Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-09-22 |
Klaipėdoje vis ilgėja eilės žmonių, laukiančių pagalbos į namus paslaugos. Eilės tokios ilgos, kad laukti reikia net 11 tūkst. dienų. Situacija bent šiek tiek pagerės, nes nuo spalio 1-osios tokią paslaugą teiks daugiau darbuotojų, tačiau ir jie eilių nepanaikins.
Pagalbos į namus paslaugos situacija antradienį buvo analizuota Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Tokią paslaugą uostamiestyje teikia dvi Klaipėdos savivaldybės biudžetinės įstaigos – Klaipėdos socialinės paramos centras bei Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“. Paslaugos taip pat buvo ir yra perkamos rinkoje. Iki šiol Klaipėdos savivaldybės skelbtus konkursus laimėdavo „Ori senatvė“, tačiau su šią įstaiga sutartis pasibaigė rugsėjo 18 dieną, o nuo šios savaitės paslaugas pradėjo teikti konkursą laimėjusi kita viešoji įstaiga „Nacionalinis integracijos institutas“.
Klaipėdos socialinės paslaugos centras komitetui pateikė duomenis, jog rugsėjo 9-osios duomenis pagalbos į namus Klaipėdoje laukė 119 asmenų, o pernai tokiu metu eilėje buvo 100 žmonių, užpernai – 49 klaipėdiečiai.
Taip pat paskaičiuota, jog užpernai eilėje gauti šią paslaugą reikėjo vidutiniškai laukti 5691 dieną, pernai – 12675 dienas, o šiemet – 11046 dienas.
Beje, šiemet per 8 mėnesius Klaipėdoje mirė net 16 žmonių, kurie taip ir nesulaukė, kada jiems bus pradėta teikti pagalba į namus. Pernai tokių nelaimėlių buvo 11, užpernai – 5.
Klaipėdos socialinės paramos centras paskaičiavo, jog tam, kad išnyktų asmenų, laukiančių pagalbos į namus eilės, reikėtų 24 naujų darbuotojų.
„Socialinės paramos centrui šiemet jau buvo suteikti 7 papildomi etatai, o „Klaipėdos lakštutei“ – 2. Nuo spalio 1-osios centrui duodami dar šeši nauji etatai, dokumentai jau sutvarkyti“, – vardijo Klaipėdos savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Sonata Jakienė.
Ji informavo, jog naujieji šios paslaugos teikėjai – „Nacionalinis integracijos centras“ įsipareigojo suteikti daugiau nei 227 tūkst. valandų pagalbos į namus paslaugų. Anksčiau buvo perkama 156 tūkst. valandų. „Tad anksčiau paslaugų gavėjų buvo apie 180 per mėnesį, o dabar turėtų būti 200, o gal ir šiek tiek daugiau“, – teigė S. Jakienė.
Tačiau ji pabrėžė, kad net ir tokios priemonės kol kas nepanaikins paslaugos į namus laukiančių asmenų eilių, todėl kitais metais planuojamas dar vienas paslaugos pirkimas. Jo metu tikimasi nupirkti paslaugą, kad pagalba į namus būtų teikia 130 žmonių.
„Jei visa tai bus įgyvendinta, turėtume dabartinį poreikį patenkint ir eilės išnyks. Bet jei ir toliau poreikis taip augs, tuomet ir vėl bus eilės“, – neslėpė S. Jakienė.
Tikrai taip ir yra, savivaldybės išrinkta naujoji įmonė nac. integracijos institutas kuris laimėjo konkursą, neturi net darbuotojų kurie galėtų teikti tas paslaugas, nes nenori jų įdarbinti legaliai, siūlo dirbti su ind. veiklos pažyma, tad apie kokią paslaugų kokybę ,atsakomybę ir tt. galima kalbėti,….Kodėl reikėjo iš gerai dirbusios įm.”Ori senatvė” atimti šių paslaugų teikimą?? Kieno interesus gina savivaldybė?!, ….lki šiol senjorai palikti likimo valiai,be būtiniausių paslaugų! Korupcija aukščiausio lygio! Kiek brendžio dėžučių susišlavė savivaldybės klerkai ? ?? … Savivaldybės klerkam nebeliko nieko švento, nusitaikė į jautriuasią gyvenimo sritį, tad ką jau bekalbėti apie kitas jų vizijas, studijas ir ttt…..
Jprieš tai rašė, kad laimėjo „arinta”, o dabar jau- į darbus kimba” Nacionalinis integracijos centras”? Pavartykite portale apie šį centrą- ko tik jame nėra, kokių tik veiklų ir misijų… Ir pabėgėliai, ir seksualinės mažumos, o apie slaugą tik projektas ne lietuvių kalba” Senjoro”?
Straipsnio autorė t gal pasidomėtų, kas iš tikrųjų po” Nacionalinio ingeracijos instituto vėliava” pradeda teikti Klaipėdpje taip reikalingas paslaugas> Kur sėdi tas legendinis”ponas Tūbelis”, naujos įstaigos vadovas- Alytuje, Tauragėje? Kaip ji vadinasi ta įstaiga? Kodėl nauja atėję mesijai net nepadirbę praktikoje , gauna didesnį valandų skaičių, bet neteikia slaigos paslaugos: pampersų ketimo, gyvenemųjų patalpų valymo slaugomam žmogui? Kodėl į namus ateis „slaugytojai” be medicininės apžiūros knygelių, nepraėję jokių apmokymų, kursų. tik su verslo liudijimu? Kiek pajamų mokesčio jie sumokės Klaipėdai, valstybei? Gal ta Liepų11 valdininkė Sonata pati prisiims atsakomybę už senolių sveikatą prie pandemijos situacijos, sąžiningą priežiūrą, asmeninio turto saugumą, Nelinkiu sulaukti hospiso užkrato situacijos, bet ji tikrai bus, patikėkit…