P0

Svarbu, Transportas

Slengiuose nukentėjo dar viena nepilnametė: bendruomenė rengia protesto akciją (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-09-28


Skaudus praėjusios savaitės įvykis Slengiuose, kai po automobilio ratais pakliuvo ir vietoje žuvo paspirtuku į mokyklą važiavęs paauglys, sukrėtė ne tik šios priemiestinės uostamiesčio gyvenvietės bendruomenę. Be to, paaiškėjo, jog sekmadienio pavakary čia įvykusios dar vienos avarijos metu nukentėjo nepilnametė, nors į policijos suvestinę šis eismo įvykis nepateko.

Praėjusią savaitę Slengiuose po automobilio ratais pakliuvo ir vietoje žuvo paspirtuku į mokyklą važiavęs paauglys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki šiol socialiniuose tinkluose netyla diskusijos, kas kaltas dėl rugsėjo 22 d. tragiškai pasibaigusio eismo įvykio: vieni kaltina neatsakingai paspirtukais be apsaugos, nesilaikant kelių eismo taisyklių lakstančius nepilnamečius ir jų tėvus, kiti – greitį mėgstančius automobilių vairuotojus, kliūna ir rajono valdininkams dėl iki galo nesutvarkytos gyvenvietės kelių infrastruktūros.

Teigiama, esą tai ne pirmas eismo įvykis Slengiuose: dar vienas anksčiau avarijoje nukentėjęs nepilnametis šiuo metu, pasak internautų, vis dar tebegydomas ligoninėje, nors policijos suvestinėse apie aną įvykį informacijos ir nebuvo.

Nėra informacijos ir pirmadienio policijos suvestinėje apie sekmadienio vakare šioje gyvenvietėje dar vieną įvykusią avariją.

Portalui apie tai pranešė Slengių bendruomenės atstovai, nedetalizavę sekmadieninio eismo įvykio pobūdžio ir masto.

Kartu jie informuoja apie šį šeštadienį, spalio 3 d., Slengiuose rengiamą protesto akciją „Netylėkime, mums svarbus mūsų ir mūsų vaikų saugumas”.

Teigiama, jog taikia eisena bus siekiama perduoti žinutę Lietuvos automobilių kelių direkcijai, rajono valdžiai ir kitoms atsakingoms institucijoms dėl šioje gyvenvietėje esančių eismo saugumo problemų.

Akcijos metu bus reikalaujama, kad čia būtų sutvarkytos pėsčiųjų perėjos, įrengti greičio ribojimo kalneliai, pastatyti greitį ribojantys ženklai, sutvarkyti pėsčiųjų takai, gatvių apšvietimas, įrengta viešojo transporto stotelių ir kt.

Eisena spalio 3 d. 14 val. prasidės prie klinikos Medica aikštelės, Ežero g. 43, ir žygiuos iki Smeltaitės-Bertuliškės g. sankryžos.

Transporto straipsnių vidus kompas

Policijos atstovų komentarai

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos, jei apie eismo įvykį policijos suvestinėse nepranešama, tai greičiausiai buvo tik techninis įvykis, susidūrus automobiliams, kai nukentėjusių asmenų nėra.

Visgi paaiškėjo, jog kartais į policijos suvestines nepatenka informacija ir apie avarijoje nukentėjusius asmenis, tarp jų – ir nepilnamečius. Į „Atviros Klaipėdos” paklausimą dėl sekmadienį Slengiuose įvykusios avarijos, policijos atstovė Asta Kažukauskienė atsiuntė tokį atsakymą:

„Apie 18.35 val. Klaipėdos r., Slengiuose, automobilis BMW, vairuojamas blaivios 1991 m. gimusios moters, pirminiais duomenimis, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „VW Passat“, kuriuo važiavusi keleivė, gimusi 2006 m., nuvežta į ligoninę. Aplinkybės tikslinamos”.

Kartu M. Džermeika informavo, jog nuo metų pradžios Kelių policijos atstovai visoje apskrityje jau surengė 78 policines priemones, tikrindami, kaip  dviratininkai ir paspirtukininkai laikosi kelių eismo taisyklių.

„Tos priemonės nėra vienkartinės, kaip kad daugelis gali pagalvoti, jos rengiamos visus metus, bet, matyt, kiek mes jų bepadarytume, jų jau nebeužtenka, žmonės patys turi keistis”, – įsitikinęs Kelių policijos tarnybos viršininkas.


  2020-09-28

  3 komentarai “Slengiuose nukentėjo dar viena nepilnametė: bendruomenė rengia protesto akciją”

  1. AvatarKalotiškė (IP: 86.100.20.139)

   Ačiū Atviros Klaipėdos žurnalistams, viešinantiems įvairias problemas. Tačiau Slengiai- ne tokia didelė problema- įrengti pėsčiųjų, dviratininkų takai, pėsčiųjų perėjos, greičio ribojimo kalneliai (praktiškai nėra galimybių įsibėgėti vairuotojams). Kita problema ten- pėsčiųjų, dviratininkų, riedutininkų nesąmoningumas. Juk nepastatysime prie kiekvieno mokytojo ar savivaldybės darbuotojo. Tai šeimų problema- mokykime savo vaikus ne tik žodžiu, bet ir pavyzdžiu. Kiek sutinkame dviratininkų su saugos priemonėmis? O dažnai jaunimas dar ir su ausinukais važiuoja. Tai apie kokį saugumą kalbame. Labai liüdna dėl skaudžios nelaimės, tačiau dar labiau gaila vairuotojo- kuris nebūdamas kaltas prisimins tą nelaimę visą gyvenimą. Didžiulė problema, sakyčiau tiksinti bomba, Naujojoje Kalotėje- apšvietimo nėra, pėsčiųjų tako nėra, dviratininkų tako nėra. Kaip saugiai patekti į autobuso stotelę? Beje, jos net neįrengtos, pastatyti tik ženklai, o žmonės laukia tiesiog ant kelio, kuris beje yra dviejų juostų į abi puses. Gyvenu dešmt metų ir vis žadam kasmet kad jau pradės rengti pėsčiųjų ir dviračių taką, ir planuoja tik vienoje pusėje. Taigi bėgsime per keturias juostas ar ką. O dabar stotelių įrengti negali (teisinasi savivaldybė), nes kelias regioninis. Taigi kyla klausimas- už ką mokame mokesčius, jei savivaldybė net nepasirūpina gyventojų saugumu. Kur saugaus eismo komisija? Kur nusikaltimų prevencija?
   Gal žurnalistai galėtų padėti spręsti šias problemas, viešindami jas. Ačiū.

  2. AvatarAnonimas (IP: 90.138.144.188)

   O kaip vaikai ar jaunimas gali keistis, kada tokie jų autoritetai kaip, pavyzdžiui, Selas, demonstruoja didžiausią nepagarbą KET taisyklėms ir vieši tvarkai?

   • AvatarPritariu (IP: 78.57.214.60)

    Taip, visokie selai ir kiti boldajobai dabar juk favoritai su savo šlykštynėm….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt