P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdoje – rekordiškai aukštas oro užterštumas (15)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-02


Penktadienio rytą Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės (kaip ir beveik visoje Lietuvoje) užfiksavo labai aukštą kietųjų dalelių paros normos viršijimą. Kietųjų dalelių ore paros norma yra 50 μg/m3, tačiau Šilutės plente esančioje stotelėje šiuo metu fiksuojama 176,11  μg/m3 koncentracija, o senamiestyje esanti stotelė rodo 125,76 μg/m3 koncentraciją, informuoja Visuomenės sveikatos centras.

Nusistovėjus sausiems, ramiems orams, oro užterštumas mieste auga, teršalai kaupiasi priežemio ore. Dalis teršalų pietų, pietryčių krypties oro masių pernašos atnešama ir iš kitų Europos regionų.

Didžiausią įtaką kietųjų dalelių koncentracijai ore turi transporto priemonės, o Šilutės plente užterštumas paprasti būna didžiausias. Palmiros Mart nuotr.

Didžiausią įtaką kietųjų dalelių koncentracijai ore turi transporto priemonės, o Šilutės plente dėl didelių transporto srautų užterštumas paprastai būna didžiausias uostamiestyje.

Penktadienį didžiausios teršalų koncentracijos taip pat tikėtinos ir prie kitų intensyvaus eismo gatvių, tose miesto vietose, kur atliekami statybos, kelių remonto darbai.

Esant padidėjusiai oro taršai kietosiomis dalelėmis, nerekomenduojama vaikų vesti į lauką, būnant patalpose neatidarinėti langų, riboti buvimo atvirame ore laiką, neužsiimti aktyvia fizine veikla, vaikščioti atokiau nuo intensyvaus eismo miesto gatvių ir kt.


  2020-10-02

  15 komentarai “Klaipėdoje – rekordiškai aukštas oro užterštumas”

  1. AvatarRaibas b (IP: 90.131.41.107)

   Jei realiai kovosi su tarša, žmonės nesirgs, vaistinės neturės pajamų, biznio nebus. Prisiminkit kaip buvo tarybiniais laikais, gatves plaudavoo ir kiek buvo vaistinių? Manot jūs rūpit kam nors? Kamnors rūpi pinigai that it!

  2. Avatarmiestietis (IP: 78.57.221.141)

   Jau kurį laiką nėra lietaus, tad būtina bent du kartus paroje laistyti pagrindines gatves. Kažkaip seniai to nemačiau, gal kas matėt ?

  3. AvatarPositive Minds (IP: 195.182.76.3)

   Nekaltinkime kitų, o pradėkime nuo savęs, Rinkimės vietoj automobilių kitas alternatyvas – dviračius, pasivaikščiojimus, viešąjį transportą.

   • Avatarkeistas pasiūlymas (IP: 78.57.217.118)

    kai liepiama kuo mažiau būti lauke

  4. AvatarGrhbliauskas trinkelizavo miesta naikindamas medžius (IP: 90.131.37.78)

   Kas 5 klaipedetis miršta nuo užterštumo. Grubliauskas su medžiu kirtimais ir proteguodamas Gregeo padeda žmonėms numirti nuo taršos

  5. AvatarNustoti vigti ir kirsti medžius (IP: 90.131.37.78)

   Užterštumas mažesnis butu. Bet Grubliauskas ir Neniskis iškirto vos ne pusė miesto medžiu. Palmira mašinos visada važinėjo. Užterštumas buvo mažesnis dėl mefžiu didelio kiekio.

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    Automobilių skaičiaus skirtumas sovietmečiu ir dabar – nelyginamas. “Furų”, sunkvežimių – taip pat. Be to, daugelis automobilių – seni, jais užkimšti kiemai. Viena šeima jau įsigudrina net po 3 mašinas turėti. Teisingai žmogus rašo: pradėkim pirmiausia nuo savęs, užuot kaltinę kitus. Ir nekiškit “Grigeo” ant kiekvieno kampo – su oro tarša tai nieko bendra neturi.

   • AvatarPalmirai o prie kuo čia sovietmetis (IP: 90.131.37.78)

    Paimsim 5 metai atgal. Mašinu tiek pat ir daugiau. Bet Grubliauskas buvo dar neišvogės pusė miesto medžių. Tokio užterštumo NEBUVO

   • Avatarto Palmirai o prie kuo čia sovietmetis (IP: 88.118.200.67)

    Padidėjo mašinų kiekis, tikrai padidėjo. Kamščiai kasmet darosi vis didesni, o kiemuose vis mažiau laisvos neužparkuotos vietos. juk kiemai tikrai negalėjo susitraukti Beje per paskutinius 5 metus Klaipėdos priemiestinės gyvenvietės pasipildė 8 tūkstančiais gyventuojų ir patikėk absoliuti daugumą tų gyventojų kiekvieną dieną važinėja automobiliu į darbą.

  6. AvatarVaidas Šukys Kandidatas į Seimą Marių Apygarda (IP: 78.63.52.189)

   Siūlyčiau kuo greičiau dėti visas pastangas į Šilutės plento rekonstrukcijos užbaigimą, gal dirbti viršvalandžius, papildomų darbuotojų įtraukimą ar 24 val dirbti rotacijos metodu, nes kiek tai gali tęstis. Biudžetas yra viena, bet kad žmonių sveikata tai svarbiausia, o tą Šilutės ruožą gerais susiėmus galima užbaigti greičiau.

   • AvatarTriukšmas (IP: 88.119.136.56)

    Klausykite kandidate, gal dar naktį ir pamiegoti žmonėms siųlai neleisti ?
    Ką triukšmas pagerins sveikatą, kandidate ?

   • AvatarKLP (IP: 88.118.200.67)

    Šilutės pl. išesmės užbaigtas. Jokių problemų eismui jis jau nebe turėtų sukelti.

   • AvatarKLP (IP: 88.118.200.67)

    Kol lietuviams automobilis bus aukščiau už Dievą taip ir bus ir jokie medžiai ir šabakštynai nepadės. Dar pridėkim, kad šaltomis naktimis gyventojai jau pradėjo kūrenti savo šiukšles ir gaunasi rekordiniai užterštumai.

  7. AvatarVytautas (IP: 77.221.71.251)

   Ir ką veikia Sveiko miesto vadovas Klaipėdos miesto meras?

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    O ką jis gali daryti – uždrausti automobilius? Didžiausias teršėjas – transporto priemonės.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt