P0

Fotoreportažai, Kultūra

Prasidėjo bibliofilų fiesta

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-10-01


Ketvirtadienio vidurdienį Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje duotas oficialus startas VIII Klaipėdos knygų mugei. Šiemet ji ragina lankytojus pasiduoti traukai bei bandys juos suvilioti ir garsiais vardais, ir pačiais įvairiausiais renginiais – iš viso jų per tris mugės dienas numatyta apie 80.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė bibliotekos direktorė Laura Juchnevič. Palmiros Mart nuotr.

Renginį originaliu pasirodymu atidarė Klaipėdos „Taško” teatro aktoriai, sveikinimo žodį susirinkusiems tarė bibliotekos direktorė Laura Juchnevič ir miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tuoj po atidarymo ceremonijos įvyko pirmasis pristatymas – originalios muzikinės erdvės – audiotekos – atidarymas su lietuvių autorių sukurta modernia garso aparatūra. Originalaus patefono kūrėjui, radijo inžinieriui, išradėjui Vidmantui Triukui bibliotekos direktorė įteikė padėką.

Audiotekoje gausiai bibliotekininkų surinkta vinilinių plokštelių bei garso įrašų kolekcija po mugės galės naudotis visi bibliotekos lankytojai.

Nuo pat pirmosios Klaipėdos knygų mugės čia su savo „Eglės” leidyklos produkcija dalyvaujantis klaipėdietis žurnalistas, rašytojas, fotografas Antanas Stanevičius sakė savo gyvenimo be knygos neįsivaizduojantis, todėl jo posūkis nuo žurnalistikos į leidybą, teigia, buvęs logiškas. Tarp šios leidyklos naujausių leidinių – ir paties A. Stanevičiaus vaikams bei anūkams dedikuota, sarkazmu, ironija ir puikiu humoro jausmu persunkta „Skaistykla”, kurios tekstai įvardinti kaip pasakėčios ir eilėraščiai.

Šios bibliofilų fiestos išskirtinumas dar ir tas, jog prie Klaipėdos knygų mugės be tradicinių organizatorių – mažųjų ir vidutinių šalies leidėjų – prisijungė ir Lietuvos leidėjų asociacija, o iš viso mugėje žadėjo dalyvauti 32 šalies leidyklos su naujausia savo produkcija.

Be knygų pristatymų ir rašytojų susitikimų su skaitytojais numatyti įdomūs literatūriniai – kultūriniai duetai, kuriuose susitiks žymūs kūrėjai ir jiems oponuojančios ryškios kultūros asmenybės.

Kultūros straipsnių vidus

Tarp tokių – ir apsilankyti mugėje pažadėjęs, Klaipėdoje gimęs ir čia vaikystę praleidęs žymusis pasaulio pilietis rašytojas, poetas, vertėjas Tomas Venclova. Jį penktadienį, 18 val., kalbins Klaipėdos universiteto profesorius Vygantas Vareikis.

Tuo metu šį, ketvirtadienio, vakarą, 17 val. vyks amžinybėn išėjusio klaipėdiečio filosofo Leonido Donskio atminimui skirta diskusija „Kova su vėjo malūnais: literatūra, filosofija, istorija ir draugystė”. Diskusiją, kurioje dalyvaus buvę L. Donskio draugai ir bičiuliai – Gintautas Mažeikis, Sergejus Kanovičius, Alvydas Nikžentaitis, Arūnas Gelūnas, moderuos žurnalistas Rytis Zemkauskas.

Mugės renginiai bus transliuojami ir internetu.

Visą VIII Klaipėdos knygų mugės programą rasite čia bei kasdienėje „Atviros Klaipėdos” renginių rubrikoje. Dėl saugumo mugės organizatoriai lankytojų prašo registruotis iš anksto čia.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2020-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt