P0

Miestas, Svarbu

Dėl geležinkelio plėtros rengs klaipėdiečių apklausą (20)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-28


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasirašė potvarkį dėl uostamiesčio gyventojų apklausos. Beveik visą spalį klaipėdiečių bus klausiama, ar jie pritaria geležinkelio plėtrai Melnragės ir Girulių miške.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Apklausą meras inicijuoja reaguodamas į miesto Tarybos narių dar liepą pasirašytą atitinkamą reikalavimą.

Spalio 5-30 dienomis Savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriuje (Liepų g. 11, 116 kab.) darbo valandomis ir savivaldybės interneto tinklalapyje www.klaipeda.lt/apklausa klaipėdiečiai galės atsakyti į klausimą „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“.

Apklausos vykdymu rūpinsis komisija, į kurią meras paskyrė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Andrių Dobranskį, savo pavaduotoją Arvydą Cesiulį bei patarėjas Dianą Paliūnaitę ir Nataliją Sadovskają, Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriaus vedėją Darių Kadį, Klientų aptarnavimo skyriaus vedėją Liną Kryževičienę, Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyriausiąją specialistę Aušrą Lukauskienę bei miesto Tarybos narę Niną Puteikienę.

Vietos savivaldos įstatymas numato, kad tokių apklausų rezultatai yra patariamojo pobūdžio.  Savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje (turinčių teisę balsuoti). Per praėjusius savivaldos tarybos rinkimus Klaipėdoje buvo beveik 131 tūkst. rinkėjų, tad 15 proc. nuo šio skaičiaus yra beveik 20 tūkst.

Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, savivaldybės tarybai, merui ir seniūnui.

Birželio pabaigoje Vyriausybė iš pradžių priėmė nutarimą dėl geležinkelio pertvarkos Klaipėdoje, kuriame be išlygų buvo minima tik galimybė prekinių traukinių paskirstymo stotį perkelti į Pauostį, o po savaitės pritarė pataisytam nutarimo projektui, kuriame jau atsirado ir Kopūstų kaimo alternatyva, nors Pauostis, kaip galimas krovininių traukinių stoties variantas, irgi neatmestas.


  2020-09-28

  20 komentarai “Dėl geležinkelio plėtros rengs klaipėdiečių apklausą”

  1. AvatarLina (IP: 90.131.40.172)

   Kodel tik uzgincyti sprendimus reikalingi zmoniu balsavimai, o kai priimti- musu nera.Kiek kartu jau buvo isreikstas noras issaugoti Giruliu miska.Toks vaizdas, kad laukiama kol visi numos ranka, kol pavargs nuo tos kovos

  2. AvatarMiškas (IP: 188.69.214.86)

   Čia rašo ir balsuoja tie kurie Girulių miške nėra buvę. Jūs pasivaikčiokite po tą ” mišką” palei geležinkelį, tarp geležinkelio ir pajūrio gatvės. Prisiriksite erkių sušlapsite kojas ir busite laimingi. Žmonės nepasiduokite manipuliacijoms.

  3. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Kadangi klausiama “Ar pritariate…”, tai, apklausai nepavykus – nesurinkus 15 proc. balsų, išeitų, kad dauguma nepritaria. Daugumai nepritariant kelynui Giruliuose, savivaldybė privalėtų savo pritarimą atšaukti. Šiaip ar taip, įvyktų apklausa ar neįvyktų, savivaldybė turi grįžti prie šio klausimo. Tokią įvykių seką diktuoja elementari logika. Žinoma, pesimistas atkirstų man, kad kvailiams ar sukčiams logikos dėsniai negalioja.

  4. AvatarTonis (IP: 77.79.44.51)

   Kur pasirašyti?Kiek Vilnius spręs mūsų likimus ,blokuosim eismą

   • AvatarN. Puteikienė (IP: 90.131.46.144)

    Nuo spalio 5 d. : – Spalio 5-30 dienomis Savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriuje (Liepų g. 11, 116 kab.) darbo valandomis ir savivaldybės interneto tinklalapyje http://www.klaipeda.lt/apklausa klaipėdiečiai galės atsakyti į klausimą „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“.

  5. AvatarKestas (IP: 86.38.3.179)

   Aš suprantu, kad vilniečiai, kurie nei Klaipėdoje gyvena, nei žino Klaipėdos problemų, galėjo taip nuspręsti. Bet Klaipėdos savivalda? Negi jiems visiškai nusispjauti ant žmonių ir dėl uosto jie pasiruošę viskam? Kokios čia dar apklausos reikalingos?

   • AvatarN. Puteikienė (IP: 90.131.46.144)

    Aš teikiau savivaldybės tarybai sprendimą dėl to, kad būtų atšauktas Neniškio pritarimas dėl geležinkelio mazgo perkėlimo į Girulius. Taryba nepritarė mano pasiūlymui. Todėl inucijavau apklausą – reikia surinkti 15 proc. klaipėdiečių balsų, tada bus privaloma šį klausimą spręsti taryboje dar kartą.

  6. AvatarSaga (IP: 86.100.58.98)

   Aš už Giruliu miško išsaugojima! Negalima iškirsti miško kuris apsaugo miestą nuo pajūrio nesamo smėlio. O ypatingai šis miškas yra miestui lyg plaučiai.

  7. AvatarMyliu lietuva (IP: 90.131.38.7)

   Klaipėdoje ir taip truksta parku,skveru ir t.t.,viska ka imanoma daro pries gamta ir zmogu.NE PLETRAI.UZ GYVYBE IR GARMONIJA SU GAMTA.

  8. AvatarTalk (IP: 78.62.147.70)

   Apsikabinęs medį sotus nebūsi. Aš už plėtrą.

   • AvatarMano vardas (IP: 213.103.63.191)

    Aš už klestinčią Lietuvą su vieninteliu uostu .

   • AvatarNe (IP: 81.7.91.14)

    Plėtra gali būti ir nekertant Girulių miško, kurį, beje, ne Jūs sodinot. Ir gyvenat greičiausiai ne Klaipėdoje. Todėl viskas atrodo gerai.

  9. AvatarJutano (IP: 77.79.44.59)

   Kas , kur ,kada renkant parašus ?

   • AvatarN. Puteikienė (IP: 90.131.46.144)

    Nuo spalio 5 d. – Spalio 5-30 dienomis Savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriuje (Liepų g. 11, 116 kab.) darbo valandomis ir savivaldybės interneto tinklalapyje http://www.klaipeda.lt/apklausa klaipėdiečiai galės atsakyti į klausimą „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“.

  10. AvatarJonas (IP: 77.79.44.59)

   Aišku ir be apklausų , kad iškirsti mišką – iškirsti plaučius miestui. Labai tikiuosi , kad sveikas protas , sąžinė ir priesaika miestiečiams , neleis naikinti Girulių ir Melnragės miško. Laikas ten įsteigti draustinį , kad kokiems brudams nekiltų noras pasišildyti rankų , o mūsų savivaldybėje tokių yra .

   • AvatarN. Puteikienė (IP: 90.131.46.144)

    Aš teikiau savivaldybės tarybai sprendimą dėl to, kad būtų atšauktas Neniškio pritarimas dėl geležinkelio mazgo perkėlimo į Girulius. Taryba nepritarė mano pasiūlymui. Todėl inucijavau apklausą – reikia surinkti 15 proc. klaipėdiečių balsų, tada bus privaloma šį klausimą spręsti taryboje dar kartą

  11. AvatarGrubliauskas (IP: 90.131.40.214)
  12. AvatarAčiū Ninai (IP: 90.131.40.214)

   AČIŪ NUO ŽMONIŲ

  13. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   Pagaliau! Prieš du mėnesius surinkau tarybos narių parašus dėl apklausos paskelbimo. Meras vilkino du mėnesius. Jūsų nuomonė dėl Grirulių miško – privalo būti išgirsta! Todėl atsakykite, kad NEPRITARIATE GELEŽINKELIO MAZGO PERKĖLIMUI Į GIRULIŲ MIŠKĄ! Meras sako, kad apklausą yra patariamojo pobūdžio. Bet jos rezultatai PRIVALO BŪTI SKELBIAMI ARTIMIAUSIAME TARYBOS POSĖDYJE IR RENGIAMAS SPRENDIMAS. Priversime priimti tarybą sprendimą, kad Girulių miškas nebūtų niokojamas!

   • AvatarGiria (IP: 77.79.44.59)

    Kur ir kada pasirašyti už miško išsaugojimą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt