P0

Regionas

Šalyje – vis dar hidrologinė sausra

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-22


Hidrologinė sausra šalyje vis dar tęsiasi, – pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Nors ir palijo, orai atvėso, bet iš esmės padėtis nepasikeitė. Ji yra prasčiausia, kaip ir rugpjūtį, pietų ir pietryčių upėse, o geriausia – vakarų.

Dangėje vandens lygis net aukštesnis. Palmiros Mart nuotr.

Labiausiai nusekę yra Nemunas, Neris ir Nevėžis. Vandens lygis šiose upėse ties matavimo stotimis 40-70 cm žemesnis už rugsėjo vidutinį. Bartuvoje ties Skuodu jis yra artimas daugiamečiam rugsėjo vidurkiui (vyrauja iki 15 cm nusekimas).

Pasak hidrologų, yra upių, kurių atskirose vandens matavimo stotyse susidarė skirtinga padėtis. Pavyzdžiui, Minijoje, kur Lankupiuose vandens lygis 15 cm, o Kartenoje net 45 cm žemesnis už rugsėjo vidutinį lygį.

Tačiau Akmenoje-Dangėje ties Kretinga vandens lygis net aukštesnis, nors ir labai nedaug (iki 10 cm), už rugsėjo daugiametę normą.


2020-09-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt