ir Karo policiją. Kartu treniruojasi užsienio partneriai iš Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Olandijos, Suomijos ir Švedijos.

Pratybų metu su kariais glaudžiai bendradarbiauja ir kitos šalies institucijos: Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos policija, Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Lietuvos šaulių sąjunga bei savivaldybės, kurių parama ir bendradarbiavimas yra ypač svarbūs siekiant priartinti pratybų scenarijų prie realių sąlygų.


  2020-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt