P0

Svarbu, Sveikata

Vaikų ligoninė: paauglį su sugipsuota koja išmetė į gatvę? (19)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-09-23


Žinoma klaipėdietė, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Kiseliūnaitė antradienio vakare savo „Facebook” paskyroje pasidalino istorija, kuri tarp internautų sukėlė diskusijų ir pasipiktinimo medikų abejingumu audrą.

„Koronė koroja net vaikų ligoninės personalą. Einu pro šalį, prie durų jaunikaitis sugipsuota koja, stypso, bėdžius, be lazdos, be ramento, ramstosi į sieną, visas išbalęs. Klausia manęs, kur ortopedinių prekių parduotuvė. Parodau – čia už kampo dar koks šimtas metrų. Sutrikęs šokinėja, matau – nenueis pats. Klausiu, o ko ten reikia, sako – ramentų, ką tik koją susižalojęs. Pasisiūliau pavesti, tegu užsikvembia. Paėjom kelis žingsnius, matau – nieko nebus. Buvo suoliukas, pasodinau, einu pati į tą parduotuvę, atnešiau skolintus ramentus, šiaip taip nuklibinkščiavom. Tik pirmi žingsniai, nemoka, skuba, jaudinasi… Parduotuvėje, laimė, žmogus dirbo, jam primatavo naujus, vaikinas nusipirko”, – rašė klaipėdietė.

Paaiškėjo, jog berniukas sugipsuota koja yra nepilnametis, jam tik 14 metų, jis gyvena Mažajame kaimelyje, mama – išvykusi į Kauną, patėvis – neaišku kur, jis šiuo metu namie vienas.

„Tada garsiai mintiju: o kaip, vaikeli, tave tokį iš ligoninės išleido? Sugipsavo ir pro duris? Jis ir pats sumišęs. „Sako, paskambink, kad tave kas nors paimtų. Ramentų neturim, nusipirk už kampo parduotuvėj”. Ir parodė duris. Na, ar ne? Turbūt žinojo, kad paauglys, kuris susižalojo išėjęs iš mokyklos, turi pinigų tiems ramentams, kad kaip nors visas baltas ir stenėdamas nušokinės iki ramentų parduotuvės, nesusilaužys ir antros kojos, kad jam užteks ir už taksi susimokėti? Viską žinojo – čiuožk”, – įrašą baigė Klaipėdos universiteto docentė.

„Jei ne Jūs dalintumėtės tokia patirtimi, nepatikėčiau. Kraupu”, – parašė viena iš diskusijos dalyvių. Tuo metu kitas konstatavo, jog empatija šiais laikais yra aukso vertės. Buvo ir griežtesnių pasisakymų medikų atžvilgiu, tradiciškai kliuvo ir sveikatos apsaugos ministrui.

Vaikų ligoninė: tyla – gera byla?

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei nuo ankstyvo trečiadienio ryto pradėjus domėtis šia situacija, teko apsišarvuoti kantrybe. Telefonu susisiekti su Vaikų ligoninės vadovais sekretorė žurnalistės neprileido.

Iš pradžių pranešta, jog vyksta vadinamoji penkiaminutė, po kurios pažadėta perskambinti. Perskambinus paprašyta atsiųsti socialinio tinklo įrašo kopiją, kad neva galima būtų kuo greičiau išsamiai atsakyti.

Nors buvo pažadėta atsakymą atsiųsti „ne anksčiau 11-os valandos, kai tik grįš pavaduotoja”, jo nesulaukta, tad skambinti teko dar kelis kartus.

Kaskart sekretorė tikino, jog ligoninės vadovai yra užsiėmę, mat, jos teigimu, „šiandien tokia diena”. Kartu tvirtinta, jog greitai atsakymas būsiąs atsiųstas, jis esą jau paruoštas, medikai jau susisiekė ir su pacientu, ir su jo mama, situacija esą išsiaiškinta ir ji neva esanti kiek kitokia, nei aprašytoji.

Tačiau kuo jos skiriasi, iki darbo dienos pabaigos sužinoti nepavyko – žadėto atsakymo taip ir nesulaukėme.


  2020-09-23

  19 komentarai “Vaikų ligoninė: paauglį su sugipsuota koja išmetė į gatvę?”

  1. AvatarJuokinga (IP: 84.15.185.218)

   Juoka kelia, bobutė berneliui gal visus reikalus sugadino pasisiūlius pavest jį, o jis taxi laukė kuri būtu jį normaliai nuvežus iki ortopedijos ir nebūtų reikėje strikinėt su kažkokia nepažįstama moterim 😂 Susidaro nuomonė, kad šaunuolė pasirodyti norėjo, kokia ji puiki, o visi aplinkui vieni kvailiai, dėl to ir parašė nesamone 😂

   • AvatarViola (IP: 78.57.204.222)

    o kur jūs, Juokinga, Važiuotumėt? ortopedinis dabar ten kur buvo Du gaideliai. Tai ar šaligatviu? Rašote, kad rašyti, kažin ar Klaipėdoje buvus ( -ęs)….

   • AvatarLDM (IP: 89.246.118.104)

    Visiškai nejuokinga, tamsta”Juokinga”. Linkiu Jums iš visos širdies būtinai atsidurti tokioje situacijoje, gal tuomet suprasite ir neskelbsite savo pagiežingos nuomonės. Visiškai nesvarbu, ar 14 metų berniukas taksi kviesis pats ar ne. Vaikų ligoninėje jam turėjo suteikti visokeriopą pagalbą ir parūpinti, paskolinti ramentus, padėti išsikviesti transportą, o svarbiausiai fizioterapeutas turėtų parodyti kaip teisingai jasi naudotis, lipti laiptais. Labai džiugu, kad moteris padėjo berniukui ir paviešino situaciją.

  2. AvatarPratęsimas bus? (IP: 81.7.91.14)

   Palmira, iš ligoninės atsakymo taip ir nėra? Bobianskienės laikais taip nebūtų.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    ne, nėra. Tai daug ką pasako, manyčiau

   • AvatarBe pretenzijų? (IP: 90.131.33.164)

    Tai pasako viską! Bet mamai situacija tinka, be pretenzijų? Palieka paauglį ir išvažiuoja, nors bėdai ištikus Kaunas ne Los Andželas, galima ir grįžti.

  3. AvatarMarytė (IP: 86.100.13.123)

   Janušonis negali vadovauti ligoninei!

   • AvatarNesuprantu (IP: 90.131.33.164)

    Prie ko Janušonis ir Vaikų ligoninė?

   • AvatarAntanas (IP: 86.100.89.111)

    Maryte, atsipeikėkite, prie ko čia Janušonis? Janušonis su savo patirtimi ir išmanymu gali vadovauti net viso miesto sujungtoms ligoninėms. Jis buvo Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministru. Nejaugi dėl to, kad Marytė visai nesusigaudo taip pat kaltas Janušonis?

  4. Avatarvytautas (IP: 87.247.96.206)

   KADA PASAKIAU TŠVARKA BŪS KAIP SUTRATĖS KALAŠNIKOVAI ,VISOSE GRANDYSE INSTITUCIJOSE BARDAKAS

  5. AvatarAnonimas (IP: 84.15.183.253)

   Manau negalima daryti išvadų nežinant tikrosios situacijos, kažkaip negarbinga ir neprotinga. Palinkėsiu užsiimti naudingesniais reikalais.

   • AvatarAs (IP: 188.69.210.180)

    Nu jeigu vaiksto ka tik sugipsuota koja 1 tai kazkas netvarka vien is to (ieskodamas ramentu)

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.181.33)

    Ligoninė galėtų kreiptis į vaikų teises ir apskųsti to vaiko tėvus, manau taip ir turėtų padaryti. O bobutės iškart užtiltumėt ir pradėtumėte rūpintis savo vaikais, kad vieni į ligoninę nevaikščiotų

   • AvatarViola (IP: 78.57.204.222)

    ką jūs čia paistot? jei moteris pamatė vaiką ( 14 metų yra dar vaikas, jūsų žiniai), visą išbalusį su sugipsuota koja ir suabejojo ar teisingai pasielgė Ligoninė išleisdama jį VIENĄ, be ramentų, be palydinčių asmenų, tai kokių jums dar išvadų reikia? Išvados pabalę ramstė Ligoninės sienas……

  6. AvatarAninimas (IP: 84.15.183.253)

   Manau negalima daryti išvadų nežinant tikrosios situacijos, kažkaip negarbinga ir neprotinga. Palinkėsiu užsiimti naudingesniais reikalais.

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.135.31)

    o vaikas,tai nenaudingas reikalas?

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.181.33)

    Ne, savo vaikais rūpinuosi pati, kiti vaikai man neįdomu

  7. AvatarDc (IP: 84.15.189.186)

   Baisiausia yra tai kai “važiuojama” ant medikų galvos, nors kalti tėvai, ir mano manymu reikėtu iš pradžių išsiaiškinti visą situaciją atidžiau ir nekomentuoti savo susikurtų išsigalvojimų, pilti nepasitenkinimus ir skleisti visuomenei melą.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Kaip patarsite “išsiaiškinti visą situaciją atidžiau”, jei medikai, užuot atsakę, kaip priklauso pagal įstatymą, sukišo galvas į smėlį kaip stručiai ir tyli? Gal pono Dievo paklausti, kaip viskas buvo iš tikrųjų?! 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt