P0

Transportas

Daugumos klaipėdiečių automobiliai – tvarkingi (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-24


Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), tęsdamas tradiciją, šiemet vėl prisijungė prie Europos judumo savaitės ir rugsėjo 16–23 d. matavo teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose Vilniaus, Kauno, Jonavos, Kėdainių, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose. Per savaitę aplinkosaugininkai skelbia patikrinę 261 transporto priemonę.

Iš rugsėjo 19-ąją Klaipėdoje patikrintų 55 transporto priemonių, iš kurių 21 buvo su benzininiais ir 34 – su dyzeliniais varikliais, tik dvi viršijo nustatytas normas. Palmiros Mart nuotr.

Departamento aplinkosaugos pareigūnai kartu su Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojais vykdė kontrolinius anglies monoksido (CO) kiekio išmetamosiose dujose matavimus automobilių su benzininiais varikliais ir išmetamųjų dujų dūmingumo matavimus automobilių su dyzeliniais varikliais.

Iš rugsėjo 19-ąją Klaipėdoje patikrintų 55 transporto priemonių, iš kurių 21 buvo su benzininiais ir 34 – su dyzeliniais varikliais, tik dvi viršijo nustatytas normas.

„Gyventojų apklausos rodo, kad daugumai jų labai svarbu švarus oras, todėl siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į automobilių skleidžiamą taršą. Iš 260 patikrintų vis dėlto 12 transporto priemonių viršijo teršalų normatyvus. Kiekvienas iš mūsų gali pradėti nuo savęs, pagal galimybes pasirinkti draugiškesnes aplinkai priemones, taip prisidedami prie taršos mažinimo”, – pranešime žiniasklaidai cituojama AAD direktorė Olga Vėbrienė.

Pasak vadovės, šia akcija aplinkosaugininkai siekė ne bausti, o atkreipti žmonių bei vairuotojų dėmesį į oro taršą, tačiau artimiausiu metu reidai bus kartojami ir tada pažeidėjai jau sulauks nuobaudų, kurios siekia iki kelių šimtų eurų.


2020-09-24

Vienas komentaras apie “Daugumos klaipėdiečių automobiliai – tvarkingi”

  1. Buvau sustabdytas pasitikrinti, ir noriu pagirti AAD pareigūnus kompetetingi ir maloniai bendraujantys jokios itampos.O tokiu reidu reiketu dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt