P0

Uostas ir jūra

Uosto pasienio užkardos vadas neišvengė interesų konflikto

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-24


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, jog Valstybės sienos apsaugos tarnybos Uosto pasienio užkardos vadas Vytautas Sakevičius pateko į interesų konfliktą, kai metų pradžioje vertino sutartiniais ryšiais su jo sutuoktine susijusio pavaldinio tarnybinę veiklą.

Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.  Šį sprendimą vienbalsiai priėmė VTEK.

Nustatyta, kad šių metų vasarį V. Sakevičius nenusišalino ir sprendė dėl jam pavaldaus tos pačios užkardos jaunesniojo specialisto. Pastarasis turi nekilnojamojo turto nuomos sandorį su pasienio užkardos vado sutuoktine. V. Sakevičius pasirašė pavaldinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadą, kurioje jo tarnybinę veiklą įvertino labai gerai ir vertinimo komisijai pasiūlė pakelti pareiginę algą.

VTEK pranešime žiniasklaidai pabrėžia, kad tikslas – interesų konfliktų prevencija, todėl VPIDĮ pažeidimui nustatyti pakanka, kad asmuo nepasielgė taip, kad nė nekiltų abejonių dėl galimo tokio konflikto egzistavimo. Net ir asmeniui nenaudingas sprendimas, jo teigiamas ar neigiamas nusistatymas gali sukelti interesų konfliktą, todėl privalu vengti net šališkumo regimybės.

Atsižvelgdama į tyrimo metu surinktus duomenis, VTEK siūlo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadui imtis prevencinių priemonių ir priminti padalinių vadams apie interesų konflikto grėsmę bei paskatinti deklaruojančius asmenis nusišalinti nuo interesų konfliktą galinčių kelti sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo.


  2020-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt