Vaikų ligoninė: paauglį su sugipsuota koja išmetė į gatvę? (19)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoPalmira Martinkienė
2020-09-23

Žinoma klaipėdietė, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Kiseliūnaitė antradienio vakare savo „Facebook” paskyroje pasidalino istorija, kuri tarp internautų sukėlė diskusijų ir pasipiktinimo medikų abejingumu audrą.

„Koronė koroja net vaikų ligoninės personalą. Einu pro šalį, prie durų jaunikaitis sugipsuota koja, stypso, bėdžius, be lazdos, be ramento, ramstosi į sieną, visas išbalęs. Klausia manęs, kur ortopedinių prekių parduotuvė. Parodau – čia už kampo dar koks šimtas metrų. Sutrikęs šokinėja, matau – nenueis pats. Klausiu, o ko ten reikia, sako – ramentų, ką tik koją susižalojęs. Pasisiūliau pavesti, tegu užsikvembia. Paėjom kelis žingsnius, matau – nieko nebus. Buvo suoliukas, pasodinau, einu pati į tą parduotuvę, atnešiau skolintus ramentus, šiaip taip nuklibinkščiavom. Tik pirmi žingsniai, nemoka, skuba, jaudinasi… Parduotuvėje, laimė, žmogus dirbo, jam primatavo naujus, vaikinas nusipirko”, – rašė klaipėdietė.

Paaiškėjo, jog berniukas sugipsuota koja yra nepilnametis, jam tik 14 metų, jis gyvena Mažajame kaimelyje, mama – išvykusi į Kauną, patėvis – neaišku kur, jis šiuo metu namie vienas.

„Tada garsiai mintiju: o kaip, vaikeli, tave tokį iš ligoninės išleido? Sugipsavo ir pro duris? Jis ir pats sumišęs. „Sako, paskambink, kad tave kas nors paimtų. Ramentų neturim, nusipirk už kampo parduotuvėj”. Ir parodė duris. Na, ar ne? Turbūt žinojo, kad paauglys, kuris susižalojo išėjęs iš mokyklos, turi pinigų tiems ramentams, kad kaip nors visas baltas ir stenėdamas nušokinės iki ramentų parduotuvės, nesusilaužys ir antros kojos, kad jam užteks ir už taksi susimokėti? Viską žinojo – čiuožk”, – įrašą baigė Klaipėdos universiteto docentė.

„Jei ne Jūs dalintumėtės tokia patirtimi, nepatikėčiau. Kraupu”, – parašė viena iš diskusijos dalyvių. Tuo metu kitas konstatavo, jog empatija šiais laikais yra aukso vertės. Buvo ir griežtesnių pasisakymų medikų atžvilgiu, tradiciškai kliuvo ir sveikatos apsaugos ministrui.

Vaikų ligoninė: tyla – gera byla?

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei nuo ankstyvo trečiadienio ryto pradėjus domėtis šia situacija, teko apsišarvuoti kantrybe. Telefonu susisiekti su Vaikų ligoninės vadovais sekretorė žurnalistės neprileido.

Iš pradžių pranešta, jog vyksta vadinamoji penkiaminutė, po kurios pažadėta perskambinti. Perskambinus paprašyta atsiųsti socialinio tinklo įrašo kopiją, kad neva galima būtų kuo greičiau išsamiai atsakyti.

Nors buvo pažadėta atsakymą atsiųsti „ne anksčiau 11-os valandos, kai tik grįš pavaduotoja”, jo nesulaukta, tad skambinti teko dar kelis kartus.

Kaskart sekretorė tikino, jog ligoninės vadovai yra užsiėmę, mat, jos teigimu, „šiandien tokia diena”. Kartu tvirtinta, jog greitai atsakymas būsiąs atsiųstas, jis esą jau paruoštas, medikai jau susisiekė ir su pacientu, ir su jo mama, situacija esą išsiaiškinta ir ji neva esanti kiek kitokia, nei aprašytoji.

Tačiau kuo jos skiriasi, iki darbo dienos pabaigos sužinoti nepavyko – žadėto atsakymo taip ir nesulaukėme.

Žymos: |

Komentarai (19):

Atsakymų į “Vaikų ligoninė: paauglį su sugipsuota koja išmetė į gatvę?”: 19

 1. Juokinga parašė:

  Juoka kelia, bobutė berneliui gal visus reikalus sugadino pasisiūlius pavest jį, o jis taxi laukė kuri būtu jį normaliai nuvežus iki ortopedijos ir nebūtų reikėje strikinėt su kažkokia nepažįstama moterim ? Susidaro nuomonė, kad šaunuolė pasirodyti norėjo, kokia ji puiki, o visi aplinkui vieni kvailiai, dėl to ir parašė nesamone ?

  • Viola parašė:

   o kur jūs, Juokinga, Važiuotumėt? ortopedinis dabar ten kur buvo Du gaideliai. Tai ar šaligatviu? Rašote, kad rašyti, kažin ar Klaipėdoje buvus ( -ęs)….

  • LDM parašė:

   Visiškai nejuokinga, tamsta”Juokinga”. Linkiu Jums iš visos širdies būtinai atsidurti tokioje situacijoje, gal tuomet suprasite ir neskelbsite savo pagiežingos nuomonės. Visiškai nesvarbu, ar 14 metų berniukas taksi kviesis pats ar ne. Vaikų ligoninėje jam turėjo suteikti visokeriopą pagalbą ir parūpinti, paskolinti ramentus, padėti išsikviesti transportą, o svarbiausiai fizioterapeutas turėtų parodyti kaip teisingai jasi naudotis, lipti laiptais. Labai džiugu, kad moteris padėjo berniukui ir paviešino situaciją.

 2. Pratęsimas bus? parašė:

  Palmira, iš ligoninės atsakymo taip ir nėra? Bobianskienės laikais taip nebūtų.

 3. Marytė parašė:

  Janušonis negali vadovauti ligoninei!

  • Nesuprantu parašė:

   Prie ko Janušonis ir Vaikų ligoninė?

  • Antanas parašė:

   Maryte, atsipeikėkite, prie ko čia Janušonis? Janušonis su savo patirtimi ir išmanymu gali vadovauti net viso miesto sujungtoms ligoninėms. Jis buvo Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministru. Nejaugi dėl to, kad Marytė visai nesusigaudo taip pat kaltas Janušonis?

 4. vytautas parašė:

  KADA PASAKIAU TŠVARKA BŪS KAIP SUTRATĖS KALAŠNIKOVAI ,VISOSE GRANDYSE INSTITUCIJOSE BARDAKAS

 5. Anonimas parašė:

  Manau negalima daryti išvadų nežinant tikrosios situacijos, kažkaip negarbinga ir neprotinga. Palinkėsiu užsiimti naudingesniais reikalais.

  • As parašė:

   Nu jeigu vaiksto ka tik sugipsuota koja 1 tai kazkas netvarka vien is to (ieskodamas ramentu)

  • Anonimas parašė:

   Ligoninė galėtų kreiptis į vaikų teises ir apskųsti to vaiko tėvus, manau taip ir turėtų padaryti. O bobutės iškart užtiltumėt ir pradėtumėte rūpintis savo vaikais, kad vieni į ligoninę nevaikščiotų

  • Viola parašė:

   ką jūs čia paistot? jei moteris pamatė vaiką ( 14 metų yra dar vaikas, jūsų žiniai), visą išbalusį su sugipsuota koja ir suabejojo ar teisingai pasielgė Ligoninė išleisdama jį VIENĄ, be ramentų, be palydinčių asmenų, tai kokių jums dar išvadų reikia? Išvados pabalę ramstė Ligoninės sienas……

 6. Aninimas parašė:

  Manau negalima daryti išvadų nežinant tikrosios situacijos, kažkaip negarbinga ir neprotinga. Palinkėsiu užsiimti naudingesniais reikalais.

 7. Dc parašė:

  Baisiausia yra tai kai „važiuojama” ant medikų galvos, nors kalti tėvai, ir mano manymu reikėtu iš pradžių išsiaiškinti visą situaciją atidžiau ir nekomentuoti savo susikurtų išsigalvojimų, pilti nepasitenkinimus ir skleisti visuomenei melą.

  • Avatar photo Palmira Martinkienė parašė:

   Kaip patarsite „išsiaiškinti visą situaciją atidžiau”, jei medikai, užuot atsakę, kaip priklauso pagal įstatymą, sukišo galvas į smėlį kaip stručiai ir tyli? Gal pono Dievo paklausti, kaip viskas buvo iš tikrųjų?! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Liuteroniškose kultūros dienose - ir dėmesys Danieliui Kleinui, ir J. S. Bacho kūriniai

Klaipėdos krašte jau antrus metus iš eilės organizuojamos liuteroniškos kultūros dienos, šiemet prasidėjusios gegužę, pasak organizatorių, tęsis iki pat rudens. ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Nematerialaus kultūros paveldo sąraše - ir Šiupinio šventė

Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade nuo šiol puikuosis ir Šiupinio šventė Mažojoje Lietuvoje. Tradicijos bylą rengė Klaipėdos etnokultūros centras, ...
2024-03-29
Skaityti daugiau

Spyglys

Arvydas Vaitkus - medkirtys!*

„Prieš ką kovoja Klaipėdos miesto valdžia? Ko labiausiai nekenčia? Istorinio ikisovietinio paveldo. Medžių. Gyventojų. Šiandienos renginys – susidorojimas su Donelaičio ...
2024-03-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This