P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūros žvejams – ES pagalba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-23


Pranešama, jog Europos Parlamentas (EP) baigė derybas su kitomis ES institucijomis dėl pagalbos Baltijos jūros žvejams, nukentėjusiems nuo sumažintų menkių žvejybos kvotų.

Nemažai Lietuvos ir aplinkinių šalių žvejybos įmonių priverstos nutraukti veiklą dėl sumažintų menkių žvejybos kvotų rytinėje Baltijos jūros dalyje. Sutarta, kad ES valstybės galės jas paremti iš 2014–2020 m. Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo. Parama bus susieta su žvejybos laivyno mažinimu. Derybų metu sutarta tokią pagalbą teikti ir žvejams, nukentėjusiems nuo menkių ir silkių kvotų sumažinimo vakarinėje Baltijos jūros dalyje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiau kaip 300 laivų, visų pirma Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje (nuo 20 iki 50 proc. viso šalies žvejybos laivyno), vykdė ar tebevykdo menkių žvejybą rytinėje Baltijos jūros dalyje.

„Menkių ištekliai rytinėje Baltijos jūros dalyje pastaraisiais metais labai sumenko, todėl 2020 m. žvejybos kvotos buvo sumažintos 92 proc., o leistiną kiekį sužvejoti galima tik priegaudos būdu. Derybose sutarta, kad menkių laimikį privaloma iškrauti uoste, jeigu jų priegauda viršija 250 kilogramų”, – rašoma pranešime spaudai.

Jame taip pat skelbiama, jog ES valstybės turės pranešti Europos Komisijai visų minėtas žuvis žvejojančių laivų pajėgumų vidurkį 2015–2019 m. ir šių laivų sugautą žuvies kiekį. Valstybės galės perskirstyti kvotas kitiems laivams tik praėjus penkeriems metams po laivo pašalinimo iš rinkos arba tada, kai žuvų ištekliai trejus metus iš eilės viršys tvarų lygį.

Menkių išteklių Baltijos jūroje nesitikima atkurti anksčiau nei 2024 m.


  2020-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt