P0

Kriminalai ir nelaimės

Teismas skyrė 5000 eurų baudą internetu narkotinės medžiagos užsisakiusiai merginai  

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-29


Klaipėdos apygardos teismas pripažino kalta jauną vos mokyklą baigusią ir į užsienio universitetą studijuoti įstojusią merginą, kuri neteisėtai įgijo, laikė ir gabeno narkotinę medžiagą – 0,007 g lizergido rūgšties (LSD) – per Lietuvos Respublikos sieną neturėdama tikslo platinti ar parduoti.

Mergina savo kaltę pripažino ir nurodė, kad narkotinės medžiagos už 20 eurų internetu užsisakė iš Olandijos, už ją atsiskaitė internetine valiuta (bitkoinais).

Prieš tai narkotikų jai davė pamėginti nepažįstami jaunuoliai Nidoje, kur ji dirbo. Mergina teigė, kad jai patiko narkotikų sukeltas poveikis ir dėl to pagal jaučiamus simptomus ji pradėjo internete domėtis, kokia tai galėtų būti medžiaga ir kaip jos įsigyti.

Narkotikai merginai buvo atsiųsti paštu, tačiau siuntą, supakuotą į sveikinimo atviruką, sulaikė muitinės pareigūnai, – skelbiama Klaipėdos apygardos teismo pranešime žiniasklaidai.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad padarytos nusikalstamos veikos nepasižymėjo dideliu pavojingumu, gabenamos narkotinės medžiagos kiekis nebuvo didelis, mergina siekia mokytis, charakterizuojama teigiamai, dėl to su laisvės atėmimu susijusios bausmės skyrimas prieštarautų teisingumo principui ir nepasiektų keliamų tikslų. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, merginai paskirta švelnesnė nei įstatyme už padarytus nusikaltimus numatyta mažiausia laisvės atėmimo bausmė – 5000 eurų bauda.

Toks nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2020-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt