P0

Kultūra

„Imagine 2020“: Džono Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-29


KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) ir Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse (Daržų g. 1/Šaltkalvių g. 3, Klaipėda) 2020 m. rugsėjo 28 – spalio 8 dienomis vyksta kūrybinės dirbtuvės „Imagine 2020“, skirtos pasiruošti Džono Lenono gimtadienio šventei.

Spalio 9 dieną legendinės grupės „The Beatles“ nariui Džonui Lenonui (John Lennon) būtų sukakę 80 metų. Vienas iš ryškiausių jo kūrinių – daina „Imagine“ („Įsivaizduok“), sukurta 1971 m., užkariavo viso pasaulio klausytojų širdis ir iki šiol nepraranda aktualumo. Dainos tekstas, skatinantis įsivaizduoti taikų pasaulį be sienų barjerų ar religinio ir tautinio susiskaldymo, iki šiol skamba itin šiuolaikiškai.

Dž. Lenonui 1980 m. žuvus, jo skleistos idėjos neužgeso, o kūryba nenugrimzdo praeitin. Laisvės, demokratijos, nepriklausomybės temos ir dabar tarsi sklando ore, prasiverždamos madose, politiniuose ar socialiniuose įvykiuose.

Dž. Lenono jubiliejiniam gimtadieniui paminėti Gluosnių kūrybinės dirbtuvės kartu su partneriu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru ir kitais bendraminčiais rengia kūrybines dirbtuves, meninę akciją „Imagine 2020“ ir Dž. Lenono kūrybos gyvos muzikos vakarą.

Bendrose kūrybinėse dirbtuvėse „Imagine 2020“, vykstančiose nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 8 dienos Gluosnių kūrybinėse dirbtuvėse ir KKKC Meno kieme, kartu su kostiumo dizainere Sonata Žižiene ruošiamasi pagrindiniam akcijos akcentui – Džono Lenono gimtadienio šventei.

Dirbtuvėse kuriami laikmetį atspindintys ženklai, jie spaudžiami ant audinių, marškinėlių, maišelių, siuvama atributika ir kt. Propaguojant tvarią madą, skatinant kūrybiškumą, mažinant vartotojiškumą, kostiumams naudojami audinių likučiai, piešiniai ir spalvinė grafika gaminami iš skiaučių, seni drabužiai siuvinėjami ženklais, gėlių raštais, suteikiant jiems naują gyvenimą. Į nemokamų kūrybinių dirbtuvių veiklą gali įsilieti visi norintieji, užsiregistravę ir suderinę konkretų užsiėmimų laiką.

Spalio 10 diena – Dž. Lenono gimtadienio šventė Klaipėdoje:

Kultūros straipsnių vidus

16 val. kūrybinėse dirbtuvėse sukurta atributika ir kostiumai, trykštantys fantazija ir laisve, bus pristatyti senamiesčio gatvėse akcijoje „Imagine“ kartu su Senovinių automobilių asociacija „Seni kibirai“.

19 val. „Apeirono“ teatre (Tiltų g. 19, Klaipėda) vyks muzikos vakaras, kuriame jungtinė Klaipėdos muzikantų ir kitų sričių atstovų kompanija atliks Dž. Lenono ir grupės „The Beatles“ dainas, bus demonstruojami biografiniai videofilmai, 7–8 dešimtmečių muzikos ritmus suks DJ Vladas (Balticum).

Dalyvių aprangos kodas – 7–8 dešimtmečių stilius.

Norintieji dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir Džono Lenono gimtadienio šventėje turi registruotis .

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Projektą „Kurkime kartu“ iš dalies remia Klaipėdos m. savivaldybės administracija.


  2020-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt