P0

Regionas, Svarbu

Palangos koncertų salės koncesijos nutraukti nepavyko

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-09-29


Bendrovė „Universali arena“ per teismą bandė pasiekti, kad būtų nutraukta Palangos koncertų salės koncesijos sutartis, kurią kurorto savivaldybė pasirašė su UAB „Pajūrio infrastruktūra“.  Koncesijos konkurse nesėkmingai dalyvavusi įmonė bandė įrodyti, kad jos konkurentai nesilaiko sutarties sąlygų – nesuorganizuoja tiek renginių, kiek įsipareigojo ir nepritraukia numatyto lankytojų skaičiaus.

Tačiau Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad „Universali arena“ nėra subjektas, kuris turi teisę reikšti tokio pobūdžio ieškinius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Universali arena“ prašė teismo įpareigoti Palangos valdžią nedelsiant nutraukti su UAB „Pajūrio infrastruktūra“ dar 2018 m. sausį sudarytą koncesijos sutartį dėl Palangos koncertų salės koncesijos ir skelbti konkursą naujam koncesininkui išrinkti.

Anot ieškinio autorių, Palangos savivaldybė neužtikrina, kad būtų tinkamai vykdoma koncesijos sutartis.

Tuo metu kurorto valdžia tikino, kad pretenzijų dėl koncesijos sutarties vykdymo neturi. Savivaldybė aiškino, kad ieškinio autoriai netinkamai traktuoja periodą, kuris laikomas neturistiniu sezonu, o www.palangosks.lt esą yra skelbiami ne visi Palangos koncertų salėje vykstantys renginiai, tad tokio jų grafiko negalima prilyginti koncesininko ataskaitai.

Anot savivaldybės, iki 2019 m. vasario 11 d. Palangos koncertų salėje renginių metu apsilankė 242 300 žmonių, tad atitinkamas rodiklis buvo pasiektas laiku. Tai patvirtino ir europinės paramos panaudojimą kontroliuojanti Lietuvos verslo paramos agentūra.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Kristina Domarkienė konstatavo, kad nors „Universali arena“ ir dalyvavo viešame konkurse koncesininkui išrinkti, ji negali inicijuoti tokio pobūdžio reikalavimo. Be to, anot teismo, nėra pagrindo daryti išvados, kad ir nutraukus koncesijos sutartį savivaldybė privalėtų skelbti naują Palangos koncertų salės koncesijos konkursą.

Atmesdamas ieškinį teismas nurodė „Universaliai arenai“ padengti 2128,6 Eur „Pajūrio infrastruktūros“ patirtų bylinėjimosi išlaidų.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2020-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt