P0

Miestas, Svarbu

Dėmesys Klaipėdos žvyrkeliams – su gyventojų pagalba

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-09-23


Trys žvyruotos Klaipėdos gatvės kitais metais bus suremontuotos ir taps asfaltuotomis tik todėl, kad gyventojai ketina nemaža dalį išlaidų padengti savo lėšomis.

Dalis mieste esančių žvyrkelių greičiau sulauks remonto tik todėl, kad savo piniginės sutinka atverti ir gyventojai. Asociatyvi nuotr.

Klaipėdoje jau kelerius metus galioja tvarka, jog gyventojai savo lėšomis gali prisidėti prie viešosios infrastruktūros plėtros. Tie projektai, kurių dalį išlaidų gyventojai ketina padengti, tampa prioritetiniai.

Šiemet Klaipėdos savivaldybė sulaukė net septynių paraiškų, jog gyventojai savo lėšomis prisidėtų prie žvyruotų gatvių sutvarkymo. Tačiau tik trys iš septynių paraiškų, įvertinus jas pagal aštuonis atrankos kriterijus, surinko minimalų balą ir gali būti patvirtintos.

„Kol kas tai dar nereiškia, kad tie projektai ir bus vykdomi. Viskas priklausys, ar kitais metais savivaldybės biudžete atsiras pinigų“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad šie trys projektai į biudžetą bus įtraukti, nes gyventojų iniciatyvas reikia skatinti.

Visi trys projektai, kurių dalį išlaidų ketina padengti gyventojai, yra žvyruotų gatvių remontas. „Kol kas jų neįvardinsiu, nes jų remontas dar nėra patvirtintas. Tačiau galiu pasakyti, kad jei ne gyventojų iniciatyva, tos gatvės labai ilgai lauktų savo eilės, nes žvyrkelių tvarkymo programoje jos yra ne pirmajame dešimtuke“, – teigė V. Švedas.

Trims projektams finansuoti Klaipėdos savivaldybės biudžete reikia suplanuoti apie 300 tūkst. eurų. Gyventojai sutinka padengti 30 proc. kiekvienos gatvės remonto darbų, o tai yra apie 30 tūkst. eurų kiekvienai gatvei.

„Paraišką apie ketinimą prisidėti prie žvyruotų gatvių remonto turi pateikti arba gyventojų įgaliotas asmuo, arba, jei yra bendrija, jos vadovas. Paskui jau žmonės tarpusavyje pasiskirsto, kaip tas išlaidas pasidalinti. Klaipėdos savivaldybė konkursą rangos darbams skelbia tik tada, kai gyventojai į savivaldybės sąskaitą pervedą sutartą sumą“, – aiškino V. Švedas.

Šiemet yra suplanuoti dviejų žvyruotų gatvių remonto, kurių dalį išlaidų padengs ir gyventojai, darbai. Viena gatvė, anot V. Švedo, išasfaltuota turi būti dar šiemet. O kitos gatvės remontui jau du kartus buvo skelbtas konkursas išrinkti rangovą, tačiau konkurse dalyvaudavo tik vienas dalyvis, tad pasiūlyta kaina buvo per didelė. „Dabar konkursą skelbsime žiemą, tikėsimės didesnės rangovų konkurencijos ir mažesnės kainos. O gatvę suremontuoti bus galima kitų metų pradžioje“, – kalbėjo V. Švedas.


  2020-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt