P0

Miestas

Įamžins Litvakų sinagogos atminimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-24


Klaipėdoje bus įamžintas didžiausios Klaipėdoje veikusios sinagogos atminimas. Atminimo lenta numatoma paženklinti pastatą Daržų g. 9A. Šiai Žydų bendruomenės iniciatyvai ketvirtadienio posėdyje pritarė Savivaldybės taryba.

„Žydų bendruomenė – neatskiriama Klaipėdos dalis, o žydų tautos istorija – ypač sudėtinga ir skaudi, paženklinta išskirtiniais išbandymais ir netektimis, pravirkdanti net akmenį. Dar vakar minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, o šiandien taryba išreiškė palaikymą Klaipėdoje veikusios sinagogos atminimo įamžinimui. Klaipėdoje nėra daug ženklų, žyminčių žydų istorinį paveldą, o pagarba ir palaikymas – tai mažiausia, ką galime ir privalome padaryti šios bendruomenės vardan“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Litvakų sinagoga buvo pastatyta 1875 m. ir stovėjo ant dviejų sklypų ribos: Daržų g. 7 ir Daržų g. 9A. Ant pastarajame sklype esančio pastato ir bus pakabinta atminimo lenta su atitinkamais užrašais lietuvių, anglų ir hebrajų kalbomis. Atminimo lenta bus įrengta Klaipėdos žydų bendruomenės ir rėmėjų lėšomis.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus yra paskelbęs Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Anot įamžinimo iniciatorių, siekiant saugoti žydų tautos paveldą, suteikti visuomenei galimybę susipažinti su buvusios sinagogos istorija, šie metai – tinkamas laikas pritarti Klaipėdoje veikusios Litvakų sinagogos atminimo įamžinimui.


  2020-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt