P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl pasikartojančio policijos kvietimo klaipėdietė nubausta pagrįstai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-24


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje dėl trukdymo Bendrojo pagalbos centro darbui žinant, kad pagalba nereikalinga, konstatavo, jog jauna moteris už nuolatinį policijos kvietimą nubausta pagrįstai.

Už tokius pat pažeidimus nepagrįstai kviečiant policiją kaimynams, trukdantiems jai ilsėtis, jauna moteris administracine tvarka per 2020 metus buvo nubausta penkis  kartus, – praneša Klaipėdos apygardos teismas.

Klaipėdietė šioje byloje buvo nubausta 200 Eur bauda už tai, kad daugiabučio namo laiptinėje garsiai šaukė ir sutrikdė asmenų ramybę bei poilsį. Suprasdama, kad pagalba nereikalinga, ir būdama įspėta dėl bereikalingo policijos kvietimo, ji iškvietė policiją dėl kaimynų rūkymo jų bute. Moteris atvykusių policijos pareigūnų į savo butą neįsileido.

Apygardos teismas padarė išvadą, kad klaipėdietei pagrįstai paskirta bauda už tai, ji pažeidė Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį, kuris saugo normalų specialiųjų tarnybų, taip pat ir policijos, darbą nuo piktybiškų, melagingų iškvietimų, eikvojančių specialiųjų tarnybų išteklius ir sudarančių prielaidas nukreipti jų dėmesį nuo tikrai įvykusių nelaimių.

Apeliacinės instancijos teismas, peržiūrėjęs ir išklausęs policijos pareigūnų daryto pokalbio su apeliante įrašą, susipažinęs su tarnybiniame pranešime užfiksuotais duomenimis, kaimynės, dėl kurios rūkymo pažeidėja kvietė policiją, pranešimu apie apeliantės elgesį įvykio dienos rytą, įsitikino, jog kaltinimai padarius šioje byloje vertinamus administracinius nusižengimus viešajai  tvarkai yra pagrįsti, įrodyti, o apeliantė teisingai nubausta už recidyvų (pasikartojantį) elgesį.

Išsikvietusi policiją, bet neįsiliesdama pareigūnų į butą, apeliantė užkirto kelią užfiksuoti galimo teisės pažeidimo, dėl kurio ji ir kvietėsi policiją, aplinkybes, – teigiama pranešime žiniasklaidai. Toks jos elgesys leidžia manyti, jog ji kvietė pareigūnus norėdama pamokyti virš jos buto gyvenančius kaimynus dėl rūkymo savo bute.


  2020-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt